خدمات وب هاستینگ کدامند؟

خدمات وب هاستینگ کدامند؟ در مطلب قبلی وب هاستینگ را بصورت مختصر و مفید خدمتتان ارائه دادیم. اما در این مطلب میخواهیم به بررسی خدمات وب هاستینگ بپردازیم و خدماتی که میزبانی وب برای ما دارد را یکی یکی توضیح دهیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار بگیرد .

خدمات وب هاستینگ

خدمات وب هاستینگ

خدماتی که وب هاستینگ ارائه می دهد شامل موارد زیر هستند:

خدمات وب هاستینگ

خدمات وب هاستینگ

 

میزبانی اشتراکی

در میزبانی وب اغلب ً شرکت‌های عرضه دهنده این خدمات یک سرور ساخته می‌نمایـند و بوسیـله کنترل‌پنل‌ها امکانات و فضای آن را میـان مشتریان خود تقسیم بندی می‌نمایـند ، که به این خدمات میزبانی اشتراکی یا (به انگلیسی: Shared Hosting) گفته می‌شود.

ویندوز

منظور از خدمات windows و در اصطلاح هُست ویندوز مربوط به سرور آن هست که اغلب ً windows سرور می‌باشد. فرق اصلی بین هاست ویندوز و سایـر خدمات میزبانی وب، حمایت کردن این سرورها از زبان‌های ASP و ASP.NET و ضمناً بانک اطلاعتی MSSQL می‌باشد. اما هُست‌های windows به دلیـل نیاز به خرید لیسانس windows سرور از ماکروسافت هزینه بالاتری نسبت به هاست لینوکس دارند. اغلب ً برای سرورهای windows از کنترل‌پنل‌های پلسک، هلم، وب سایت پنل و هُستینگ کنترولر بهره گیری می‌شود.

هاست لینوکس

منظور از خدمات هُست لینوکس و در اصطلاح هاست لینوکس مرتبط به سرورهای لینوکس می باشد.  سرورهای لینوکس از محبوبت ویژه ای برخوردار می باشند که مهمترین علت آن کد باز بودن و رایگان بودن آن می باشد.  هُست لینوکس بیشتر برای بهره گیری از زبان PHP و ضمناً بانک اطلاعتی MySql می باشد. اغلب برای هاست لینوکس از کنترل‌پنل‌های ضد پنل، دایرکت ادمین، پلسک و کلوکزو بهره گیری می‌شود.

فضای رایگان

اما وبگاه‌هایی می باشند که در قبال ارائه خدمات میزبانی وب از مشترک خود هزینه‌ای اخذ نمی‌نمایـند . که به هاست رایگان  شهرت دارند، که اکثرا با قرار دادن تبلیغات اجباری هزینه‌های کامپیوتر سرور را تامین می‌نمایـند .

نمایندهٔ فروش

نماینده فروش خدمات میزبانی وب (به انگلیسی: reseller) این اجازه را به مشتریان می‌دهد تا خود به عنوان فروشنده خدمات میزبانی اقدام نمایند و به کسب درآمد بپردازند. معـمولاً نمایندگان فروش فضایی را از یک ارايه دهندهٔ هُستینگ خریداری مینمایند و توسـط ٔ کنترل‌پنل هُست آنرا میـان مشتریان خود تقسیم مینمایـند .

سرور مجازی

سرور مجازی یک نوع سرور اینترنتی هست که به وسیله نرم‌افزارهای مخصوصی از یک سرور پر قدرت تر تهیه می‌شود. خصوصیت مهـم و برتر سرور مجازی نسبت به هُست اشتراکی، محدود و اختصاصی بودن میزان حافظه و سایـر امکانات عمده‌است که به مانندهاست اشتراکی بین چندین مشترک تقسیم نمی‌شود، به‌طوری که از لحاظ ظاهری سرور مجازی فرق چندانی با سرور اختصاصی ندارد.

سرور اختصاصی

پلت ساختـار جدید از میزبانی وب می‌باشد که به مشتریان این اجازه را می‌دهد که از خدمات میزبانی وب قدرتمند و قابل اعتماد بر روی خوشه سرورهای معتدلانه شده بر حسب میزان پرداخت وجه بهره گیری نمایـند .

خوشه میزبان

حاوی چند وب سرور با محتوای یکسان هست تا از منابع بهره‌برداری بی شتری شود. خوشه میزبان یک راه حل مناسب برای دسترسی بالا به سرور اختصاصی می‌باشد. در میزبانی به شیوه خوشه شانس دارد سرویس پایگاه داده (به انگلیسی: database) از وب سرورها جدا شوند، که این امر باعث افزوده شدن سرعت پردازش داده بر روی وب سرور مهـم خواهد شد.

میزبان شبکه‌ای

این شکل از توزیع میزبانی وب زمانی که چند تیـم از سرویس دهنده‌های خوشه‌ای مثل شبکه‌ای که حاوی چند گره هست گفته می شود .

خب دوستان به پایان مقاله خدمات وب هاستینگ کدامند؟ رسیدیم . از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم.