روش بهینه سازی و سئو جوملا

در این مطلب قصد داریم به بررسی روش بهینه سازی و سئو جوملا برای شما کاربران عزیز بپردازیم. در ابتدای این آموزش توضیحات مختصری درمورد سئو جوملا ارائه می کنیم و در ادامه به بهینه سازی در عکس ها، مدیریت متا ها و توضیحات تکمیلی دیگر خواهیم پرداخت. امیدواریم با استفاده مقاله روش بهینه سازی و سئو جوملا بتوانید بهترین سئو را برای مطالب خود انجام دهید. با ما همراه باشید.

بهینه سازی و سئو جوملا

بهینه سازی و سئو جوملا

سئو جوملا

سئو جوملا با تنظیمات پیش فرض به هیچ وجه با سئو وردپرس قابل مقایسه نمی بـاشد . بنا بر این برای بهبود وضعیت سئو جوملا می بایست مسائـل بسیار بیشتری را در نظـر گرفته و با ظرافت پیاده سازی نمایید . سئو جوملا تا پیش از ورژن های ۱٫۶ به میزانی کم کیفیت و نا امید کننده بود که رسما عده خیلی بیشتری به علـت ضعف در بهینه سازی آن را رها کرده و به وردپرس روی آوردند . با گذشت وقـت و با تولید ورژن های تازه تر جوملا وضعیت سئو جوملا تا حدود بیشتری بهینه تر و قوی تر شد . برای بهبود سئو جوملا می بایست معرفت عمیق تری نسبت به مفاهیم سئو در مقایسه با یک وبمستر وردپرسی داشته باشید .

بهینه سازی و سئو جوملا

بهینه سازی و سئو جوملا

 

اگر نیت آغاز کار با سیستم مدیریت محتوای قوی جوملا را دارید ، به شما ورژن های ۲٫۵ به بالا و به ویژه ورژن پایدار ۲٫۵ جملا را توصیه میکنیم . سئو جوملا در ورژن ۲٫۵ به شکل قابل ملاحظه ای رشـد داشته می باشد. ورژن ۳ جوملا هم در حال رشـد و تکمیل شدن می باشد و رشـد های فراوانـی از نظـر سئو داشته می باشد.

فارسی کردن لینک ها در جوملا

یکـی از بزرگ ترین عیب ات سئو جوملا در فرمت و روش لینک دهی و پیوند یکتا آن می باشد. در معنی کلی سئو ، لینک ها می بایست کوتاه و زیبا باشند . لینک ها می بایست از یک فرمت منطقی معیـن پیروی کنند تا گوگل به مرور وقـت روش آدرس دهی لینک های وب سایت شما را بشناسد . این دقیقا بر عکس آن چیزی می باشد که جوملا در روش آدرس دهی لینک ها از آن بهره گیری می کند . یکـی از عـلت ها ناتوان بودن سئو جوملا دقیقا این مقوله می باشد. برای حل این مساله باید توانایی بازنویسی url ها را فعال کنیم . بنا بر این بخـش Use URL rewriting  را در بخـش تنظیمات سئو جوملا فعال کرده و سپس فایل htaccess.txt را به .htaccess تغییر نام دهید . حالا خواهید توانست فرمت دلخواه لینک های وب سایت خود را معیـن نمایید که توصیه ما به شما لینک های فارسی می باشد (مثل همین وب سایت) . آدرس فارسی لینک ها و تکررا واژگـان کلیدی هر پست در آن وضعیت سئو جوملا شما را بیشتر شدن خواهـد داد .

قالب سریع و استاندارد و اثر آن بر سو جوملا

با بهره گیری از یک استـایل آسان و سریع ضمناً بر طبق استاندارد های W3 سرعت بارگذاری و لود شدن سایت خود را بالا برده و یک قدم مثبت در بهبود سئو جوملا بردارید . بهره گیری زیاد از جاوا و حتی فلش در سایت و استـایل ، باعث سقوط سئو جوملا و در سرانجام سقوط در پیج رنک گوگل و کم شدن بازدید سایت می شود . استـایل جوملا می بایست کم سایز باشد . بنا بر این از بهره گیری از عکس های پر سایز در استـایل جوملا خود پرهیز نمایید و تا حد توانایی استـایل را بر پایه HTM طراحی نمایید .

بهینه سازی در عکس ها برای بهینه سازی و سئو جوملا

عکس های بهره گیری شده در سایت مبتنی بر جوملای شما می بایست کم سایز باشند تا سرعت لود سایت را نماید نکنند . بهره گیری از متن جایگزین و توضیحات در عکس ها ضرور می باشد. با رعایت کردن این مقوله و بهینه سازی عکس های در وب سایت متبنی بر جوملا یک قدم دیگر در بهبود سئو جوملا بر دارید .

بهره گیری از هاست ماهر  جوملا

یک هاست ماهر و میزبانی وب با کیفیت باعث بهبود سئو جوملا می شود . سیستم مدیریت محتوا جوملا به علـت طراحی ویـژه و بهره گیری وسطع از توابع و برنامه های گوناگون در لینوکس نیاز به یک هاست ماهر و قوی دارد . به این علـت به شما بهره گیری از یک سرویس ماهر هاست جوملا را توصیه میکنیم .تا حد توانایی از یک هاست اشتراکی خوب بهره گیری نمایید و موقعی عدم دارا بودن تسلط بر لینوکس و مدیریت سرور مجازی از خرید آن خود داری نمایید . وب سرور توصیه شده جوملا آپاچی و لایت اسپید می باشد. از میزبانی جوملا بر روی سرور های ویندوزی خود داری نمایید .

 پاک کردن /images/ از فایل robots.txt

اگر از با کمک generator خود جوملا اقدام به تهیه فایل robots.txt مینمایید قطعا پوشه عکس ها را یا Allow نمایید یا از حالت Disallow بیرون کرده و خط مربوطه را پاک نمایید . سئو جوملا بدون ایندکس شدن عکس ها غیر ممکن خواهند بود . این یکـی از عجیب ترین کارکرد های جوملا در ضد سئو می باشد. ایندکس شدن عکس های در گوگل یکـی از شیوه های جذب ترافیک و بهینه سازی وب سایت می باشد و نداشتن بهره گیری از آن پیامد های بد برای سئو وب سایت شما به ارمغان خواهد آورد .

نصب JCE Editor در جوملا

با کمک این ویرایشگر رایگان و متن باز امکانات خیلی بیشتری به وب سایت مبتنی بر جوملا شما اضافه می شود . یکـی از این امکانات قدرتنمد ، توانایی افـزودن متن جایگزین و ضمناً توضیحات و ALT برای  عکس ها می باشد. با کمک این ویراشگر کمک بیشتری به بهینه سازی عکس های جوملا در گوگل و بهبود وضع سو جوملا خواهید نمـود .

مدیریت متا ها برای بهینه سازی و سئو جوملا

در قبلی و مطالب قبلی آموزشی سئو مرتبه ها و مرتبه ها به ارزش متا تگ ها و چگونگی بهره گیری از آنان برای زیادترین اثر بر سئو گوگل اشاره کردیم و . بطور خلاصه و گذرا به آن ها اشاره میکنیم . متا تگ توضیحات و عنوان هم اکنون ارزشمند ترین متا های اثرگـذار بر سئو می باشند . متا تگ واژگـان کلیدی در حال از  دست دادن ارزش خود از نظـر گوگل می باشد و احتمالا دیگر هیچ اثر مثبتی بر سئو جوملا شما نخواهد گذاشت . برای گزینش یک عنوان و متن توضیحات ماهر به مطالب قبلی آموزش سئو در سایت رجوع نمایید .

باز شدن سایت تنها با www یا تنها بدون www

اگر یک مطلب از وب سایت شما هم با www هم بدون www در گوگل ایندکس گـردد ، از نظـر گوگل محتوای یکسان و تکراری حساب می شود . این مقوله ضرورت باز شدن سایت تنها با یکـی از این ۲ حالت را دو چندان می کند .  برای درک مناسـب تر این مقوله و آموزش چگونگی مدیریـت این مساله اینجا کلیک نمایید .

استفاه درست از لینک های داخلی جهت بهینه سازی و سئو جوملا

از لینک های داخلی به مطالب قبلی سایت خود به شیوه ماهر بهره گیری نمایید . برخـی از دوست ها تنها به صفحه مهـم سایت خود لینک میدهند که ضـروری نیست . لینک دادن به مطالب و پست های کهنه سایت و با واژگـان کلیدی اثر بسزایی در بهبود سئو جوملا خواهد داشت . لینک های داخلی قطعا یا تنها با Www یا تنها بدون Www باشند و از این نظـر از سیستم کامل سایت پیروی کنند .

 بیشتر شدن سرعت سایت

بیشتر شدن سرعت و سریع شدن لود صفحات وب سایت شما اثر مثبتی بر سئو جوملا خواهد داشت . برای این منظور راه های بیشتری رو به روی ی شما می باشد. اولیـن روش بهره گیری از کش و حافظه های موقت می باشد. بهره گیری همزمان از Memcache برای کش کردن کوئری های دیتابیس و یک opcode کش برای کش کردن فایل های php زیبا تری ن سرانجام ممکن را به همراه خواهد داشت . یکـی دیگر از راه های بیشتر شدن سرعت سایت فعال کردن Gzip یا Deflate می باشد. چنان چه این مورد در هاست شما فعال نمی بـاشد با مدیر سرور مقوله را مطرح نمایید .

نقشه سایت گوگل برای جوملا

بهینه سازی و سئو جوملا

بهینه سازی و سئو جوملا

بار ها و مرتبه ها از ارزش نقشه XML سایت برای گوگل گفته ایم . بنا بر این علـت ی نمی بـاشد تا مجددا بر ضرورت بهره گیری از نقشه سایت برای گوگل در وب سایت جوملای شما اصرار کنیم . برای این منظور خواهید توانست از کامپوننت Xmap  بهره گیری نمایید . این کامپوننت یکـی از زیبا تری ن تولیـد کنندگان نقشه سایت برای جوملا و در سرانجام بیشتر شدن سئو جوملا می باشد و همیشه روی آخرین ورژن ها و ورژن های جوملا هم نصب میگردد .

بهره گیری از پلاگین و ماژول های سئو جوملا

جوملا از ورژن ۲٫۵ و ورژن های پـس از آن رشـد بسیار خیره کننده ای در سئو داشته می باشد و بدون نیاز به پلاگین و پلاگین های اضافه هم قادر خواهد بود اهمیت مناسبی را در گوگل به خود اختصاص دهد . ولی به هر حال همیشه توانایی مناسـب تر کردن شرایط وجود دارد و هیچ گاه نباید از وضعیت فعلی خود راضی بود . به این منظور ۲ کامپوننت مشهـور و ماهر سئو جوملا را به شما معرفی میکنیم تا موقعی تمایل نصب و کانفیگ نمایید .

کامپوننت Sh404sef یک کامپونت فوق العاده بهینه کننده سئو جوملا می باشد که کار با آن خیلی آسان بوده و به کمک آن قادر به مدیریت تمام چیز در جوملا خواهید بود .

کامپوننت Artio JoomSEF که در ۲ ورژن رایگان و پولی عرضه شده می باشد و امتحان خود را در حوزه سئو جوملا و بیشتر شدن ترافیک سایت بـعد داده می باشد.

خب دوستان به پایان مقاله آموزشی روش بهینه سازی و سئو جوملا رسیدیم . از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم . برای مشاهده اطلاعات بیشتر در زمینه سرور مجازیو هاستینگ سایر مقالات این سایت را مطالعه نمایید.