آموزش روش نصب PHP Selector

در این پست قصد داریم روش نصب PHP Selector را بصورت مختصر و مفید به شما دوستان عزیز  آموزش دهیم . امیدواریم مقاله آموزش روش نصب PHP Selector مورد توجه شما قرار بگیرد و برایتان مفید و کاربردی باشد. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

آموزش روش نصب PHP Selector

آموزش روش نصب PHP Selector

در ادامه مبحث CloudLinux و ماژول های آن به معرفی و آموزش نصب PHP Selector می پردازیم.

PHP Selector هـم شبیه CageFS یکـی از ماژول های سودمنـد و پرکاربرد CloudLinux است و نصب آن هـم نیازمند این است که سرویس یا سیستم عامل CloudLinux از پیش روی سرور نصب شده باشد.

اما PHP Selector چیست ؟ همان گونه که از نام آن معیـن است، این ماژول برای دنبال کردن مسائـل مربوط به ورژن ی PHP و ضمناً تنظیمات مشابه به آن می باشد. زمانـی که PHP Selector بر روی سرور نصب می گردد، در وهله ها نصب همه ورژن های PHP بر روی سرور قرار می گیرد، بعـد در مدیریـت پنل دسترسی هایی برای سمت admin تهیه می گـردد که خواهید توانست ورژن ی پیش فرض یا Inherit مرتبط به PHP را برای تهیه هر هاست گزینش نمایید و ضمناً محدودیت های مشابه به PHP.ini مثل memory-limit را بصورت پیش فرض ست نمایید . در بخـش Client و یا کاربران هاست هـم دسترسی به نام Select PHP Version تهیه می گـردد که از آن طریق هر کاربر خواهـد توانست ورژن PHP مورد نظـر خود را گزینش کرده و بعضـی از امکانات در دسترس را فعال یا غیر فعال نماید . ضمناً بعضـی از دسترسی های PHP.ini هـم مثل display_errors و upload_max_filesize  بصورت محدود در دسترس کاربر قرار می گیرد.

آموزش روش نصب PHP Selector

آموزش روش نصب PHP Selector

برای نصب این ماژول می بایست از طریق SSH به سرور متصل شوید و کامند های پایین را به ترتیب وارد نمایید. اما دوباره مد نظر داشته باشید که می بایست CloudLinux بر روی سرور نصب شده باشد.

yum groupinstall alt-php

بعد از اتمام نصب کد پایین را برای Update شدن اطلاعات CloudLinux بهره گیری نمایید. مد نظر داشته باشید که وهله ی نصب پـس از وارد کردن کد بالا شانس دارد تا چند ساعت طول بکشد، چون ورژن ی گوناگون PHP بر روی سرور نصب می شود .

yum update cagefs lvemanager

بعد از نصب نیازی به Reboot کردن سرور نمی باشد.

خب دوستان به انتهای مقاله آموزش روش نصب PHP Selector رسیدیم. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه سرور مجازی و هاستینگ دارید می توانید سایر مقالات تخصصی این سایت را مطالعه و بررسی نمایید.