Bitcoin چیست و چه اهمیتی در اقتصاد دارد؟

احتمالا تا تا به حال اصطلاح بیت کوین را شنیده اید و شاید برایتان جالب باشد که درمورد آن اطلاعاتی داشته باشید. در این پست قصد داریم به بررسی موضوع Bitcoin چیست و چه اهمیتی در اقتصاد دارد؟ برای شما کاربران عزیز بپردازیم. در ابتدا بصورت مختصر به تعریف بیت کوین می پردازیم و در ادامه اهمیت بیت کوین در اقتصاد را مورد بررسی قرار می دهیم. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار بگیرد و برایتان مفید واقع شود.

Bitcoin

Bitcoin

 

Bitcoin چیست؟

بیت کوین در واقع یک شبکه توزیع شده بر پایه بلاک چین می باشد و همان گونه که در مقالات قبلی گفته شد ، بلاک چین یک پایگاه داده غیر متمرکز می باشد. این به این معناست که تراکنش ها در این شبکه  نیازی به یک مرکز مثل بانک ندارند  و مبادله این بیت کوین ها میـان افراد، به شیوه مستقیم و به آسانی از طریق اینترنت انجام میشوند. این امر سبب شده می باشد که بتوان در هر وقـت و در هر محل به کیف پول دیجیتالی خود دسترسی داشت. هیچ پولی چاپ و یا در جایی مواظبت کردن نمی شود و میتوان از آن با عنوان پول و یا ارز دیجیتالی یاد نمـود .ضمناً میتوان هر چه را که مد نظـر مان می باشد با این ارز ها خرید.

Bitcoin

Bitcoin

بیت کوین ها با بهره گیری از کامپیوتر ها در همه دنیا تهیه میشوند به این علـت این تراکنش ها نیاز به امنیت دارند. حفظ امنیت تراکنش ها بر عهده miner  همی باشد. در مقاله بلاک چین در رابطه با mine کردن بطور تکمیل حرف کردیم.  Miner ها در ازای حفظ امنیت تراکنش های این ارز های دیجیتالی، اندکـی از این سکه های دیجیتالی را به عنوان کار حقوق اخذ میکنند. ضمناً شما خواهید توانست در ازای واریز ارز هایی مثل دلار، یورو … سکه های دیجیتالی اخذ کرده و از آنان همیشه و در تمام جا در کیف پول اینترنتی خود بهره گیری بفرمایید.

Bitcoin

Bitcoin

از خصوصیت ها ی بیت کوین میتوان به دسترسی راحـت ، کم بودن کار حقوق تراکنش، امنیت تراکنش ها… اشاره کرد.  موردی که در اینجا مطرح می شود این می باشد که این بیت کوین ها از کجا می آیند؟ استخراج و بدست آوردن این سکه ها توسـط miner  ها صورت میگیرد. در واقع miner ها با بهره گیری از نرم افزار هایی یکسری معادلات ریاضی را حل میکنند تا به مقدار hash  دست یابند و در ازای پیدا کردن مقدار درست  hash  در بلاک چین ، مقدار مشخصی سکه به آنان تعلق میگیرد. این شیوه سبب می گـردد به مرور وقـت این شبکه بیت کوین بزرگتر شده و تعداد  miner  ها بیشتر شدن یابد.

 اهمیت بیت کوین در اقتصاد

همان گونه که در ابتدای مقاله اشاره شد، بیت کوین یک ارز دیجیتال است و میتوان از آن برای تراکنش های مالی بهره گیری نمود.

فراوانـی از اشخـاص در همه دنیا از این ارز دیجیتال برای خرید ها و مبادلات ارز روز مره خود بهره گیری مینمایند و کیف پول دیجیتالی خود را همیشه به همراه دارند. از جمله این کشور ها میتوان به فیلیپین اشاره نمود. در این کشور اشخـاص عمده تراکنش های روزانه خود را با بهره گیری از این ارز دیجیتال انجام میدهند.

این مورد تا جایی پیشروی داشته است که بانک مرکزی این کشور نیت تهیه قوانینی را نمود تا بر حسب آن همه این تراکنش های بیت کوینی بر پایه قانون صورت پذیرند و ضمناً از آن به عنوان یک سیستم انتقال رسمی یاد گردد.

Bitcoin

Bitcoin

در راستای دنیا ی شدن این مورد ، میتوان از کشور های دیگری هم نام برد که توانایی گسترش این ارز دیجیتالی را در کشورهایشان داده اند و از آن به عنوان یک راه تراکنشی قانونی و سیستم واریز آنلاین بهره گیری میکنند. مثل ژاپن ، استرالیا و روسیه. ضمناً در ژاپن میتوان علاقه و دقت بازرگانان ژاپنی را به این واریز آنلاین ملاحظه نمود.

در ادامه ضـروری به ذکر است که بیت کوین فقط یک ارز دیجیتال است و این توانایی وجود دارد که در آینده ای دور و یا نزدیک ، ارز دیجیتالی دیگری وارد این عرصه گـردد و دایره توجهات را به سمت خود متمایل نماید. ولی برای اینکه یک ارز دیجیتال بتواند به موقعیت ، جامعیت و ارزش بیت کوین برسد ، میبایست خیلی کوشش کرده و در این حوزه ها خود را با ثبات نگه دارد. فقط دراین صورت آن ارز دیجیتال قادر به رقابت با بیت کوین خواهد بود.

خب دوستان به انتهای مقاله Bitcoin چیست و چه اهمیتی در اقتصاد دارد؟ رسیدیم . از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم. در رابطه با مبحث بیت کوین اطلاعات بیشتری در پست های بعدی برایتان به اشتراک خواهیم گذاشت. برای دریافت اطلاعاتی در زمینه سرور مجازی سوئد و سرور مجازی اسپانیا کلیک کنید.