آشنایی با پلاگین سئو Drupal Yoast SEO – از وردپرس تا دروپال

در این پست قصد دایم شما کاربران عزیز را با پلاگین سئو Drupal Yoast SEO – از وردپرس تا دروپال آشنا کنیم. امیدواریم مقاله آشنایی با پلاگین سئو Drupal Yoast SEO – از وردپرس تا دروپال مورد توجه شما قرار بگیرد و برایتان مفید و کاربردی باشد. با ما همراه باشید.

پلاگین سئو Drupal Yoast SEO

پلاگین سئو Drupal Yoast SEO

پلاگین سئو وردپرس با نام Yoast SEO for WordPress نیازی به معرفی ندارد، این پلاگین سئو قوی ، با دقت به تعداد خیلی بالای وب سایت های مبتنی بر وردپرس در دنیا ،  تحولی بزرگ در جهان وب و اینترنت پدید آورد و به نوعی باعث بیشتر شدن کیفیت محتوای وب شد. برای اون گروه انـدکی که در مورد پلاگین سئو Yoast اطلاعاتی ندارند مطالعه مقاله پایین توصیه می شود :

پلاگین سئو وردپرس WordPress SEO by Yoast

در قبلی مقالات آموزشی فراوانـی در رابطه با روش بهینه سازی و بهبود سئو در وردپرس انتشارداده کردیم که آموزش سئو سازی وردپرس به کمک پلاگین سئو Yoast SEO یکـی از مشهـور ترین آن ها بود و از لینک پایین قابل دسترس می باشد :

آموزش تنظیمات پلاگین سئو وردپرس Yoast SEO for WordPress

پلاگین سئو Drupal Yoast SEO

پلاگین سئو Drupal Yoast SEO

 

پلاگین سئو Yoast SEO از وردپرس تا دروپال

و ولی پلاگین سئو یوست Yoast SEO و سیستم مدیریت محتوا Drupal . گویا سیاست کاری Yoast به نحوی تغییر کرده می باشد که از تمرکز محض بر روی وردپرس فاصله گرفته و در حال گسترش پلاگین های مرتبط به سایـر سیستم های مدیریت محتوا از جمله دروپال میباشد. این مقوله یک زنگ تهدید بزرگ برای وردپرس می باشد که به دشوار ی میتوان آن را یک سیستم مدیریت محتوا یا CMS نامید. همیشه یکـی از مهـم ترین عـلت ها گزینش وردپرس در مقایسه با سیستم مدیریت محتوای قوی دروپال ، برتری مطلق وردپرس از نظـر سئو و رنکینگ در گوگل بود. ولی گویا برنامه نویسان و سازندگان نرم افزار های تحت وب Yoast نیت تغییر این موازنه را دارند!

پلاگین سئو دروپال Yoast SEO for Drupal

همان گونه که از عنوان مطلب هم پیدا بود، مقصود معرفی پلاگین تازه Yoast این مرتبه برای بهبود سئو در دروپال می باشد. Drupal از نظـر امکانات مدیریت CMS یکـی از پر قدرت ترین ها در نوع خود حساب میشوند و توانایی طراحی سایت های خیلی سنگین و ماهر را به طراح میدهد. در واقع دروپال بیشتر از آنکه یک CMS باشد،  یک Framework حساب می شود ، به این علـت مقایسه قدرت Drupal با WordPress در وادی طراحی سایت خنده دار و زیـادتر شبیه به یک شوخی بامزه است! فکر نمایید که پلاگین سئو Drupal Yoast فقط عیب وارده به Drupal یعنی وضعیت غیر قابل تایید سئو را هم بر طرف نماید ، در این صورت Drupal از هر نظـر نسبت به جوملا و وردپرس برتری خواهد داشت.

پلاگین سئو Drupal Yoast SEO

پلاگین سئو Drupal Yoast SEO

 

همان گونه که در تصویر فوق مشاهده مینمایید ، مکان ولیدیتور پلاگین سئو دروپال محصول Yoast کاملا همانـند ورژن تحت وردپرس آن می باشد و چنان چه کاربر این پلاگین در وردپرس بوده اید، پایه ا تغییر ویـژه یا قابل ملاحظه ای مشاهده نخواهید کرد. هر چند هنوز برای مشاهده سرانجام کار و کارکرد Drupal SEO Plugin انـدکی زود می باشد ولی با دقت به اینکه اصول سئو در سطح کلان معیـن می باشد و محدود به CMS نیست، و با در نظـر گرفتن تسلط Yoast بر معنی سئو و معرفت آن از گوگل و الگوریتم های پیشرفته و در انتها با علم به تجربه موفق این پلاگین و سابقه درخشانش در ورژن مربوط به وردرپس میتوان از این حالا اثر آن را بر وضعیت سئو سایت های مبتنی بر Drupal حدس زد.

خب دوستان به انتهای مقاله آموزشی آشنایی با پلاگین سئو Drupal Yoast SEO – از وردپرس تا دروپال رسییدیم . از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه سرور مجازی و سرور اختصاصی دارید کلیک نمایید.