پاک کردن همه ایمیل ها در Roundcube

در این مقاله قصد داریم با مقاله آموزشی پاک کردن همه ایمیل ها در Roundcube در خدمت شما مخاطبان عزیز باشیم . امیدواریم این مقاله مورد توجه و کاربرد شما قرار بگیرد.

پاک کردن همه ایمیل ها در Roundcube

پاک کردن همه ایمیل ها در Roundcube

 

گاهی به علـت اخذ  اسپم یا گذشت وقـت تعداد ایمیل ها آنقدر زیاد می گـردد که پاک تک تک آنان کاری طاقت فرسا و خیلی وقـت گیر می باشد. اما در اکثر سیستم ها توانایی پاک یا خالی کردن یک باره ی ایمیل ها (مثل سرویس های همچون یاهو و گوگل) تحت عنوانی مثل empty وجود دارد. ولی در پنل های هاست مثل پنل هاست سی پنل از سیستم هایی مثل راند کیوب (Roundcube) یا اسکویر میل (Squirrelmail) بهره گیری می نمایـند شانس دارد این مورد به شیوه مستقیم در نگاه کـرد نباشد که ما در این آموزش نیت داریم پاک کلی ایمیل ها در Roundcube را آموزش دهیم.

برای پاک کلی ایمیل ها در Roundcube بعد از وارد شدن به پنل ایمیل خود از طریق راندکیوب “Roundcube” از گوشه ی بالا سمت راست بر روی مورد ی “Setting” کلیک نمایید

پاک کردن همه ایمیل ها در Roundcube

پاک کردن همه ایمیل ها در Roundcube

در بخـش زیـر به ترتیب ابتدا از قسمـت “setting” مورد ی “Folders” را کلیک نمایید و سبعد از بخش کناری آن یعنی folders بر روی قسمتـی از صندوق پستی خود که می خواهید ایمیلهای آن را به شیوه کامل خالی نمایید کلیک کرده تا گزینش گـردد (کمی پر رنگ تر می شود ) و پـس از آن در بخـش زیـر قسمـت folders با کلیک کردن بر روی مورد ی “Folder actions” که به شکل یک چرخ دنده قابل مشاهده هست مورد ی مرتبط به empty  را ملاحظه فرمایید. با کلیک کردن بر روی این مورد یعنی empty همـه ایمیل های موجود در فولدری که گزینش کرده اید به یک باره پاک خواهد گردید.

پاک کردن همه ایمیل ها در Roundcube

پاک کردن همه ایمیل ها در Roundcube

نکته :

مد نظر داشته باشید که چنان چه شما ایمیل ها را به مرور وقـت به صورت تک تک پاک کرده باشید ایمیل ها به فولدر trash رفته اند و برای پاک کلی ایمیل ها از trash خواهید توانست در مثال فوق به جای گزینش inbox فولدربـاره نظار را گزینش نمایید . ضمناً مورد ی delete که در این جا آورده شده هست برای پاک کلی خود پوشه یا فولدر هست و چنان چه فولدری که گزینش کرده اید جز فولدرهای پیش فرض راندکیوب باشد این مورد فعال نخواهد بود.

خب دوستان عزیز به پایان مقاله آموزشی پاک کردن همه ایمیل ها در Roundcube رسیدیم . در صورتی که به مقالات آموزشی در زمینه سی پنل، سرور مجازی و هاستینگ نیاز دارید سایر مطالب این سایت را دنبال کنید .

موفق و پیروز باشید .