آشنایی با Gravatar و روش ساخت آن

در این پست قصد داریم اطلاعات مختصر و مفیدی درمورد Gravatar و روش ساخت آن برای شما کاربران عزیز ارائه نماییم. امیدواریم این مقاله مورد توجه و کاربرد شما قرار بگیرد. با ما همراه باشید.

Gravatar یا چهرک در واقع یک ابزار آنلاین برای درج عکس پروفایل روی ایمیل همی باشد.

واژه Gravatar در واقع مخفف Globally Recognized Avatar می باشد. منظور از این عبارت اینه  « آواتاری که در تمام جای دنیا قابل شناسایی است  » . چنان چه فیـلم آواتار Avatar رو دیده باشید قطعا با مفهوم کلمه آواتار آشنایی دارید. آواتار در دنیای کامپیوتر و وب هم مفهوم مشابهی داره . آواتار همون عکس پروفایل خودتونه . عکسی که نشون میده که مالـک این ایمیل کیه . سرویس گراواتار Gravatar در سـال ۲۰۰۷ بوسیـله Tom Preston-Werner ابداع شد . گراواتار این توانایی رو برای کاربران اینترنت فراهم میکنه تا عکس پروفایل شون رو در تمام وب سایت ها نمایش بدن بدون اینکه بخوان این عکس رو در تمام سایت ها آپلود کنن .

سیستم های MovableType ، WordPress و Joomla از Gravatar می توانند بهره گیری نمایـند . ضمناً API این سایت در زبانهای مختلـف برنامه نویسی نیز قابل بکارگیری می باشد. لیست کامل سیستم هایی که از Gravatar حمایت می نمایـند در این جا نوشته شده می باشد.

Gravatar یا Globally Recognized Avatar را برای ما به ارمغان آورد. کاری که سایت Gravatar.com برای ما انجام می دهد این است که ما آواتار خود را در آن سایت آپلود می کنیم.

و پـس با هر مرتبه ثبت نام در سایت هایی که از گراواتار بهره می برند، تنها با وارد کردن ایمیل خود آواتار ما در آن سایت یا انجمن به نمایش در می آید. که سایت های بیشتری از این توانایی بهره گیری می نمایـند مانند: wordpress.com و wordpress.org

 چرا می بایست از گراواتار بهره گیری کنیم ؟

گراواتار ایده ی عالی یه و به نظـر من هر فردی که ایمیل داره و در اینترنت کار ی داره می بایست از این سرویس بهره گیری کنه . فرقی نمیکنه شما  نویسنده اید یا خواننده مطالب اینترنتی، به هر حال بهره گیری از گراواتار به دردتون میخوره چون :

■ گراوتار هویت اینترنتی شما رو نشون میده

اگر انسان اجتماعی هستین و کمپانـی در نظـر سنجی ها و بحث های اینترنتی رو دوس دارین توصیه میکنم قطعا از گراواتار بهره گیری نمایید . شما با نظـر دادن در سایت های مختلـف و نمایش گراواتارتون می تونید کامل مشهـور بشید .

 گراواتار یک ابزار تبلیغات اینترنتی رایگان و اثر گذار

اگر مالـک فروشگاه ، کمپانـی ، موسسه و یا قسمتـی از یک تیـم هستین که لازمه سایـر بشناسنش می تونید یک گراواتار برای کسب و کارتون بسازید که برای مثال لوگوی کمپانـی یا فروشگاه تون باشه . هر جای اینترنت که برید نظـر میذارید این گراواتار در کنار نام تون نمایش داده میشه . اینجوری هم از مطالبی که می خونید چیزای بیشتری یاد می گیرید و هم اینکه با کمپانـی در نظـر سنجی مطالب سایت ، اشخـاص زیادی لوگوی شما رو هم می بینن . برخـی از وب سایت ها اجازه درج لینک به وب سایت تون رو نمیدن و یا احتمالا اصلا خودتون وب سایت نداشته باشید ولی گراواتار فرصت خوبیه برای اینکه دیده بشید . به نظـر من چنان چه اهل مطالعه و نظـر دادن در وب هستین بهره گیری از گراواتار می تونه یک شیوه تبلیغات اینترنتی اثر گذار در کارتون باشه . به ویژه چنان چه در مطالبی نظـر به این که دربـاره موضوعش اطلاعات ضـروری دارید .

 آموزش ثبت نام و بهره گیری از گراواتار Gravatar

ثبت نام در Gravatar.com و تهیه یک گراواتار:

وهله ۱: وارد سایت www.gravatar.com شده؛

وهله ۲: از منوی بالای سایت روی مورد Signup کلیک نمائید. (اگر اکانت wordpress.com دارید خواهید توانست با همـان اکانت وارد شوید.)

وهله ۳: در پنجره تازه آدرس پست الکترونیک خود را وارد کرده و روی دکمه Signup کلیک نمائید. در پنجره تازه به شما گفته می شـود که نامه الکترونیکـی جهت تائید ثبت نام به آدرس پست الکترونیک شما ارسال شده که می بایست روی پیوند تائید ثبت نام مندرج در نامه کلیک نمائید.

وهله ۴: با تائید ثبت نام مجدداً وارد سایت gravatar.com شده و خواهید توانست کار را آغاز نمایید . در پنجره ای تازه مطابق تصویر پایین اطلاعاتی از شما خواسته شده که می بایست آنها را تکمیل نمائید ور در انتهـا روی دکمه Signup کلیک نمائید.

وهله ۵: آدرس پست الکترونیک شما به سایت اضافه شده و با کلیک بر روی پیوند Add one by clicking here خواهید توانست تصویر دلخواه خود را به آدرس پست الکترونیکتان اختصاص دهید.

وهله ۶: روی مورد My computer’s hard drive کلیک نمائید؛

وهله ۷: با کلیک بر روی دکمه Browse، تصویر دلخواه خود را در پنجره تازه یافته و روی دکمه Next کلیک نمائید.

وهله ۸: در پنجره تازه خواهید توانست حد گراواتار خود را تنظیم کرده و محدوده آنرا معیـن نمائید. پـس از انجام این کار، روی دکمه Crop and finish کلیک نمائید.

وهله ۹: حال تصویر گراواتار خود را در صفحه تازه بر حسب رده سنی تصویر تنظیم نمائید:

G: عمومی

PG: با نظارت و راهنمایی والدیـن – شانس دارد حاوی خشونت و … باشد.

R: حاوی خشونت شدید، فحاشی و …

X: خشونت آزار دهنده، عکس های جنسی و …

تمام شد! حالا شما مالـک گراواتار می باشید . دقت نمایید که برای هر ایمیل خواهید توانست یک گراواتار اختصاص دهید و هر جا که دوست داشتید گراواتار شما به نمایش در بیاید، آن ایمیل را در ساختـار مربوطه وارد نمایید . برای امتحان برای این پست با ایمیل خود یک نظر بگذارید تا گراواتار شما به نمایش در بیاید.

خب دوستان به پایان مقاله آموزشی آشنایی با Gravatar و روش ساخت آن رسیدیم . از توجه شما به این مطلب سپاسگزاریم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد هاستینگ و سرور اختصاصی کلیک کنید