لایت اسپید چیست؟

لایت اسپید چیست؟ شاید برای شما نیز این سوال مطرح شده باشد، در همین راستا می خواهیم با توضیحات کاملی در مورد لایت اسپید در خدمت شما دوستان عزیز باشیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید و کاربردی باشد. با ما همراه باشید.

لایت اسپید

لایت اسپید

کمپانـی LiteSpeed واقع در New Jersey کشور امریکا یکـی از کمپانـی های پیشرو در خدمات وب سرور ها و امنیت سرور های میزبانی وب اسـت . این کمپانـی اوایل سـال ۲۰۰۲ بوسیـله یک تیم از مهندسان به رهبری George Wang تاسیس شد.
تیم گسترش هسته لایت اسپید کارشناس در طراحی نرم افزار سرور و حاوی سالها تجربه در ماموریت حیاتی گسترش نرم افزار و فن آوری های لایت اسپید مفتخر است که هنوز به شیوه مستقل و خصوصی کار می کند
شعار این کمپانـی به این صورت اسـت که خرید سخت افزار پر قدرت تر برای حل مـوارد کار ساز نمی بـاشد و مقرون به صرفه نیسـت . آنان بر این باور می باشند که موقعی بهره گیری از این وب سرور مناسب شما تا حد خیلی بالای نیاز به خرید سرور با منابع زیـادتر جهت از میـان بردن کمبود های خود نخواهید داشت .
وب سرور لایت اسپید در چند سـال اخیر خیلی گشترش یافته می باشد.

لایت اسپید وب سروری است بر پایه عملکرد و سرعت بالا. لایت اسپید خیلی شبیه آپاچی هست و براحتی میتواند جایگزین آن شود. مدیریـت پنل خیلی ساده برای نصب آن از عـلت ها محبوبیت آن می باشد. به علـت سرعت بالای این وب سرور و بهره گیری و نصب خیلی ساده خواهید توانست وب سایت خود را به این سیستم مجهز نمایید . لایت اسپید عملکرد و مقیاس پذیری فوق العاده بالایی دارد و نسبتا سرعتش شش مساوی سریع تر از آپاچی می باشد. برای محتوا های ایستا یا استاتیک لایت اسپید از thttpd , boa و TUX بهره گیری می کند و برای محتوای پویا یا دینامیک لایت اسپید تا ۵۰% سریع تر در سرویس های نوشته شده در php است نسبت به آپاچی و این به علـت بهره گیری از mod_php است که در این وب سرور بهره گیری شده.از ورژن ۳ لایت اسپید به پـس این سرویس همیشه کنار وب هاستینگ ها بوده و از مدیریـت پنل های سی پنل دایرکت ادمین و … حمایت می کند .ضمناً لایت اسپید برترین گزینش برای هاستینگ اشتراکی اسـت چون هم از سرعت خیلی بالا و هم از امنیت خوبی برخوردار می باشد.
این وب سرور از CGI, FastCGI, LSAPI, PHP, Servlet/JSP حمایت می کند و توانایی حمایت Apache compatible URL rewrite engine را دارد و از نظـر امنیتی به Anti-DDoS و Deny any buffer-overrun attempts و System overloading prevention مجهز می باشد.

خصوصیات ی لایت اسپید:

لایت اسپید

لایت اسپید

۱- امکانات استثنایی :

CGI, FastCGI, LSAPI, PHP, Servlet/JSP, Proxy
SSL, IPv4, IPv6
برترین پشتبانی از Ruby on Rail
امکانات آپاچی و حمایت از .htaccess
توانایی فیلترینگ mod_security
توانایی موتور URL آپاچی
پلاگین سرور MS FrontPage

۲ – سرعت

تا ۹ مساوی سریع تر از آپاچی
بیشتر شدن عملکرد php تا ۵۰%
برترین عملکرد Ruby on Rail
۳ مساوی سریع تر از آپاچی در ssl
cgi های اثر گذار
برترین عملکرد perl
شتاب سخت افزاری ssl

۳- رابط کاربری

نصب آسان
نصب خودکار php
مدیریت سرور ساده از طریق GUI
Real-time service monitoring
ایجاد رسانی اتوماتیک
تنظیمات استـایل هاست مجازی

۴ – امنیت

دقیق ترین تقاضـای اعتبار سنجی http
لغو تمام buffer-overrun ها
Anti-DDoS
جلو گیری از System overloading
CGI/FCGI/LSAPI/PHP/RUBY suEXEC
هاست های مجازی

۵ – قابل اعتماد

مشاهده Dog monitoring
بازیابی سرور از قطعی های ناگهانی
down time نزدیک به صفر در ریستارت های مطبوع

خب دوستان عزیز به انتهای مقاله آموزشی لایت اسپید چیست؟ رسیدیم. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم.