طریقه نصب انجمن ساز MyBB

در این مقاله میخواهیم با آموزش طریقه نصب انجمن ساز MyBB بصورت گام به گام  و کاملا تصویری در خدمت شما مخاطبان گرامی باشیم. امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار بگیرد و برایتان مفید واقع شود.

طریقه نصب انجمن ساز MyBB

طریقه نصب انجمن ساز MyBB

طریقه نصب انجمن ساز MyBB در چندیدن مرحله قابل اجرا می باشد که در زیر توضیح خواهیم داد.

مرحله اول: ابتدا از یکـی از سایت های معتبر انجمن ساز MyBB را دانلود نمایید .

مرحله دوم: بعد از دانلود آن را در هاست خود اپلود و اکسترکت نمایید .

مرحله سوم: پـس از اکسترکت کردن در تب تازه سایت خود را باز نمایید یا مسیری که مابی بی را اپلود کرده و اکسترکت کرده اید.

مرحله چهارم: .بعد از باز شدن سایت صفحه ای مطابق شکل پایین می اید که در این صفحه پیغام خوش امد گویی و ساختار  می باشد. برروی “Next” کلیک نمایید تا صفحه ی پـس باز گـردد :

طریقه نصب انجمن ساز MyBB

طریقه نصب انجمن ساز MyBB

مرحله پنجم: در این صفحه شما پیش از اینکه بتوانید MyBB را نصب کنبد می بایست توافق نامه لیسانس را مطالعه کنید و قبول نمایید . شما در همـه مدتی که انجمن ساز را نصب کرده اید می بایست به موافقت نامه لیسانس پای بند باشید. پـس از خواندن موافقت نامهف روی دکمه “Next” در صفحه کلیک نمایید .

طریقه نصب انجمن ساز MyBB

طریقه نصب انجمن ساز MyBB

مرحله ششم: این صفحه سرور شما را از جهت دارا بودن نیاز ها برای انجام MyBB بازبینی می کند . چنان چه چنین نباشدف شما در این صفحه مطلع خواهید شد. چنان چه همه چیز به درستی کار نماید ، شما نیاز دارید در این صفحه روی دکمه “Next” کلیک نمایید .

طریقه نصب انجمن ساز MyBB

طریقه نصب انجمن ساز MyBB

مرحله هفتم: در صفحه پـس وارد پیکربندی دیتابیس خواهید شد مطابق شکل پایین :

طریقه نصب انجمن ساز MyBB

طریقه نصب انجمن ساز MyBB

توضیحات تصویر  بالا :

این صفحه برای پیکربندی بانک اطلاعات شما می باشد. چنان چه javascript شما روشن است، فقط فیلدهای مرتبط به موتور گزینش شده نمایش داده می شود . در پایین هر فیلد توضیح داده شده است:

1.موتور یانک اطلاعات Database Engine :
اینجا موتوری هست که شما مایل به بهره گیری از آن می باشید . اکثرا مورد های   MySQL, MySQL Improved, SQLite 2, SQLite 3, or PgSQL در دسترس خواهد بود. به شانس زیاد، تنها MySQL یا چیزی شبیه وجود داشته باشد، پس این گزینش درستی برای شما می باشد. چنان چه شما دو مورد MySQL, MySQL Improved را دارید، اغلب Improved گزینش بهتری می باشد.

2.میزبان بانک اطلاعات Database Host :
این سرویس دهنده است، جایی که پایگاه اطلاعات در آن می باشد. مگر اینکه میزبان شما چیز دیگری بگوید، این مورد می بایست localhost باشد. این مورد برای نصب SQLite نیاز نیست.

3. نام کاربری بانک اطلاعات Database Username :
نام کاربری که شما تهیه کرده اید یا شما برای دسترسی MyBB به Database بهره گیری می نمایید . این مورد برای نصب SQLite نیاز نیست.

4. رمز بانک اطلاعات Database Password :
رمز نام کاربری Database شما می باشد. این مورد برای نصب SQLite نیاز نیست.

5.نام بانک اطلاعات Database Name :
نام Database که شما میخواهید MyBB در آن نصب شود. این مورد برای نصب SQLite نیاز نیست.

6.مسیر بانک اطلاعات Database Path:
این راه جایی اسنت که شما میخواهید فایل SQLite را ذخیره نمایید . ایمورد تنها برای SQLite 2 or SQLite 3 نیاز می باشد.

7.پیشوند جدول Table Prefix:
پیشوند برای جدول ها در Database می باشد. چنان چه شما قبلا یک MyBB در Database نصب کرده باشید پیشوند mybb_ را وارد نمایید ، شما

هنگامی که شما جزییات را به درستی وارد کردید، شما می بایست روی کلید “Next” در صفحه کلیک نمایید . چنان چه نصب نمایـند ه دسترسی به Database را قبول نکرد، به شما خواهد گفت پس ، به این مفهوم است که شما یکـی از جزییات را به درستی وارد نکرده اید.

اگر شما با این وهله مساله دارید، با میزبان وب خود ارتباط بگیرید و نام کاربری و رمز درست هاست را بگیرید. این ها اغلب در مدیریـت پنل هاست شما )مثلا: cPanel ، Ensim ، DirectAdmin ، (Plesk یا از طریق ارتباط با حمایت میزبان وب شما یافت می شـود .

8. در صفحه بعدی جدول های database تهیه می شوند. نیازی نمی بـاشد در این صفحه کاری انجام دهید، پس وقتی که این صفحه را مشاهده کردید روی دکمه “Next” کلیک نمایید . شانس دارد این صفحه برای لود شدن چند لحظه طول بکشد، پس لطفا تا وقتی که جدول های database تهیه شوند صبور باشید.مطابق شکل پایین :

طریقه نصب انجمن ساز MyBB

طریقه نصب انجمن ساز MyBB

9.در این وهله ، اطلاعات پایه در جدول های database ایحاد شده در بالا وارد می شـود . نیازی نمی بـاشد در این صفحه کاری انجام دهید، پس وقتی که این صفحه را مشاهده کردید روی دکمه “Next” کلیک نمایید .

طریقه نصب انجمن ساز MyBB

طریقه نصب انجمن ساز MyBB

10.در این وهله تم انجمن در حال لود و بارگذاری هست پـس از ظاهر شدن Next روی دکمه “Next” کلیک نمایید .

طریقه نصب انجمن ساز MyBB

طریقه نصب انجمن ساز MyBB

11. در صفحه پـس باید تالار خود را کامل نمایید مطابق شکل پایین :

طریقه نصب انجمن ساز MyBB

طریقه نصب انجمن ساز MyBB

توضیحات :

1.نام فروم Forum Name:
این بخـش نام فرومی که شما می خواهید نصب نمایید می باشد. به شیوه پایه ای “Forums” می باشد.

2.ادرس فروم Forum URL:
این بخـش آدرس فروم شما می باشد. این بخـش باید بطور اتوماتیک پر شده باشد، خوبه که از درست بودن آدرس مطمئن شوید.

3.نام وب سایت:
این بخـش نام وب سایت شما است ( چنان چه که یکـی داشته باشید). این تنطیمات برای لینک وب سایت شما در زیـر فروم می باشد. این نام متن ساده ایست که شما میخواهید از آن برای لینک وب سایت خود بهره گیری نمایید .

4.آدرس وب سایت:
این بخـش آدرس وب سایت شما می باشد. ( چنان چه که یکـی داشته باشید). چنان چه شما یک وب سایت ندارید، شما خواهید توانست این بخـش را خالی بگذارید یا اینکه آدرس فروم خود را وارد نمایید .

5.دامنه کوکی:
این دامنه برای کوکی ها است تا یک جا باشند. در ورژن 1.4 و بالاتر، این فیلد بوسیـله اطلاعات مناسب پر شده می باشد. (کوکی ها را ببینید)

6.مسیر کوکی:
این راه برای کوکی ها است تا یک جا باشند. چنان چه شما زیـادتر از یک MyBB نصب شده روی دامین دارید، توصیه می گـردد که شما این یکـی رع بع راه فروم خود (برای مثال: forum/) تغییر دهید. در ورژن 1.4 و بالاتر، این فیلد بوسیـله اطلاعات مناسب پر شده می باشد. (کوکی ها را ببینید)

7. ایمیل ارتباط :
این بخـش آدرس ایمیل شما است که اعضای شما می توانند با شما از طریق لینک “Contact Us” که کلید آن در فروم شما است ارتباط داشته باشند. این بخـش هم چنین ایمیل وب مستر فروم است که از ان برای ارسال ایمیل به کاربران بهره گیری می شـود .

12.در صفحه بعدی نشان داده می گـردد که تالار درست شد و برای مدیریت ان می بایست کاربری بسازید.

طریقه نصب انجمن ساز MyBB

طریقه نصب انجمن ساز MyBB

توضیحات:

1.نام کاربری برای داخل به مدیریت mybb تعریف نمایید .

2. رمز گذر را وارد نمایید .

3. رمز گذر خود را تکرار نمایید .

4. آدرس ایمیل معتبری را وارد نمایید .

14.تبریک! چنان چه شما به این صفحه رسیدید، شما MyBB خود را با موفقیت نصب کرده اید. شما می بایست حالا دایرکتوری /install/ را ار سرور خود پاک نمایید ، تا هیچ کس نتواند مجـدد از این بخـش مرحلـه ها نصب را انجام دهد. MyBB تا وقتی که نصب نمایـند ه قفل گـردد یا پاک گـردد اجرا نخواهد شد.

اگر شما واقعا تمایل به قفل کردن دایرکتوری نصب MyBB خود دارید، به آسانی یک فایل تازه در دایرکتوری install با نام lock بسازید، به این ترتیب تا وقتی که این فایل وجود دارد دسترسی به installer/upgrader غیر ممکن دارد .

طریقه نصب انجمن ساز MyBB

طریقه نصب انجمن ساز MyBB

خب دوستان به پایان مقاله آموزشی طریقه نصب انجمن ساز MyBB رسیدیم. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم.

شاد و پیروز باشید