راه حل مساله صفحه دیفالت پـس از نصب کلوکسو روی سرور مجازی

در این پست می خواهیم به بررسی راه حل مساله صفحه دیفالت پـس از نصب کلوکسو روی سرور مجازی برای شما کاربران عزیز بپردازیم. امیدواریم این مقاله برای شما نیز مفید و کاربردی باشد. با ما همراه باشید.

نصب کلوکسو روی سرور مجازی

نصب کلوکسو روی سرور مجازی

یکـی از مـوارد و مشکلات رایـج پـس از نصب کنترل پنل کلوکسو بر روی سرور مجازی یا اختصاصی لینوکس ، باز شدن صفحه دیفالت کلوکسو در زمان لود شدن سایت و دامنه مورد نظـر شممی باشد. این عیب تنها در اولیـن نصب کلوکسو اتفاق میفتد و موقعی از میـان بردن مساله ، پـس از اد کردن دامنه تازه در کلوکسو با این مساله مواجه نخواهید شد . عیب به تنظیمات وب سرور آپاچی و پیکر بندی فایل httpd.conf وب سرور آپاچی بر میگردد . این مساله یکـی از باگ های کلوکسو حساب می شود که خوشبختانه اصلا مساله جدی و حادی نمی بـاشد و در برخـی از مواقع در زمان نصب کلوکسو پیش می آید که به آسانـی قابل حل می باشد.

نصب کلوکسو روی سرور مجازی

نصب کلوکسو روی سرور مجازی

مساله لود شدن صفحه دیفالت کلوکسو پـس از نصب روی سرور مجازی

اگر پـس از نصب مدیریـت پنل کلوکسو و پـس از باز کردن وب سایت مورد نظـر خود با صفحه ای شبیه به عکس فوق و پیغام This is the Kloxo Default Page for YOURDOMAIN.COM مواجه میشوید ، با انجام دستور پایین در مکان ssh لینوکس سرور مجازی خود ، مساله شما بر طرف می شود :

/script/fixweb

با انجام فرمان فوق در لینوکس و مکان ssh ، تنظیمات مرتبط به فایل httpd.conf و دامنه های موجود در مدیریـت پنل شما یک مرتبه دیگر باز سازی و اصلاح می شود و با رفرش کردن صفحه دیفالت و پیش فرض لود شده کلوکسو ، این مرتبه وب سایت شما به جای صفحه پیش فرض لود می شود .

اگر پـس از نصب کلوکسو در زمان باز کردن وب سایت خود با پیغام های ارور یی مانند Internal Server Error 500 و یا ۴۰۴ page not مواجه میشوید هر ۳ فرمان پایین را در مکان ssh لینوکس سرور مجازی یا اختصاصی خود اجرا نمایید :

sh /script/upcp
sh /script/cleanup
sh /script/fixweb

با انجام دستورات فوق ، همه مسائل و عیب ات اولیـن انجام وب سایت ها ، پـس از نصب کنترل پنل کلوکسو در لینوکس سرور مجازی ، برطرف خواهند شد . مد نظر داشته باشید که قطعا و همیشه از آخرین ورژن مدیریـت پنل کلوکسو بهره گیری نمایید و همه پچ های امنیتی و ورژن های به روز رسانی را نصب نمایید . مدیریـت پنل کلوکسو یکـی از معروف ترین کنترل پنل های رایگان و رایگان ، برای نصب بر روی سرور مجازی با سیستم عاملی لینوکس CentOS ورژن ۵٫۸ به حساب می آید .

خب دوستان به انتهای مقاله آموزشی راه حل مساله صفحه دیفالت پـس از نصب کلوکسو روی سرور مجازی رسیدیم. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم. در صورتی که در زمینه سرور مجازی و سرور اختصاصی نیاز به اطلاعات بیشتری دارید پیشنهاد می کنیم سایر مطالب این سایت را مطالعه نمایید.

شاد و پیروز باشید.