نحوه نصب eaccelerator کش در سرور لینوکس

در این پست می خواهیم به معرفی نحوه نصب eaccelerator کش در سرور لینوکس برای شما کاربران عزیز بپردازیم. امیدواریم مقاله نحوه نصب eaccelerator کش در سرور لینوکس مورد توجه شما قرار بگیرد. با ما همراه باشید.

نصب eaccelerator کش در سرور لینوکس

نصب eaccelerator کش در سرور لینوکس

اگر مدیر یک سرور هاست اشتراکی شلوغ و پر ترافیک می باشید ، قطعا نیاز به بهره گیری و نصب یک سیستم کشینگ ماهر برای فایل های php خود دارید . یکـی از سیستم های کش opcode cache و در واقع یکـی از مشهـور ترین های آن ها سیستم کش eaccelerator می باشد. eaccelerator یک شتاب دهنده و بهینه ساز کد php در سرور لینوکس می باشد. eaccelerator فایل های php را در وضعیت کامپایل شده کش می کند . بنا بر این پـس از یک مرتبه فراخوانی و کامپایل شدن کد ها در فرواخوانی های بعدی نیازی به کامپایل دوباره و استفاده پردازنده و منابع سرور نخواهد بود و فایل php این مرتبه از کش اجرا می شود و این یعنی صرفه جویی در منابع سرور ، پول ، زمان و سرعت زیـادتر . به این علـت مطالعه آموزش نصب eaccelerator را به همه تازه کاران هاستینگ و مدیریت سرور توصیه میکنیم .

 

نصب eaccelerator کش در سرور لینوکس

نصب eaccelerator کش در سرور لینوکس

eaccelerator سبب زیـر آمدن لود سرور شده و سرعت انجام کد php را در شرایطی تا ۱۰ مساوی بیشتر شدن میدهد . eaccelerator فایل های php را به شیوه کامپایل شده مستقیما در ram و حافظه سرور کش می کند و موقعی نیاز هم  از حافظه و رم سرور آن ها را فراخوانی می کند . فایل هایی که توانایی کش کردن و ذخیره کردن آن ها در حافظه اشتراکی سرور وجود ندارد در هارد و مسیری که شما در فایل php.ini مشـخص کرده اید کش و ذخیره خواهند شد .

نصب eaccelerator کش در سرور لینوکس

نصب eaccelerator کش در سرور لینوکس

 

آموزش نصب eaccelerator کش در سرور لینوکس

برای نصب سیستم کش eaccelerator مطابق پایین عمل نمایید :

cd /usr/src

wget https://github.com/eaccelerator/eaccelerator/tarball/master

tar -xvf master

cd eaccelerator-eaccelerator-42067ac

phpize

./configure && make && make install

اگر در حین نصب eaccelerator با ارور و پیغام ارور مواجه شدید مرتبط به نداشتن نصب پیش نیاز ها و پکیج های مورد نیاز eaccelerator برای انجام درست این شتاب دهنده php می باشد. بنا بر این با مطالعه پیغام ارور و شناسایی برنامه های مورد نیاز ، اقدام به نصب آن ها نمایید و عملیات نصب eaccelerator را از اول شـروع نمایید . پـس از نصب accelerator می بایست فایل php.ini را ویرایش کرده و مقادیر پایین را درون آن ها وارد نمایید .

extension = “eaccelerator.so”

eaccelerator.shm_size=”512″

eaccelerator.cache_dir=”/tmp/eaccelerator”

eaccelerator.compress=”1″

eaccelerator.compress_level=”9″

eaccelerator.enable=”1″

مسائـل فوق تنها تعدادی از مشهـور ترین ها و رایـج ترین تنظیمات eaccelerator بود که به شیوه عمومی و در همـه سرور های لینوکسی قابل بهره گیری می باشد. برای انجام تنظیمات دقیق و ماهر نیاز به پارمتر های زیادتری دارید که خواهید توانست لیست آن ها را در وب سایت پایین پیدا نمایید :

https://github.com/eaccelerator/eaccelerator/wiki

مد نظر داشته باشید که eaccelerator یگ opcode cache می باشد. بنا بر این از نصب همزمان آن با سایـر کش های همانـند مثل APC Cache و XCache خود داری نمایید . این کار احتمال دارد باعث تهیه اختلال در کامپایل و انجام PHP در سرور و لینوکس گـردد . خواهید توانست در کنار  eaccelerator از یک object cache مثل memcache بهره گیری نمایید.

خب دوستان به پایان مقاله آمورشی نحوه نصب eaccelerator کش در سرور لینوکس رسیدیم. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد سرور مجازی، سایر مقالات موجود در این سایت را مطالعه نمایید.