تحلیل و بررسی آنالیزورهای هاست لینوکس

در این پست قصد داریم به تحلیل و بررسی آنالیزورهای هاست لینوکس بصورت مختصر برای شما دوستان عزیز بپردازیم. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار بگیرد و برایتان مفید و کاربردی باشد.تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تحلیل و بررسی آنالیزورهای هاست لینوکس

تحلیل و بررسی آنالیزورهای هاست لینوکس

همیشه اموری می باشند که هر مدیر سایتی می بایست نسبت به آن ها احاطه داشته باشد و با ارزیـابـی های متوالی و عصری ای آنان از ایجاد هرگونه مساله و یا Downtime سایت خود (به استثنای مـوارد اصلی سرور و میزبانی که مرتبط به کمپانـی میزبان وی می باشد) ممانعـت و ممانعـت نماید. در این راستا ابتدا و در نخست از ارزش ورژن پشتیبان و بک آپ هر وب سایت سخن گفتیم و ابزارها و راه های ساخته ورژن پشتیبان از سایت، هاست و … را ارزیـابـی کردیم و در مقاله چگونگی کم شدن Downtime و مـوارد قطعی سایت نکات ی کلی را مطرح کردیم و در مقاله بررسی ارور های سایت دو راه برای این کارها را مورد ارزیـابـی قرار دادیم که به اختصار حاوی مدیریـت فایل ها و دسترسی های مستقیم هاست از طریق فایل منیجر و اف تی پی و دیگری ارزیـابـی لاگ و گـزارش ها ارور های وب سایت و یا سیستم مدیریت محتوای سایت شما بود. در این راستا همان گونه که یپش از این هـم ذکر گردید حالا بر آنیم تا دو راه دیگر برای وب سایت های تحت میزبانی لینوکس را ارزیـابـی کنیم. اما نکات ی که ذکر می شود عمومیت دارند و در هر هاست اشتراکی لینوکس، ویندوز، سی پنل، پلسک، وب سایت پنل، دایرکت ادمین، و یا هر مورد مشابهی قابل تعمیم هستنـد ولی در اینجا به شیوه تخصصی به ارزیـابـی سایت هایی می پردازیم که حاوی هاست لینوکس با مدیریـت پنل هاستینگ سی پنل می باشند.

پیش از این در مـورد اقسام مدیریـت پنل ها، ارزیـابـی تمایزات هر یک اطلاعات جامعی کسب کرده اند و ضمناً مدیریـت پنل هاست سی پنل را از ده دیدگاه ارزیـابـی نمـوده ایم. پس ، این مدیریـت پنل بالاتـر و خاص هاستینگ لینوکس که پیش از این هـم رزومه خیلی خوشی از خویش به جای گذارده می باشد اکنون هـم از نظر تسهیل کارها مدیران سایت ابزار های مناسب و سودمنـد ی را در اختیار مدیران سایت می گذارد تا بتوانند به آسانی تغییرات و فرق های سایت خود را در طول وقـت مورد ارزیـابـی قرار دهند. دو مورد که حالا در نظـر داریم به اختصار آنان را ارزیـابـی کنیم، آنالیزورهای گـزارش ها بازدید و … و ضمناً دسترسی های ارزیـابـی دیتابیس یا پایگاه داده و بهینه سازی، مرمت و پاکسازی آن ها می باشد.

تحلیل و بررسی آنالیزورهای هاست لینوکس

تحلیل و بررسی آنالیزورهای هاست لینوکس

از نکات ی که خیلی سودمنـد و کاربردی حساب می گـردد آنالیزورهای Analog Stats و AWStats است که از قسمـت Home مدیریـت پنل هاست سی پنل شما قابل ارزیـابـی و مشاهده می باشد. کاربردهای نرم افزار تحت وب Analog Stats که پیش از این هـم مفصلاً ارزیـابـی شده می باشد اما به هر حال این دو نرم افزار آنالیزور به وسیـله Cpanel به منظور تسهیل وظیفه های و نظارت های مدیران سایت عرضه شده می باشد. با بهره گیری از این دو ابزار خواهید توانست دامنه مورد نظـر خود در اکانت هاستینگ خود را گزینش کرده اید و گزارش های گوناگون مرتبط به آخرین آی پی های مشاهده شده توسط، زیادترین و آخرین صفحه ها بازدید شده، تعداد بازدیدهای روزانه، ساعتی و…، حجم دیتا و اطلاعات وبسایت خود به تفیک فرمت و نوع فایل های CSS، Java، PNG، JPEG و… ارزیـابـی نمایید تا از تغییر فاحش و ناگهانی حجم اطلاعات خود آگاه شوید و یا آی پی های مشکوک و … را ارزیـابـی نمایید و بعـد بتوانید به وسیـله سایـر ابزارهای IPBlocker، فایروال و… سرنخ یافت شده را دنبال کردن نمایید.

تحلیل و بررسی آنالیزورهای هاست لینوکس

تحلیل و بررسی آنالیزورهای هاست لینوکس

مورد دیگر که احتمال دارد در بعضـی اوقات سودمنـد باشد بهره گیری از ابزار PHPmyAdmin برای دسترسی مدیریـت و ترمیم دیتابیس و پایگاه داده وب سایت می باشد که برخـی وقتها اوقات حجیم شدن اطلاعات پایگاه داده در یک جدول ویـژه و بهره گیری بیش از میـزان از حجم آن سبب نماید ی سایت و گاهاً Downtime و یا اصطلاحاً خوابیدن سایت می گـردد که ارزیـابـی منطقی بودن حجم دیتابیس ها و بهره گیری از خصوصیات ی Repair، Optimize و Truncate در این ابزار خیلی سودمنـد و با ارزش می باشد که برای بیشـتر از کاربران هاست اشتراکی و یا مدیران سروری که آشنایی با دستورات لینوکس و بهینه سازی سرور ندارند، بهره گیری از این خصوصیات ی خیلی کاربردی و سودمنـد خواهد بود.

خب دوستان به انتهای مقاله تحلیل و بررسی آنالیزورهای هاست لینوکس رسیدیم. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم . در صورتی که نیاز به اطلاعات جامعی درمورد سرور مجازی و سی پنل دارید سایر مقالات تخصصی این سایت را دنبال نمایید.