ادان دامین و پارک دامین چه تفاوتی دارند؟

ادان دامین و پارک دامین چه تفاوتی دارند؟ این سوال ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد . در این مطلب قصد داریم بصورت مختصر و مفید پاسخ مناسبی به این سوال بدهیم . امیدواریم گه توانسته باشیم مطلب مفیدی را برای شما مخاطبان عزیز ارائه داده باشیم . با ما همراه باشید.

چنان چه شما تمایل دارید یک دامین تازه به مدیریـت پنل سی پنل خود اضافه نمایید می بایست یکـی از شیوه های ادان دامین و پارک دامین ( در ورژن تازه سی پنل Aliases ) را گزینش نمایید ، در ادامه این دو توانایی را آموزش داده ایم …

ادان دامین و پارک دامین چه تفاوتی دارند؟

ادان دامین و پارک دامین چه تفاوتی دارند؟

تفاوت ادان دامین و پارک دامین :

هم اکنون برای دو شیوه برای اتصال دامنه تازه به هاست در سی پنل وجود دارد ، Park domain یا همـان Aliases و یا Addon Domain

Park domain یا Aliases : 

چنان چه که دامنه بوسیـله park domain اضافه گـردد ، همـه محتوا دامنه تازه مثل دامنه مهـم یا همـان Main domain سی پنل شما می شود ، این شیوه برای سایت هایی کاربرد دارند که آدرس دامنه های بیشتری را ثبت کرده اند ، برای مثال یک برند ضـروری هست برای ممانعـت سو بهره گیری بعضـی کاربران و یا ممانعـت از غلط کاربران در وارد کردن آدرس سایت همـه پسوند های محبوب را برای خود ثبت نمایـند ، برای مثال ما در نت آرام بسیاری پسوند ها را ثبت کرده ایم مثل : netaram.ir ، netaram.net ، netaram.org و ….

تمام دامنه هایی که به شیوه پارک دامین و یا Aliases به Cpanel اضافه می شوند توانایی ری دایرکت کردن به آدرس دیگری نیز دارند ، پس شما خواهید توانست دامنه های تازه را به دامنه مهـم منتقل نمایید ، مناسـب تر این مورد به شیوه 301 انجام گـردد تا سئو بهتری برای شما داشته باشد. در حالت کامل چنان چه که سیستم مدیریت محتوا شما عملیات انتقال به دامنه مهـم را انجام ندهد هر دو سایت با یک محتوا برای کاربر باز می شوند ، در بعضـی از سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس ، کوشش می گـردد تا دامنه های دوم به پـس که به شیوه پارک دامین اضافه می شوند ، به دامنه مهـم منتقل شوند ، هر چند این مورد به شیوه کامل انجام نمی شـود .

 

ادان دامین یا Addon domain :

چنان چه که دامین بوسیـله شیوه ادان دامین به سی پنل اضافه گـردد ، همـه محتوا دامنه تازه کاملا گوناگـون از دامنه مهـم خواهد شد ، پس چنان چه که هاست شما این توانایی را داشته باشد ، قادر خواهید بود بوسیـله یک هاست ، دو یا چند سایت راه اندازی نمایید ، این مورد معایبی هم دارد ، چرا که با تهیه سایت تازه و اخذ بازدید های زیـادتر ، چنان چه که کـل سایت ها بیشتر از حد مجاز از منابع بهره گیری نمایـند اغلب همـه سایت ها با هم مسدود خواهند شد یا احتمال دارد با ارور منابع مواجه شوند.

خب دوستان امیدواریم که مطلب ادان دامین و پارک دامین چه تفاوتی دارند؟ مورد توجه و کاربرد شما قرار گرفته باشد. در صورتی که به اطلاعات بیشتر درمورد سرور مجازی و هاستنینگ نیاز دارید ، سایر مقالات این سایت را مشاهده نمایید .