دلایل استفاده از سرور مجازی یا اختصاصی

در این مطلب می خواهیم به بررسی دلایل استفاده از سرور مجازی یا اختصاصی برای شما کاربران عزیز بپردازیم. امیدواریم مقاله دلایل استفاده از سرور مجازی یا اختصاصی مورد توجه شما قرار بگیرد و برایتان مفید باشد. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

دلایل استفاده از سرور مجازی یا اختصاصی

دلایل استفاده از سرور مجازی یا اختصاصی

کوشش داریم چند پارامتر با ارزش را بیان کـنیم تا بتوانید از میـان میزبانی های موجود، ان را که متناسب با کاربری و احتیـاج شماست گزینش نمایید. بگذارید از ابتدا بسیار آسان بیان کنیم که عموم مردم به هاست اشتراکی برای میزبانی سایت خود احتیـاج دارند و پهنای باند و فضای اختصاص داده شده به ان ها در پلن های هاست اشتراکی، برایشان کافی است و احتیـاج ان ها را رفـع می نماید. ولی بـزارید چند علـت برای اینکه به چیزی بیشتر از هاست اشتراکی احتیـاج دارید را بیان کنیم :

دلایل استفاده از سرور مجازی یا اختصاصی

دلایل استفاده از سرور مجازی یا اختصاصی

  • پهنای باند بالا و اختصاصی

پهنای باند میتواند یکـی از عـلت ها بهره گیری از سرور های مجازی و اختصاصی باشد. همـان طور که می دانید هاست های اشتراکی برای میزبانی سایت هایی که بازدید بیشتری دارند مناسب نیستند. سرور های اختصاصی یک بستر پهنای باند اختصاصی در اختیار شما قرار خواهند داد تا از نظـر ترافیکـی به مشکلی برخورد ننمایید .

  • پردازشگر

از انجا که پردازشگر هاست های اشتراکی، میـان همه کاربرها به اشتراک گذاشته می شود با بیشتر شدن ترافیک سایت شما، توانایی اینکه CPU توانایی پردازش اطلاعات را نداشته باشد بالا میرود. و این امر نه فقط موجـب کم شدن سرعت سایت شما می شود چـرا که در سرعت سایـر هاست هایی که بر روی ان سرور قرار دارند اثر خواهد گذاشت. برای مثال با سفارش سرور مجازی از همـه CPU سروری که به وسیـله مجازی ساز به شما اهدا گردیده می باشد خواهید توانست بهره ببرید.

  • DownTime

به علـت اینکه هاست های اشتراکی همگی بر روی یک سرور میزبانی میشوند چنان چه که یکـی از کاربران از پردازشگر زیاد بهره گیری نماید و یا برای مثال در معرض یورش امنیتی قرار گیرد به شکلی کـه باعث استفاده بیش از میـزان منـبع های گـردد میتواند برای کار سایـر هاست ها هـم مساله به وجود اورد. (سرور از دسترس بیرون گردد یا پینگ تایم بیشتر شدن یابد) در سرور های مجازی و اختصاصی از انجا که مالـک سرور فقط خود شما می باشید از چنین مشکلاتی در امان خواهید بود.

  • فضای حافظه

اگر برای میزبانی فایل های خود به فضای بیشتری نیاز دارید دیگر هاستی با 2 گیگابایت فضای حافظه جـواب گوی احتیـاج شما نخواهد بود در این حین بهره گیری از سرور مجازی که حداقل هارد ان 50 گیگابایت اسـت گزینش جـالـب تری به چشم میخورد.

  • خصوصیات اختصاصی

زمانـی که شما دسترسی روت به سرور داشته باشید به آسانـی خواهید توانست برنامه های مدنظـر خودتان را نصب و اجرا نمایید و ان را متناسب با کاربری خودتان سازاسم دهی نمایید که مسلما چنین امکانی در هاست ها وجود ندارد.برای مثال نیت بهره گیری از مدیریـت پنل دایرکت ادمین را برای میزبانی سایت های خود دارید ولی کمپانـی میزبان فقط خدمات هاستینگ را بر روی مدیریـت پنل سی پنل عرضه میدهد با خریداری سرور مجازی یا اختصاصی خواهید توانست متناسب با کاربری خود مدیریـت پنل دلخواه را نصب نمایید.

خب دوستان مقاله دلایل استفاده از سرور مجازی یا اختصاصی در اینجا به پایان رسید. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر درمورد سرور مجازی و هاستینگ دارید می توانید سایر مقالات تخصصی این سایت را بررسی نمایید.