کنترل پنل DirectAdmin و خصوصیات آن

در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی مختصر و مفید درمورد کنترل پنل DirectAdmin و خصوصیات آن را برای شما کابران عزیز ارائه نماییم . امیدواریم مقاله کنترل پنل DirectAdmin و خصوصیات آن برای شما مفید و کاربردی باشد. با ما همراه باشید.

کنترل پنل DirectAdmin

کنترل پنل DirectAdmin

DirectAdmin يکي از قوي ترين، محبوب ترین و بهترين کنترل پنلهای موجود برای سرورهاي لينوکس مي باشد.این کنترل پنل بوسیـله کمپانـی JMBC Software کانادا نوشته شده می باشد. کاربران با بهره گیری از اين نرم افزار مي توانند همـه امکانات سايت خود را از جمله ايميلها، بانکهاي اطلاعاتي، FTP، آمار و … مديريت نمايند.  بهره گیری از دایرکت ادمین خیلی ساده است و سرعت بارگذاری این کنترل پنل به مراتب از سایـر رقیبان مثل سی پنل زیـادتر می باشد.

رابط کاربری راحـت و کاربر پسند, سرعت بالا, سبک بودن, نداشتن تحریم, ایستادگی بالا و نداشتن بهره گیری زیاد از منابع همیشه این کنترل پنل را یکـی از محبوبترین کنترل پنل های دنیا و رقیب مهـم مدیریـت معـروف سی پنل قرار داده می باشد. کاربران با بهره گیری از دایرکت ادکین می توانند همـه امکانات سایت خود را از جمله ایمیلها، بانکهای اطلاعاتی، FTP، آمار و … مدیریت نمایند.

عدم وجود تحریم در کنترل پنل DirectAdmin

هم اکنون در کنترل پنل دایرکت ادمین مـوارد تحریم مثل سی پنل وجود ندارد و در هر لحظه استرس از تحریم شدن کنترل پنل را نخواهید داشت.
همان گونه که اطلاع داریـد کنترل پنل سی پنل برای کاربران ایرانی تحریم شده است و بروی سرور های ایران نصب نخواهد شد، اکثر هاستینگ ها با دور زدن این تحریم ها بهره گیری از این کنترل پنل را بر روی سرور های ایرانی مهیا می سازند ولی یک مقوله باقی خواهد مانـد و آن مـوارد تحریم شدن در آینده است، در وقتی که سی پنل متوجه ایرانی بودن هویت کاربران ایرانی گـردد لایسنس ها را مسدود می کند و تا وقتی که مدیران سرور اقدام به تعویض آی پی و ساخته لایسنس تازه ننمایـند کاربران به کنترل پنل های وبسایت های خود دسترسی نخواهد داشت. ضـروری به ذکر است که توانایی تحریم این کنترل پنل (سی پنل) بر روی سرور های خارجی خیلی کم هستنـد و اکثر تحریم های سی پنل بر روی سرور های داخلی اعمال می گـردد و غیر از این مسئله میهن میزبان اکثر لایسنس های خود را با هویت خارجی خریداری کرده و خوشبختانه تا این وقـت درگیر مـوارد تحریم این کنترل پنل آمریکایی نشده می باشد.
و این همـه مقوله نیست، چنان چه که سی پنل بخواهد میزان تحریم ها را افزوده شدن دهد خواهـد توانست به آسانی با دقت به تعداد دامنه های آی آر میزبانی شده در هر سرور متوجه هویت کاربران و مسدود سازی همه لایسنس ها شود.

 

امکانات کنترل پنل DirectAdmin :

در پایین بر خی از امکانات این کنترل پنل آورده شده است:
– حمایت از سیستم POP/IMAP در محیط کاربری دایرکت ادمین
– حمایت کامل از FTP.کاربران به آسانـی میتوانند به تعداد نا محدود اکانت FTP بسازند
– مدیریـت کامل DNS در دایرکت ادمین
– سیستم آماری دقیق و پیشرفته
– اکستنشن های Frontpage
– پایین دامنه یا Sub Domain
– فایل منیجر با محیطی خیلی ساده و کامل
– حمایت و مدیریت پایگاه داده MYSQL
– سیستم پشتبیان گیری و بکاپ پیشرفته به همراه توانایی بازیابی بکاپ فقط با یک کلیک
– مدیریت صفحات ارور و ارور
-امکانات پیشرفته ای مثل نصب SSL و
– توانایی عرضه ریسلر
– توانایی بک آپ گیری از کاربران به شیوه اتوماتیک
– امنیت بالا در حالت پیشفرض
و ….

دموی کنترل پنل دایرکت ادمین

با بهره گیری از نام کاربری و کلمه ی گذر به همراه لینک زیـر , شما قادر خواهید بود تا وارد محیط کنترل پنل دایرکت ادمین شوید و با محیط و شیوه کار این کنترل پنل دوست داشتنی آشنا شوید.

آدرس داخل : https://www.directadmin.com:2222
نام کاربری: demo_user
کلمه عبور: demo

خب دوستان به انتهای مقاله آموزشی کنترل پنل DirectAdmin و خصوصیات آن رسیدیم . از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم . در صورتی که نیاز به اطلاعاتی در مورد سرور مجازی و هاستینگ داشته باشید کلیک کنید.