آموزش نصب کنترل پنل CENTOS WEB PANEL

در این پست قصد داریم به آموزش نصب کنترل پنل CENTOS WEB PANEL برای شما دوستان عزیز بپردازیم. امیدواریم مقاله آموزش نصب کنترل پنل CENTOS WEB PANEL مورد توجه شما قرار بگیرد. برای شما مفید و کاربردی باشد. با ما همراه باشید.

نصب کنترل پنل CENTOS WEB PANEL

نصب کنترل پنل CENTOS WEB PANEL

در این مقاله ، روش نصب کنترل پنل CENTOS WEB PANEL که به شیوه رایگان هم موجود است به شما کاربر محترم شرح داده می شـود . همـان طور که اعلام شده می باشد ، این کنترل پنل به شیوه رایگان برای دو سیستم عامل centos6 و centos7 قابل نصب می باشد. در ادامه، ابتدا توضیحی در رابطه با کنترل پنل و خصوصیت آن به شما توضیح داده می شود .

نصب کنترل پنل CENTOS WEB PANEL

نصب کنترل پنل CENTOS WEB PANEL

CENTOS WEB PANEL: همـان طور که در ذکر شده است، این کنترل پنل یک کنترل پنل رایگان جهت نصب بر روی سیستم عامل لینوکس ( centos ) می باشد. خصوصیات ی این کنترل پنل در چند قسمـت آورده شده می باشد که تکمیل ترین آن نصب LAMP به شیوه کامل بر روی سرور میباشد. (apache,php, phpmyadmin, webmail, mailserver ) در پایین خواهید توانست گلچینی از آن ها را مشاهده نمایید:

نکات ی که به شیوه پیش فرض توسـط کنترل پنل نصب و توانایی کانفیگ آن برای شما میسر خواهد بود:

– Apache Web Server (Mod Security + Automatic بروزرسانی d rules optional) – PHP 5.6 (suPHP, SuExec + PHP version switcher) – MySQL/MariaDB + phpMyAdmin – Postfix + Dovecot + roundcube webmail (Antivirus, Spamassassin optional) – CSF Firewall – File System Lock (no more website hacking, all your files are locked from changes) – Backups (optional) – AutoFixer for server configuration

نرم افزار هایی که به عنوان third party توانایی نصب و کانفیگ اتوماتیک آن را دارد:

– CloudLinux + CageFS + PHP Selector – Softaculous – Script Installer (Free and Premium) – LiteSpeed Enterprise (Web Server)

نکته: ضـروری به ذکر می باشد که برخـی از خصوصیات این نرم افزار نیاز به خرید لایسنس داشته و به شیوه رایگان توانایی فعال سازی آن ها میسر نمی باشد.

در قسمـت امنیت هم ، به شیوه اتوماتیک csf نصب می شود و ضمناً پلاگین های موجود برای مقاله با DDOS هم برای سرور شما به شیوه پیش فرض نصب می شود .

و بسیار دیگر از خصوصیات که به شیوه رایگان به شما عرضه می شـود .

روش نصب :

نصب کنترل پنل خیلی راحت و آسان بوده و تنها نیاز به اجرا نمودن یک دستور می باشد.

در قدم نخست نیاز می باشد که از طریق ssh وارد سرور شوید. برای این مورد خواهید توانست از نرم افزار putty بهره گیری بفرمایید. ضـروری به ذکر می باشد برای نصب کنترل پنل نیاز می باشد که با یوزر root وارد سرور شده و دستورات پایین را اجرا نمایید:

cd /usr/local/src

wget http://centos-webpanel.com/cwp-latest

sh cwp-latest

بعد از وارد نمودن این دستورات بالا، وهله ها نصب به شیوه اتوماتیک برای شما آغاز خواهد شد. نصب کنترل پنل حدود میـان 20 تا 30 مین به طول می انجامد.

خب دوستان به انتهای مقاله آموزش نصب کنترل پنل CENTOS WEB PANEL رسیدیم. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری درمورد سرور مجازی و هاستینگ دارید می توانید سایر مقالات این سایت را مطالعه نمایید.