چطور از کم شدن Downtime و ایجاد ارور های سایت خود ممانعـت کنیم؟

در این پست می خواهیم با موضوع چطور از کم شدن Downtime و ایجاد ارور های سایت خود ممانعـت کنیم؟ در خدمت شما کاربران عزیز باشیم. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار بگیرد و برایتان مفید و کاربردی باشد.

Downtime

Downtime

این سوالی است که هر WebMaster یا مدیر وبسایتی در اولیـن لحظه ای که اقدام به مشاهده وب سایت می کند و با صفحه SERVER Not Found مواجه می گـردد ( و یا اصطلاحاً سایت وی بالا نمی آید) به ذهنش خطور می کند . اولیـن نکته این است که یک ITMan به خوبی می داند که کار های این جهان فناوری نیاز به صبر و آرامش دارد، پس در این مسائـل زمانـی که وب سایت خود را بازدید می نمایید و با هرگونه ارور و… مواجه می شوید، اولیـن و مهمترین نکته این است که آشفته نشوید و با آرامش و حوصله نسبت به ارزیـابـی امور گوناگون مورد نیاز اقدام فرمایید. به این منظور ضـروری است هر مدیر سایتی همیشه چنین امر را رعایت کنند تا در زمان مواجهه با مـوارد مشابه با سایت خود، نسبت به از میـان بردن آن اطمینان خاطر داشته باشد

Downtime

Downtime

– همیشه از ساخته ورژن پشتیبان از اطلاعات خود غافل نشوید:

در جهان مجازی همیشه ساخته ورژن پشتیبان از همـه امور، از یک فایل در حال نوشتار در نرم افزار Microsoft Office Word گرفته تا پیاده سازی و انجام بزرگترین طرح های فناوری اطلاعات دنیا ، حاوی بالاترین اولویت ها می باشد. ساخته و مواظبت کردن فایل پشتیبان (Backup) در مکانی قابل اطمینان علاوه بر تضمین آینده کاری و حفظ گذشته، در چنین مواقعی باعث آرامش شما می شود . مطالب سودمند در این زمینه حاوی مقاله (دلیـل ساخته ورژن پشتیبان) و (چگونگی ساخته بک آپ از وب سایت) می باشد.

– به شیوه عصری ای میزان بهره گیری از منابع میزبان وب سایت خود را ارزیـابـی نمایید:

فراوانـی از اوقات، مـوارد و ارور های وب سایت ها و نرم افزارهای تحت وب از بهره گیری نامناسب و یا بیشتر از حد منابع نرم افزار و یا سایت از منابع سرور می باشد. حال چه این خدمات میزبانی، هاست اشتراکی باشد و چه سرور مجازی، سرور اختصاصی و یا سرور ابری باشد. مقوله برخـی وقتها محدودیت منابع است که کاربر را به بهره گیری از سرور مجازی به جای هاست اشتراکی، سرور اختصاصی و ابری به جای سرور مجازی و… راهنـمای می کند و برخـی وقتها هم بهره گیری نادرست از منابع در هر یک از خدمات ذکرشده است که چنان چه که به شیوه عصری ای نسبت به ارزیـابـی منابع سرور خود و یا میزان فضای خالی و پهنای باند هاست اشتراکی خود دقت نمایید از فراوانـی از این قبیل مـوارد ممانعـت می شود .

– در زمان گزینش میزبان برای وب سایت خود از معتبر بودن و پر قدرت بودن حمایت میزبان خود اطمینان حاصل نمایید:

احتمالا یکـی از مهمترین عوامل پیش دارنده از مـوارد یک وب سایت، گزینش یک میزبان خوب باشد. اینکه خدمات میزبانی وب و یا هاستینگ شما توسـط چه شرکتی تأمین شده است مطمئناً میزان آرامش خاطر و اطمینان شما از ممانعـت از مـوارد را کم شدن خواهـد داد . چرا که ایجاد ارور و یا اصطلاحاً بالا نیامدن سایت عموماً یا از ارور های میزبانی و سرور است و یا از ارور های نرم افزاری وب سایت شما. حال روشن است که چنان چه که میزبان شما، گروه ای مجرب و مالـک امتیاز باشد که این اطمینان را به شما بدهد که تا حد توانایی از منابع و خدمات شما مواظبت کردن خواهد نمود و مهمتر از آن، موقعی ایجاد مساله در کنار شما خواهد بود و به از میـان بردن مسائل شما کمک می کنـد می تواند قریب نیمی از مـوارد شما را برطرف نماید که اما اینکه این تأثیر تا چه حد است و چطور می توان این امر را تشخیص داد خود نیاز به وقتی دیگر دارد که در دانشنامه SERVER.ir خواهید توانست آن را دریابید.

– گزارشات (Logs) سیستم خود را ارزیـابـی نمایید: همیشه لاگ ها و گزارشات ساخته شده توسـط نرم افزار، وب سایت، سیستم مدیریت محتوا و مدیریـت پنل هاست خود را ارزیـابـی کرده تا پیش از ایجاد مـوارد بسیار بزرگ نسبت به ارور های موجود در سایت خود آگاه باشید و از گسترش آن ها ممانعـت نمایید. ارزیـابـی لاگ های CMS شما، گزارشات مدیریـت پنل هاست، ارزیـابـی میزان حجمی و کمیتی میزانی جداول پایگاه داده (دیتابیس) شما و… همگی خواهندتوانـست سرنخ های خیلی با ارزش برای ممانعـت از مـوارد بسیار بزرگ وب سایت شما باشند.

– همیشه از جدیدترین فناوری ها و به روزترین امکانات بهره گیری نمایید:

فراوانـی از مـوارد امنیتی و تداخلات وب سایت ها ناشی از بهره گیری از ماژول ها، پلاگین ها و کامپوننت های کهنه است که راه های نفوذ به آنان با دقت به کهنه بودن آنان و یا ناتوان بودن نسبی دستورات آنها پدید می آید که به روز رسانی ابزارهای مورد بهره گیری همیشه به از میـان بردن این مـوارد کمک خواهد کرد.

–  از نرم افزارهای کرک شده و یا  Null (نال) بهره گیری نفرمایید:

بهره گیری از اسکریپت های و یا کدنوشته های کرک شده و دستکاری شده، گرچه برخـی وقتها راهی راحـت و خیلی کاربری بخصـوص در کشور ما است اما مطمئناً بهره گیری از این قبیل ابزار علاوه بر گفتگو با ارزش احترام به حقوق سایرین و… همیشه به مصداق باز کردن پنجره ای از دغدغه ها و استرس های امنیتی، به روزرسانی، و… خواهد بود که گاهاً تدرست آنها از ساخته ورژن مهـم و اورجینال دشوارتر و پرهزینه تر هم هست.

– از تدابیر امنیتی غافل نشوید:

بهره گیری از شیوه های کدنویسی ایمن و قوی، به روزرسانی وب سایت، نصب و ارزیـابـی نرم افزارهای امنیتی و… همگی موضوعاتی می باشند که اکثر قریب به اتفاق مدیران و تأثیرگذاران وب سایتهای درحال حاضر ی سرزمین ما متأسفانه از آن غافل می باشند در صورتیکه اطمینان از امنیت همیشه از مهمترین عوامل هر امری به ویژه در جهان مجازی که امنیت در آن مقوله ای خیلی بسیار گفتگو برانگیز است می باشد که نداشتن دقت به آن همیشه راهی برای ایجاد مـوارد زیاد را باز خواهد گذاشت.

خب دوستان به انتهای مقاله آموزشی چطور از کم شدن Downtime و ایجاد ارور های سایت خود ممانعـت کنیم؟ رسیدیم. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم .