رفع مشکل کندی سرعت دانلود در لینوکس با axel

در این مقاله قصد داریم به بررسی رفع مشکل کندی سرعت دانلود در لینوکس با axel بپردازیم و دانلود منیجر axel  و روش استفاده از آن را بصورت کامل و تصویری برای شما کاربران عزیز ارائه نماییم . امیدواریم این مقاله آموزشی مورد توجه و کاربرد شما قرار بگیرد .

سرعت دانلود در لینوکس با axel

سرعت دانلود در لینوکس با axel

حتما تا به حال شما نیز با مساله کندی سرعت دانلود wget مواجه شده اید ، از آنجایی که wget فایل را با یک کانکشن دانلود می کند سرعت دانلود آن نمی تواند به دانلود منیجر هایی ویندوزی مثل internet download manager برسد ، برترین پیشنهاد برای از میـان بردن مساله سرعت دانلود لینوکس بهره گیری از دانلود منیجر رایگان axel هست ، axel خواهـد توانست همزمان چند کانکشن تهیه نماید و درست مثل اینترنت دانلود منجیر ، دانلود را با سرعت بیشتری انجام دهد ، هرچند احتمالا به کیفیت دانلود منیجر نباشد ، ولی قدرت آن از wget خیلی زیـادتر می باشد.

 

افزوده شدن سرعت دانلود لینوکس با دانلود منیجر Axel :

axel یکـی از برترین دانلود منیجر های لینوکس هست که به آسانـی خواهید توانست با دستور axel فایل های خود را دانلود نمایید ، در ادامه روش نصب axel را شما کاربر عزیز توضیح خواهیم داد :

 

نصب axel در دبیان : 

اگر شما از یکـی سیستم علت های خانواده debian بهره گیری می نمایید ، شما به آسانـی خواهید توانست با apt-get از مخزن های پیش فرض این نرم افزار را نصب نمایید ، برای نصب از دستور پایین بهره گیری نمایید :

apt-get install axel

نصب axel در centos و سایـر سیستم علت های خانواده Redhat :

axel بطور پیش فرض در Yum repository وجود ندارد ، به این علـت شما نخواهید توانست بوسیـله دستور ساده yum آن را نصب نمایید ، برترین روش بهره گیری از rpm این دانلود منیجر می باشد. شما خواهید توانست آخرین ورژن این دانلود منیجر را در سرور مجازی خود دانلود نمایید ، در اینجا ما axel ورژن 2.4.1 را برای روی لینوکس centos 6 خود نصب می کنیم :

ورژن 32 بیت:

rpm -ivh http://pkgs.repoforge.org/axel/axel-2.4-1.el6.rf.i686.rpm

ورژن 64 بیت:

rpm -ivh http://pkgs.repoforge.org/axel/axel-2.4-1.el6.rf.x86_64.rpm

برای دانلود از طریق axel خواهید توانست از نمونه پایین بهره گیری نمایید

axel http://yourlink

فایل مورد نظـر در مکانی که قرار دارید دانلود می شود .

 

بعضـی از سوئیچ های دستور axel :

دانلود با حداکثر تعداد کانکشن 10 عدد :

axel -n 10 http://yourlink


دانلود با حداکثر سرعت 204,800 بایت ( 200 کیلو بایت ) و حداکثر تعداد کانکشن 10 :

axel -s 204800 -n 10 http://yourlink

حب دوستان عزیز به پایان مقاله آموزشی رفع مشکل کندی سرعت دانلود در لینوکس با axel رسیدیم . از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم . در صوری که نیاز به مطالبی در زمینه سرور مجازی و هاستینگ دارید ، پیشنهاد میکنیم سایر مقالات این سایت را مشاهده نمایید .