آشنایی با کنترل پنل وب هاستینگ VestaCP

در این مطلب می خواهیم شما کاربران عزیز را با کنترل پنل وب هاستینگ VestaCP آشنا کنیم. در ابتدا توضیح مختصری از کنترل پنل وب هاستینگ VestaCP ارائه می دهیم و در ادامه به امکانات این کنترل پنل و نحوه نصب آن اشاره خواهیم کرد. امیدواریم مقاله آشنایی با کنترل پنل وب هاستینگ VestaCP برای شما مفید باشد. با ما همراه باشید.

کنترل پنل وب هاستینگ VestaCP

کنترل پنل وب هاستینگ VestaCP

کنترل پنل وب هاستینگ VestaCP یک پنل مدیریت هاست و سرور ساده ، قدرتمند و سریع هست که توانایی نصب روی کلیه توزیع های CentOS ، Ubuntu و Debian را دارد . کنترل پنل وب هاستینگ VestaCP کاملا رایگان و متن باز هست و یک گزینش عالی برای سرور های مجازی و اختصاصی فردی می باشد.

 

امکانات کنترل پنل وب هاستینگ VestaCP

کنترل پنل هاستینگ Vesta به شما توانایی ساختن یوزر ، افـزودن دامنه ، مدیریت DNS ، تهیه اکانت ایمیل ، تهیه دیتابیس MySQL ، توانایی تهیه Cron Job و ضمناً توانایی تهیه و ریستور بکاپ یوزر ها و دامنه ها را میدهد .

تنها ایراد کنترل پنل وب هاستینگ VestaCP نداشتن تهیه اکانت FTP می باشد. کنترل پنل Vesta هم اکنون از هیچ یک از سرویس های FTP حمایت نمی کند ولی بر حسب اطلاعات موجود  در وب سایت رسمی ، در ورژن های آینده FTP نیز به امکانات پنل Vesta اضافه می شود .

یکـی از بزرگ ترین خصوصیت ها ی کنترل پنل وب هاستینگ VestaCP حمایت از Nginx به عنوان Reverse Proxy سر راه وب سرور آپاچی می باشد. در واقع شما بدون نیاز به پرداخت وجه برای خرید پلاگین های Nginx و … به شیوه رایگان از Nginx Reverse Proxy پنل Vesta بهره گیری خواهید نمـود . از جمله امکانات دیگری که در آینده به این پنل ساده و سریع اضافه میگردد ، حمایت از Nginx و PHP-FPM برای میزبانی وب سایت های سرور می باشد.

 

آموزش نصب کنترل پنل وب هاستینگ VestaCP

کنترل پنل هاستینگ VestaCP روی توزیع های پایین قابل نصب هست :

RHEL 5 ,  RHEL 6

CENTOS 5 ,  CENTOS 6

DEBIAN 7

UBUNTU 12.04 , UBUNTU 12.10 , UBUNTU 13.4 , UBUNTU 13.10

 

ابتدا سیستم عامل را به روز رسانی میکنیم :

برای توزیع های RHEL و CENTOS :

yum بروزرسانی -y

برای توزیع های DEBIAN و UBUNTU :

apt-get بروزرسانی

در وهله پـایان اسکریپت نصب را دانلود کرده و اجرا میکنیم :

curl -O http://vestacp.com/pub/vst-install.sh

bash vst-install.sh

در صورت نیاز به مستندات و آموزش های کامل مرتبط به پنل VestaCP اینجا کلیک نمایید .

نکته با ارزش : چنان چه که نیت هاست کردن وب سایت های پر بازدید را دارید ، قطعا MPM آپاچی را به WORKER تغییر بدهید . در غیر این صورت آپاچی منابع سرور شما را بطور کامل اشغال می کنـد و سرور داون می شود .

خب دوستان به پایان مقاله آشنایی با کنترل پنل وب هاستینگ VestaCP رسیدیم . از توجه و همراهی شما با این مطلب سپاسگزاریم . برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد سرور مجازی و سرور اختصاصی سایر مقالات این سایت را مطالعه نمایید.