انتخاب درست تکنولوژی مجازی سازی

در این پست قصد داریم شما کاربران عزیز را با انتخاب درست تکنولوژی مجازی سازی آشنا کنیم. در ابتدا در مورد مجازی سازی توضیحاتی خواهیم داد و در ادامه به تشریح چگونگی انتخاب درست تکنولوژی مجازی سازی خواهیم پرداخت. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار بگیرد . با ما همراه باشید.

انتخاب درست تکنولوژی مجازی سازی

انتخاب درست تکنولوژی مجازی سازی

در علم کامپیوتر ، مجازی‌سازی (Virtualization) به تهیه نمونه مجازی(غیر واقعی) از نکات ی مثل پلتفرم سخت‌افزاری، سیستم عامل، وسایل ذخیره سازی و یا منابع شبکه، گفته می‌شود.مجازی سازی از یک نوع اندیشه عمیق و اجرا کردن هر آنچه که در فکر و ذهن می‌گذرد و نهایتا بدون وجود خارجی پیاده سازی می‌گردد. در علم کامپیوتر   بهره گیری از تکنولوژی مجازی سازی باعث پیشرفت و رشـد بسیار گشته می باشد. پیاده سازی دستگاه‌های سخت افزاری بصورت مجازی ولی با همـان عملکرد خصوصیت ها ی بسیاری را برای ما به ارمغان آورده می باشد. اصولا نرم افزارها مجازی می باشند چون ذات آنان فیزیکـی نیست. لذا می‌توان گفت مجازی سازی در اکثر اوقات شکل نرم افزاری دارد. که اما برروی یک سخت افزار ویـژه اجرا می شود . طراحی و مشابه‌سازی اقسام  سوییچ‌ها، روترها، سرورها و … از این دسته‌اند.شرکت‌هایی نیز در حوزه تولید سیستم‌های مجازی مشغول بکارند مثل کمپانـی مایکروسافت با سرویس Hyper-V و یا سیستم‌های بر هسته لینوکس از جمله ESX .نکته با ارزش در مجازی سازی، گزینش و بهره گیری درست و بجای سرویس مورد نیاز در آن مجموعه می باشد.

انتخاب درست تکنولوژی مجازی سازی

انتخاب درست تکنولوژی مجازی سازی

در اینجا ما به شما به یک نگاه کـرد کلی از عواملی که می بایست در حین گزینش تکنولوژی مجازی سازی سرور در نظـر گرفته شوند عرضه می دهیم.

 توانایی اطمینان و سهولت نگهداری

فن آوری VPS می بایست به خوبی بوسیـله فروشندگان آن حمایت شود، و فرآیند نصب می بایست سرراست باشد. می بایست آپدیـت های منظم برای آن منتشر گـردد تا از به تهدید نیافتادن امنیت هسته پایه اطمینان حاصل گـردد و پیاده سازی این آپدیـت ها می بایست راحـت باشد. کار کردن با پیشگامان این بازار مثل Parallels و مایکروسافت این مورد را تضمین می کند .

 به اشتراک گذاری منابع در میان اجاره کنندگان

در درجه اول دو نوع مجازی سازی وجود دارد. یعنی، نرم و سخت. در مجازی سازی نرم (که ضمناً مجازی سازی OSگفته می شـود )، منابع بهره گیری نشده را می توان در میـان اجاره کنندگان به اشتراک گذاشت. در مجازی سازی سخت، به هر کرایه کننده, تخصیص منبعی صورت گیرد که نمی تواند به اشتراک گذاشته شود. این در حالی هست که مجازی سازی نرم برای میزبانی VPS انبوه خوب می باشد. مجازی سازی سخت را می توان برای بازار با توانایی اطمینان بالا بهره گیری نمود که در آن ثبات تک تک VMهای منفرد حیاتی می باشد. محبوب ترین راه حل مجازی سازی سخت, HypeV است، و یک فناوری محبوب مجازی سازی نرم, Virtuozzo می باشد.

محیط چند سیستم عامله (Multi-OS)

مجازی سازی نرم, تنها اجازه بهره گیری از یک نوع OS را  برای کرایه کنندگان فراهم می سازد، در حالی که مجازی سازی سخت, بهره گیری از چندین OS را در یک سرور مجاز می سازد. پس ، چنان چه قسمـت بازار شما نیازمند اقسام سیستم های علت باشد، و سایز فروش شما به شما اجازه ندهد که سرورهای زیاد برای هر نوع سیستم علت را مستقر نمایید، بهره گیری از یک تکنولوژی مجازی سازی سخت بهتر می باشد

مدیریت از راه دور

ویژگی قدرتمند مدیریت از راه دور برای خریـدار و نیز مدیر در موفقیت یک راه حل VPS با ارزش می باشد. رابط های مشترک برای مدیریت یک سیستم VPS می توانند حاوی پورتال وب برای مدیر، نرم افزار windows برای مدیر و پورتال وب برای مشتریان باشند. چنان چه مشتریان شما آگاه از تکنولوژی باشند و بخواهند VPS خود را مدیریت نمایند، می بایست یک راه حل مثل Virtuozzo را در نظـر بگیرید که برای شما یک پورتال خریـدار را فراهم نماید ، در حالی که چنان چه قسمـت بازار شما به شما اجازه دهد تا VPS خود را مدیریت نماید، خواهید توانست یک راه حل مثل Hyper-V  را گزینش نمایید که فقط حاوی یک کنسول مدیریت مبتنی بر windows می باشد

ادغام با راه حل های میزبانی فـرد ثالث

توانایی اتوماتیک سازی و یکپارچه سازی مدیریت کرایه کننده VPS , یک جنبه حیاتی در گزینش یک راه حل هست چون به شما اجازه می دهد تا بدون کوشش زیاد مقیاس بندی را صورت دهید. کار با راه حل های تجاری محبوب مثل Parallels  و VMWare, اطمینان حاصل می کنـد که چنین یکپارچگی در دسترس می باشد.

به طور خلاصه، فن آوری VPS ایده آل برای هر قسمـت بازار خواهـد توانست متفاوت باشد. گزینش راه حل های VPS بر حسب عوامل مختلـف کلیدی می باشند که از یک بازار به دیگری تغییر می کند .

خب دوستان به پایان مقاله انتخاب درست تکنولوژی مجازی سازی رسیدیم . از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم . در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر درمورد سرور مجازی رایگان و سرور اختصاصی دارید، سایر مقالات این سایت را دنبال کنید.