معرفی کنترل پنل های هاستینگ سازگار با NGINX

در این پست قصد داریم به معرفی کنترل پنل های هاستینگ سازگار با NGINX برای شما کاربران عزیز بپردازیم. امیدواریم مقاله کنترل پنل های هاستینگ سازگار با NGINX برای شما نیز مفید و کاربردی باشد . با ما همراه باشید.

کنترل پنل های هاستینگ سازگار با NGINX

کنترل پنل های هاستینگ سازگار با NGINX

 

وب سرور NGINX هم اکنون سریع ترین و پایدار ترین وب سرور متن باز دنیا می باشد. بهره گیری از این وب سرور در میـان بزرگان دنیای وب روز به روز در حال گسترش هست و بیشتر از ۳۵ درصد از بزرگ ترین وب سایت های دنیا از وب سرور NGINX بهره گیری میکنند . در مباحث قبلی مرتبه ها و مرتبه ها به آموزش های مرتبط به نصب و کانفیگ NGINX پرداخته شده می باشد.

 

کنترل پنل های هاستینگ سازگار با NGINX عبارتند از :

کنترل پنل وب هاستینگ Parallel Plesk

یکـی از قدیمی ترین کنترل پنل های وب هاستینگ دنیا  ، کنترل پنل پلسک می باشد. پلسک گران ترین لایسنس را در میـان تمام کنترل پنل های وب هاستینگ به خود اختصاص داده می باشد. کنترل پنل پلسک سازگار ترین کنترل پنل حال حاضر دنیای  هاستینگ با وب سرور NGINX می باشد. چنان چه که نیت راه اندازی یک سرور اشتراکی با وب سرور NGINX را دارید ، کنترل پنل وب هاستینگ Plesk برترین گزینش ممکن برای شممی باشد. پلسک روی کلیه توزیع های Ubuntu ، Debian ، CentOS ، Red Hat Enterprise ، Cloudlinux و ضمناً SuSE نصب میگردد .

 

کنترل پنل وب هاستینگ parallel plesk سازگار با وب سرور  nginx

کنترل پنل وب هاستینگ ISPConfig 3

کنترل پنل هاستینگ ISPConfig یکـی از اولیـن پنل هایی هست که توانایی بهره گیری از وب سرور nginx را به کاربران خود هدیه نمـود . کنترل پنل وب هاستینگ ISPConfig 3 دز هندلر php-fpm برای انجام php و مدیریت پراسس های fastcgi بهره گیری می کند و درسرانجام سریع ترین بازدهی ممکن را پایین ترافیک و بازدید سنگین به نمایش میگذارد . بزرگ ترین ایراد این کنترل پنل کانفیگ سخت و ضمناً طراحی پنل بر حسب زبان تحت وب php می باشد. برترین بازدهی پنل ispconfig 3 روی توزیع های Ubuntu و Debian  لینوکس می باشد. توانایی عرضه سرویس های هاست اشتراکی NGINX بوسیـله این پنل وجود دارد و خود وب سایت رسمی NGINX نیز از این کنترل پنل به عنوان یکـی از پنل های سازگار با انجین اکس نامبرده می باشد.

 

کنترل پنل وب هاستینگ ispconfig 3 سازگار با وب سرور nginx

کنترل پنل وب هاستینگ DirectAdmin

کنترل پنل وب هاستینگ دایرکت ادمین ، سریع ترین و کم استفاده ترین وب کنترل پنل هاستینگ هست و یکـی از ۳ کنترل پنل هاستینگ برتر دنیمی باشد. مدت هاست که directadmin به کمک ابزار custombuild ورژن ۲ توانایی نصب و بهره گیری از وب سرور nginx را داراست ولی متاسفانه تا این لحظه کماکان ایرادات بیشتری در روش کار وب سرور nginx در سرور های مبتنی بر دایرکت ادمین وجود دارد . ایراداتی مثل از کار افتادن وب سرور پـس از ریست کردن nginx و ضمناً ریست شدن فایل های vhost مرتبط به یوزر ها پـس از افـزودن دامین تازه و … فقط بعضـی از این ایرادات می باشند . چنان چه حرفه ای نیستید ، فعلا از بهره گیری همزمان وب سرور NGINX با کنترل پنل دایرکت ادمین خود داری نمایید . کنترل پنل دایرکت ادمین علاوه بر CentOS روی Debian و FreeBSD نیز قابل نصب می باشد.

 

کنترل پنل وب هاستینگ directadmin سازگار با وب سرور nginx

کنترل پنل وب هاستینگ Virtualmin

کنترل پنل Virtualmin در واقع یک ماژول هاستیگ حرفه ای هست که روی لینوکس منیجر وب بیس Webmin نصب میگردد و آن را مبدل به یک کنترل پنل وب هاستینگ قدرتمند میسازد . با کمک ماژول Webmin Nginx این کنترل پنل قادر به بهره گیری از وب سرور NGINX به جای آپاچی می باشد. هر چند کار با این کنترل پنل به زمینه برای تازه کاران خیلی سخت است ، ولی امکانات خیلی بیشتری دارد و احتمالا بتوان آن را پـس از پلسک و ispconfig سومین کنترل پنل سازگار با وب سرور NGINX نامید .ویرتوال مین از PHP-FPM  حمایت نمی کند و این فقط ایراد این پنل در حوزه کار با انجین اکس می باشد. توانایی نصب Virtualmin روی توزیع های Ubuntu ، Debian ، CentOS از لینوکس و ضمناً FreeBSD موجود می باشد.

 

کنترل پنل وب هاستینگ virtualmin سازگار با وب سرور nginx

کنترل پنل وب هاستینگ EHCP

یک پنل ساده و نسبتا ضعیف هست که بر پایه زبان تحت وب PHP طراحی شده می باشد. کنترل پنل EHCP از وب سرور NGINX در کنار PHP-FPM حمایت می کند و مناسب نصب روی سرور های فردی و ضمناً VPS های با منابع کم می باشد. بهره گیری از این کنترل پنل برای مقاصد تجاری به هیچ عنوان توصیه نمی شود . این کنترل پنل روی توزیه های dbian و ubuntu قابل نصب و کانفیگ می باشد.

 

کنترل پنل وب هاستینگ ehcp سازگار با وب سرور nginx

کنترل پنل های وب هاستینگ پراکنده ای نیز وجود دارند که اسما از وب سرور انجین اکس حمایت میکنند ولی به علـت حمایت ضعیف و نداشتن وجود documentation و منابع آموزشی ضـروری بهره گیری از آن ها را به شما توصیه نمیکنیم . موقعی نیاز به کانفیگ nginx و بطور کلی کانفیگ سرور تقاضـای خود را از طریق تیکت حمایت برای ما ارسال نمایید .

خب دوستان به مقاله معرفی کنترل پنل های هاستینگ سازگار با NGINX رسیدیم . از توجه و همراهی سپاسگزاریم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد سرور اختصاصی کلیک کنید.