آموزش ویرایش تنظیمات php در کنترل پنل Centos Web Panel

در این مطلب قصد داریم به آموزش ویرایش تنظیمات php در کنترل پنل Centos Web Panel برای شما کاربران عزیز بپردازیم. امیدواریم مقاله آموزش ویرایش تنظیمات php در کنترل پنل Centos Web Panel برای شما مفید واقع شود. با ما همراه باشید.

ویرایش تنظیمات php در کنترل پنل Centos Web Panel

ویرایش تنظیمات php در کنترل پنل Centos Web Panel

در مقاله ویرایش تنظیمات php در کنترل پنل Centos Web Panel ورژن ابتدایی ، روش تغییر پارامتر های php را به شما شرح خواهیم داد. پارامتر های گوناگون ی وجود خواهد داشت ولی در ورژن ابتدایی اقدام به تغییر برخـی از پارامتر های اولیه و با ارزش می پردازیم.

برای آغاز بررسی این مورد می بایست وارد کنترل پنل سرور خود شوید. برای داخل به کنترل پنل می بایست با یوزرنیم root وارد کنترل پنل شوید. در نوار سمت چپ بر روی Php setting کلیک نمایید و در منو باز شده بر روی Simple PHP.ini editor کلیک نمایید. در صفحه باز شده خواهید توانست مسائـل موجود و پارامتر های پیش فرض را مشاهده بفرمایید:

ویرایش تنظیمات php در کنترل پنل Centos Web Panel

ویرایش تنظیمات php در کنترل پنل Centos Web Panel

PHP.ini file location:

در این بخـش خواهید توانست محل فایل php.ini که در حال تغییر پارامتر و مشاهده پارامتر آن می باشید را بازبینی چ نمایید. در ادامه پارامتر های موجود را بازبینی چ می نماییم:

memory_limit:

در این بخـش مقدار مموری لیمیت به شما نمایش داده می شود . مموری لیمیت مقدار مموری مجاز برای هاست شما را نشان خواهـد داد که CMS شما خواهـد توانست از آن بهره گیری بفرمایید.

upload_max_filesize:

این مورد در رابطه با مقدار حداکثر فایلی که خواهید توانست آپلود نمایید می باشد. این محدودیت هم از سمت فایل منیجر هاست و هم از CMS و یا اسکریپت شما اعمال می شود . پینشهاد می گـردد که مقدار آن را بر روی 64 مگ قرار دهید.

post_max_size:

مقدار حداکثری فایلی که خواهید توانست از سمت CMS خود آپلود نمایید ( همه فرمت ها) می باشد. درصورتی که در زمان آپلود فایل ها  در CMS خود با ارور file size مواجه می شوید می بایست این مقدار را تغییر دهید. پینشهاد می گـردد این مقدار را بر روی 128 مگ تنظیم نمایید.

max_execution_time:

این مورد حداکثر مقدار وقتی می باشد که یک فرایند خواهـد توانست در درون هاست/ سرور شما انجام دهد. چنان چه که مقدار این پارامتر را بالا برده گـردد توانایی بیشتر شدن فشار بر روی سرور شما و در سرانجام باعث بیرون شدن سایت و سرور شما از دسترس شود.

display_errors:

با فعال سازی این مورد موقعی وجود ارور در سمت هاست / سرور فایل لاگی در سمت public_html هاست شما تهیه خواهد شد که خواهید توانست در آن بخـش این ارور ها را بازبینی چ نمایید.

date.timezone:

این مورد در رابطه با نوع تایم زون سرور و هاست شما می باشد.

خب دوستان به پایان مقاله آموزش ویرایش تنظیمات php در کنترل پنل Centos Web Panel رسیدیم . از توجه و همراهی شما با این مقاله سپاسگزاریم . در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در زمینه سرور مجازی و سرور اختصاصی دارید می توانید سایر مقالات این سایت را مطالعه نمایید. با ما همراه باشید.