معرفی لاگ های Webalizer،AWStats و Analog در هاست

در این پست قصد داریم به معرفی لاگ های Webalizer،AWStats و Analog در هاست برای شما کاربران عزیز بپردازیم. امیدواریم مقاله معرفی لاگ های Webalizer،AWStats و Analog در هاست مورد توجه شما قرا بگیرد و برایتان مفید و کاربردی باشد. با ما همراه باشید.

معرفی لاگ های Webalizer،AWStats و Analog در هاست

معرفی لاگ های Webalizer،AWStats و Analog در هاست

 

اکانت های هاستینگ و نمایندگی های هاست Server.ir همگی حاوی سه برنامه ویژه لاگ ها می باشند که شبیه Google Analytic وضعیت سایت شما را به نمایش در می اوردند. این سه برنامه مشهـور که قطعا تا به حال نام ان ها را در هاست های اشتراکی شنیده اید عبارت اند از :

  • Analog
  • AWStats
  • Webalizer
معرفی لاگ های Webalizer،AWStats و Analog در هاست

معرفی لاگ های Webalizer،AWStats و Analog در هاست

 

هر کدام از این برنامه ها گزارش های مختـلفی از وب سایت شما با UI های گوناگون نمایش خواهند داد و اینکه کدام یک مناسـب تر می باشد کاملا بستگی به نظـر و سلیقه شما دارد. ضمناً قابل ذکر می باشد بعد از خرید هاست و بالا اوردن سایت مدنظـر ، هر یک از برنامه های فوق به 48 ساعت وقـت برای پردازش لاگ ها و گزارش ها احتیـاج دارند.

انتخاب log program در هاست اشتراکی :

  1. در هاست سی پنل در بخـش Logs مورد Choose Log Programs را گزینش نمایید.
  2. هر کدام از log program هایی که برای وب سایتتان میخواهید بهره گیری نمایید را گزینش کنبد.
  3. بر روی مورد Save کلیک نمایید.

مشاهده لاگ های انالوگ، وب انالیزر و AWStats هاست 

مشاهده لاگ های هر یک از برنامه ی وب انالیزور،AWStats یا انالوگ به آسانـی چند کلیک آسان می باشد برای این کار :

  1. در فیلد Logs هاست ، یکـی از برنامه های Analog، Webalizer و یا AWStats را گزینش نمایید.
  2. بر روی علامت ذره بینی که در برابر هر یک از دامین ها قرار دارد کلیک نمایید تا لاگ ها و statistic های ان دامنه باریتان نمایش داده شود.
  3. statistic های ماه یا سالی که تمایل داریـد مشاهده نمایید تا گزینش نمایید و Ok را گزینش نمایید.

error log در هاست سی پنل 

قسمت error log در هاست سی پنل ارور های HTTP ای که بازدیدکنندگان در زمان بازدید سایت با ان مواجه میشوند را نمایش میدهد. این error log ها میتوانند مرتبط به تقاضـای های یافته نشده، ارور های دسترسی یا permission و … باشند. مد نظر داشته باشید که error log فقط 300 ارور نهایی وب سایت شما را نمایش میدهد و شانس دارد ارور هایی که مشاهده می نمایید همه ارور های سایت شما نباشند.ضمناً  از سرویس ارور لاگ به آسانـی برای پیدا کردن کار های مشکوک مثل ویروس ها و بد افزار ها خواهید توانست بهره گیری نمایید.

برای مشاهده لاگ های ارور سایت از طریق هاست اشتراکی فقط کافی است  در صفحه اصلی هاست سی پنل در تب Logs بر روی Error Log کلیک نمایید.

خب دوستان مقاله معرفی لاگ های Webalizer،AWStats و Analog در هاست در اینجا به پایان رسید. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه سرور مجازی و سرور اختصاصی دارید، پیشنهاد میکنیم سایر مقالات تخصصی این سایت را مطالعه نمایید.