آموزش افـزودن دامنه به هاست cPanel

در این مطلب قصد داریم با آموزش افـزودن دامنه به هاست cPanel در خدمت شما کاربران عزیز باشیم. آموزش افـزودن دامنه به هاست cPanel به چند روش انجام می شود که می خواهیم  این چند روش را بصورت کامل و تصویری برای شما ارائه دهیم. امیدواریم که این مطلب رای شما نفید و کاربردی واقع شود.

یکـی از امکانات Cpanel توانایی اتصال دامنه به هاست است ، در ادامه ما شیوه های آن و فرق های آنان را به شیوه کامل با مثال های تصویری برای شما ارسال کرده ایم.

آموزش افـزودن دامنه به هاست cPanel

آموزش افـزودن دامنه به هاست cPanel

روش های افـزودن دامنه به هاست سی پنل :

هم اکنون به دو شیوه Aliases یا همـان Park domain و یا Addon domain خواهید توانست دامین خود را به هاست سی پنل اضافه نمایید ، در ادامه ما این شیوه ها را بطور کامل توضیح می دهیم :

روش Aliases یا پارک دامین : 

بعد از افـزودن دامنه تازه ، محتوا دامنه تازه شما مثل دامنه مهـم خواهد شد ، برای مثال چنان چه که دامنه مهـم شما netaram.com باشد ، همـه دامنه هایی که به سی پنل خود اضافه می نمایید محتوایی مثل netaram.com خواهند داشت ، این شیوه برای سایت هایی کاربرد دارند که چند آدرس دامنه دارند ، برای مثال هم اکنون وب سایت نت آرام آدرس های netaram.com و netaram.ir و netaram.net و netaram.org و … را ثبت کرده می باشد.

روش addon domain :

در شیوه ادان دامین ، محتوا دامنه تازه کاملا جدا از سایت مهـم شما می شود ، در واقع با این شیوه خواهید توانست یک سایت دیگر با محتوا دیگری تهیه نمایید ، برای مثال سایت netaram.com یک سایت با یک سیستم مدیریت محتوا و سایت netaram.ir با یک سیستم مدیریت محتوا دیگر و استـایل و محتوا گوناگـون خواهد بود. مد نظر داشته باشید اغلب سرویس دهندگان هاست ، توانایی addon domain را در هاست غیر فعال می نمایـند ، شما می بایست این مورد را از حمایت سرویس دهنده خود پرسش نمایید تا از مقدار محدودیت افـزودن دامنه به هاست سی پنل مطلع شوید.

چگونگی اتصال دامنه به هاست Cpanel :

برای افـزودن دامنه به هاست ، می بایست ابتدا اطمینان پیدا نمایید که تمایل دارید به کدام روشی که در بالا توضیح دادیم دامین خود را به cpanel اضافه نمایید .

ابتدا ضـروری هست دی ان اس های دامنه خود را به دی ان اس های هاست خود تغییر دهید ، پس چنان چه که از دی ان اس های هاست خود اطلاع ندارید ، مناسـب تر هست یک تقاضـای حمایت به سرویس دهنده خود ارسال نمایید ، چنان چه که شما از نت آرام سرویس هاست خود را خریداری کرده اید ، خواهید توانست از این لینک پرسش نمایید از این لینک پرسش نمایید .

قبلا در مقاله های قبلی روش تغییر دی ان اس دامنه های IR و روش تغییر دی ان اس دامنه های میـان المللی را توضیح دادیم ، شما خواهید توانست با رجوع به این مقاله ها به آسانـی دی ان اس دامنه خود را تغییر دهید.

 

نکته : پـس از تغییر دی ان اس ضـروری هست حدود 1 تا 24 ساعت صبر نمایید تا دی ان اس ها در دامنه شما فعال شوند تا با ارور مواجه نشوید.

 

افـزودن دامنه به روش Aliases و یا Park domain :

1- پـس از داخل به پنل Cpanel خود مثل تصویر پایین از بخـش Domains روی گزینه Aliases کلیک نمایید :

آموزش افـزودن دامنه به هاست cPanel

آموزش افـزودن دامنه به هاست cPanel

 

سبعد از قسمت Create a New Alias در فیلد Domain دامنه تازه را وارد نمایید و مثل تصویر پایین روی دکمه Add Domain کلیک نمایید :

آموزش افـزودن دامنه به هاست cPanel

آموزش افـزودن دامنه به هاست cPanel

 

افـزودن دامنه به هاست سی پنل به شیوه ادان دامین یا addon domain :

بعد از داخل به سی پنل از بخـش Domains روی مورد Addon Domains کلیک نمایید :

آموزش افـزودن دامنه به هاست cPanel

آموزش افـزودن دامنه به هاست cPanel

سپس در قسمت Create an Addon Domain ، در فیلد New Domain Name ، دامنه تازه را وارد نمایید ، قسمت Subdomain و Document Root اتوماتیک پر می شوند.

آموزش افـزودن دامنه به هاست cPanel

آموزش افـزودن دامنه به هاست cPanel

منظور از Document Root پوشه مهـم محتوا دامنه تازه است ، مثل پوشه public_html هرچه در این پوشه قرار دهید در دامنه تازه نمایش داده می شود . شما خواهید توانست برای ممانعـت از غلط  Document Root دامنه تازه را به راه دلخواه تغییر دهید.

با علامت زدن گزینه Create an FTP account associated with this Addon Domain. شما خواهید توانست یک اکانت ftp مرتبط به مسیر Document Root برای دامنه تازه اضافه نمایید .

خب دوستان به پایان مقاله آموزش افـزودن دامنه به هاست cPanel رسیدیم . از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم.