آشنایی با پایتون Python

در این پست قصد داریم شما کاربران عزیز را با پایتون Python به صورت مختصر آشنا کنیم . امیدواریم مقاله آشنایی با پایتون Python مورد توجه شما قرار بگیرد و برای شما مفید و کاربردی باشد. تا لنتهای این مطلب با ما همراه باشید.

آشنایی با پایتون Python

آشنایی با پایتون Python

در ادامه مقالات زبان های اسکریپت که به شیوه خلاصه به تعدادی از آن ها اشاره شد در این مقاله به زبان Python می پردازیم.

زبان برنامه نویسی Python یک زبان برنامه نویسی Script ی سطح بالا و شی گرا می باشد که در سـال 1991 ساخته و معرفی شده می باشد و پـس از آن در چندین ورژن گسترش یافته می باشد. تمرکز مهـم این زبان به خوانایی بالا و ضمناً آسانـی بهره گیری از آن و کاربری سریع می باشد. به گونه ای که برای مثال واژگـان مهـم و کلیدی و کد های پر کاربرد این زبان یا در واقع همـان Syntax ها به گونه هایی کوتاه و راحـت برای بهره گیری طراحی شده اند ، و برای کاربری مناسب در اقسام زمینه ها، کتابخانه های خیلی گسترده ی در اختیار کاربران این زبان می باشد.

این زبان از نوع متن باز یا همـان Open Source است و به وسیـله گسترش دهندگان قابل گسترش و تغییر خواهد بود. از نظـر خصوصیات کامل این زبان تا میزانی همانـند با زبان های Perl و Ruby می باشد.

یکـی از نکته ها این زبان این می باشد که برای جدا کردن واژگـان نیازی به بهره گیری از آکولاد مثل زبان های C نیسـت چـرا که در این زبان تیـم بندی ها و جدا سازی ها با کارکتر فاصله صورت می پذیرند که این امر سبب می گـردد که کد های نوشته شده در این زبان ظاهر نسبتا مرتبی داشته باشند.

اسم این زبان در فارسی قالبا پایتون و گاها پیتون هـم تلفظ می شود . درحال حاضر ه Python پیشرفت چشم گیری در میـان کاربران داشته است، چون نه فقط در برنامه های کاربری بهره گیری می گـردد چـرا که در رابط های کاربری، پردازش های ریاضی، بانک های اطلاعاتی و مسایل نظامی و علمی هـم کاربرد دارد. بطوریکه حتی این زبان به بعضـی از طرح های کمپانـی NASA هـم راه یافته می باشد.

آشنایی با پایتون Python

آشنایی با پایتون Python

خب دوستان به انتهای مقاله آشنایی با پایتون Python رسیدیم. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم. در صورتی که نیاز به اطلاعات کاملی در زمینه سرور مجازی و امنیت در سرویس استینگ دارید پیشنهاد می کنیم سایر مقالات تخصصی این سایت را مطالعه و بررسی نمایید.