لایسنس چیست و خرید آن چه مزایایی دارد؟

در این پست قصد داریم با بررسی موضوع لایسنس چیست و خرید آن چه مزایایی دارد؟ در خدمت شما کاربران عزیز باشیم. در ابتدای مقاله تعریف مختصری از لایسنس ارائه می دهیم و در ادامه به دلایل و مزایای خرید لایسنس اشاره خواهیم نمود. امیدواریم مقاله لایسنس چیست و خرید آن چه مزایایی دارد؟ مورد توجه شما قرار بگیرد. با ما همراه باشید.

لایسنس

لایسنس

لایسنس چیست؟

به کد فعال سازی سیستم های مدیریت جهت استفاده از آن لاینسس می گویند. وجود لایسنس در اسکریپت یا همان سیستم مدیریت،شما را از اطمینان قانونی بودن استفاده با خبر می سازد.این نکته خیلی مهم است که استفاده از اسکریپت های لایسنس دار یا همان کد فعال کننده، خیلی بهتر و با اطمینان تر از دیگر اسکریپت ها می باشد.
لایسنس را از سازنده خود نرم افزار تهیه کنید و در صورتی که قابلیت خرید لایسنس نرم افزار مورد نظر را ندارید بهتر است از منابع قانونی فارسی که لایسنس نرم افزار مورد نظر را ارائه می دهند تهیه کنید.

برخی از شرکت های تولید نرم افزار به همراه لوح فشرده نرم افزار یک ابزار سخت افزاری بنام قفل سخت افزاری هم ارائه می دهند که این ابزار هم یک مجوز فعال سازی به حساب می آید.

کاربران برای استفاده قانونی از نرم افزارها این مجوزها یا به عبارتی لایسنس ها را پس از پرداخت وجه به شرکت سازنده نرم افزار دریافت می نمایند. یک لایسنس دقیقا همانند یک کد شارژ تلفن های اعتباری می باشد و نباید در دسترس دیگران قرار گیرد.

مشکلات قالب نال شده

شاید تا الآن فهمیده باشید که قالب های نال شده اکثرا مشکلاتی دارن که باعث میشن آینده سایت شما یا تجارت شما به خطر بیفته!
برای مثال: رفتار نادرست قالب با مطالبی که منتشر می کنید یعنی شروع به تعریف اشتباه متاها و بهم ریختگی سایت از لحاظ سئو
یا ایجاد مشکلاتی که قابل جبران نخواهند بود.

سوء استفاده فروشندگان قالب

متاسفانه بعضی از وب سایت های سودجو اقدام به انتشار و فروش قالب های نال شده می کنند بدون این که مشتریان شان از عواقب استفاده ای قالب ها مطلع باشند که باعث بوجود آمد فاجعه می شود.

و بدتر اینکه وب سایت هایی بدون ارائه مستقیم لایسنس به کاربر یا ایجاد حساب در سایت منتشر کننده قالب اقدام به فروش قالب ها با عنوان قالب اورجینال می کنند که عین ناجوانمردی و سوء استفاده از کاربران می باشد.

از این دید به جریان نگاه کنید که:

چرا لایسنس

ما در جامعه ای اسلامی شروع به زیر پا گذاشتن حقوق دیگران کردیم.

در صورتی که این امر ربطی به اسلامی بودن ما ندارد و انسانیت ما را نشانه گرفته.

گزینش یک استـایل ماهر

در واقع گزینش یک استـایل خوب یک مسئله با ارزش قلمداد می شود . به وضوح استـایل گزینش شده خواهـد توانست به معنای واقعی کلمه تعریف موفقیت کسب و کارتان یا کم شدن شانس جذب مخاطبان باشد.

حال سؤال اینجاست که باید از یک استـایل رایگان  یا پولی  بهره گیری کنیم؟ آیا گزینش یک استـایل دنیا ی یا معتبر کارآمدتر خواهد بود؟ آیا می بایست استـایل را به گونه ای تغییر دهند یا بر روی راه حل های مهـم طراحی شده توسـط طراحان ماهر تکیه کنیم؟

به این علـت می باشد که احتمالا بازار استـایل وردپرس درحال حاضر خیلی مبهم و پویمی باشد.

لایسنس

لایسنس

کاربران آینده نگر در گزینش استـایل باید جـواب های چند پرسش را بیابند:

  • هدف از وب سایت چیست؟ برای چه راه اندازی شده است؟
  • نوع مخاطب هدف وب سایت چیست؟ مقوله مهـم وب سایت شما چیست؟ چه مشکلاتی را خواهید توانست حل نمایید ؟ تنظیمات عمومی و خصوصیات ی روانشناسی آنان چیست؟
  • طرح رنگ مناسب برای محتوای شما و ترجیحات بازدید کنندگان آینده شما چه رنگی است؟
  • کدام نوع اطلاعات می بایست بر روی صفحه مهـم نشان داده شود؟
  • چه نوع پیش نمایشی اثر گذار تر است؟
  • چه نوع محتوایی عرضه می شود ؟

هر طرح حاوی یک هدف آسان خواهـد توانست به طور مستقیم به منظور دست یابی به این هدف، از ابزار طراحی بهره گیری نماید . طراحی با تعاملات تفصیلی تجربه کاربر مثبت را به ارمغان خواهـد آورد و یک پایه محکم برای بهره گیری موفق از CMS می باشد که برای آن بهره گیری می شود .

قالب های رایگان

قالب های رایگان به خوبی کار می کنند ، به ویژه وقتی که کاربران تنها با وردپرس سروکار داشته باشند.  آنها قطعا خصوصیت ها ی پلت ساختـار CMS را که در بالا ذکر شد اخذ می کنند و احتمالا بتوانند با این قالب به هدف های شان برسند.

با این حال، برای کاربران با مهـارت های بسیار محدود و بدون تجربه برنامه نویسی خواهـد توانست یک پلت ساختـار عالی برای آغاز آشنایی با این روال باشد. دانستن برنامه نویسی توانایی تغییر بعضـی تنظیمات و خصوصیات ی استـایل را فراهم می کند .

برای کاربرانی که وبسایت هایی را با هدف های معیـن و کسب و کار یا هدف های فردی و چارچوب وقتی پیشرفت آنان شروع می کنند، این مورد خواهـد توانست بیش از حد محدود باشد و ضمناً در عرضه سرانجام خیلی نماید می باشد.  برای آنان حیاتی می باشد که وب سایت را با اندیشه و قابل تشخیص طراحی کنند که مطمئنا مخاطبان مورد نظـر خود را با تعامل با محتوای وب سایت جذب می کنند. در این مورد، کمک فعال تر از طراحان ماهر خواهـد توانست مسیر درست را تنظیم نماید و این را می توان به دو صورت انجام داد.

قالب آماده تهیـه شـده را خریداری نمایید

در ابتدا کاربران خواهندتوانـست استـایل مناسب را در دایرکتوری های بزرگ عرضه استـایل مثل تم فارست گزینش کنند. یک گزینش از استـایل های گوناگون ی که وجود دارد که تنها پـس از بازبینی چ دقیق کیفیت و خصوصیات ی طراحی ماهر با امکانات بالا کد آنان در اختیار خریداران قرار می گیرد.

شما خواهید توانست از پیش نمایش استـایل خصوصیات ی مهـم آنها را ببینید. استـایل ها توسـط متخصصان تهیه می گـردد که می دانند چطور با راه حل های کاربر پسند مواجهه کنند و به مورد هایی برای کاربرانی که بطور م توسـط ​​برای کاربران عادی نیستند، فکر کنند. ولی بر روی توانایی بهره گیری نهایی و نرخ مبدل اثر می گذارند.

یک نقطه مثبت دیگر این می باشد که استـایل ها طبقه بندی شده اند، پس با دارا بودن هدف های ویـژه کاربران برای گزینش استـایل مورد نیاز راحت تر می باشند .

به عنوان مثال، چنان چه شما یک وب سایت شرکتی تهیه می نمایید این فیلتر را تنظیم نمایید و بر روی لیست نیازهای ویـژه تمرکز نمایید .

سفارشی استـایل طراحی شده

گام بعدی برای گزینش یک استـایل و کاربرد آن برای وب سایت کاربر محور و کارآمد هم مورد بهره گیری قرار می گیرد، سفارشی کردن طرح آماده می باشد. یعنی که همـه خصوصیات ی وب سایت مثل رنگ ها، طرح بندی صفحات وب، انتقال و پیمایش انیمیشن، عناصر ارتباط ، سازگاری واکنشگرایی و فراوانـی از جنبه های طراحی دیگر بطور ویـژه ایجاد می شود .

با این رویکرد باعث می گـردد که تولیـد کنندگان وب سایت به کوچکترین جزئیات فکر کنند که خصوصیات کامل وردپرس (CMS) توانمند خواهند شد .

عرضه راه حل منحصر به شخـص و سفارشی کاربر پسند بر حسب اندیشه های کاربر و  عرضه دادن عملی آن در انتها آزمایش کاربر می باشد. برای تهیه زیبا تری ن طراحی، طراح یا تیم طراح وب سایت خواهـد توانست تغییرات کوچک را بر حسب تجزیه و تحلیل پر قدرت اقدام به سفارشی سازی کنند.

به طور خلاصه، هر رویکرد فوق حاوی نقاط و خصوصیات ی خود در جنبه های هزینه گذاری، سازگاری ، گردش کار و نگهداری، توانایی بهره گیری از طراحی وب و فراوانـی دیگر می باشد. به هر حال، ما می بایست اصرار کنیم که هر مورد ذکر شده خصوصیت ها ی خود را برای قسمـت خود کاربران دارد. هر یک از آنان موقعی مطابقت با شرایط مربوطه مناسب می باشند .

اگر می خواهید خودتان را به عنوان یک وبلاگ نویس امتحان نمایید برای آشنا شدن با داشبورد و سیستم وردپرس بطور کلی خیلی مناسب می باشد.

لایسنس

لایسنس

برای هدف های تجاری و یا وبلاگ نویسی فردی تنظیم هدف های ویـژه و وقـت بندی برای آنها، گزینش دقیق با خرید یک استـایل آماده مناسب خواهـد توانست به نوعی کارآمدتر باشد که باعث بیشتر شدن روحیه و رسیدن به هدف می شود ، چرا که استـایل های پولی امکانات زیادتری را عرضه می دهند و طراحی استـایل ها و خصوصیات ی آنان قطعا گسترده می باشد.

برای وب سایت های بزرگ با رابط مبهم و یا کسانی که نیاز به اصالت ارزش می دهند، تهیه یک استـایل سفارشی کاملا سازگار با الزامات ویـژه و حمایت شده توسـط توانمندی ها و خصوصیت ها ی سیستم مدیریت محتوا خواهـد توانست خود را به عنوان زیبا تری ن و سودمندترین مورد نشان دهد، ولی خواهـد توانست حاوی سرمایه گذاری بزرگتر. هر گزینش شخصی از رویکرد می بایست بر حسب هدف های خاص، الزامات، مخاطبان هدف و بودجه بندی شود.

هرگز به پلاگین ها و استـایل های نال شده وردپرس اعتماد ننمایید

به جز مخزن وردپرس هزاران سایت عرضه استـایل و پلاگین رایگان وجود دارد که مساله است به آن ها اعتماد کنیم.

بیشتر آنان یک کد مخرب را به استـایل ها و پلاگین ها اضافه می کنند که تشخیص آن ها برای شما راحـت نیست.

احتمالا زیـادتر شما از پلاگین ها و استـایل های رایگان بهره گیری می نمایید که تهدید اسپم شدن وبلاگ را بیشتر شدن خواهـد داد ، مطمطناً همـه کوشش های شما را در طول فرآیند بیهوده می کند . معـمولاً قالب های رایگان در سایت های بزرگ از این ترفند بهره گیری شده اند.

در اینجا چند علـت افـزودن کد های مخرب را بازبینی چ می کنیم:

  • دسترسی به وبلاگ
  • هدایت وبلاگ به لینک های هرزنامه
  • افـزودن تبلیغات و آگهی های تبلیغاتی
  • اخذ لینک از وبلاگ و …

یک راه حل  توصیه ی برای پیدا کردن کد های مخرب برای شما توصیه می کنیم.

بعد از دانلود پلاگین یا فالب، اولیـن کاری که می بایست انجام دهید این می باشد که ویروس، تروجان ها و سایـر کرم ها ممکن را بازبینی چ نمایید .

برای بررسی تروجان ها و ویروس ها به VirusTotal.com (این سایت برای ایران فیلتر است) بروید و فایل zip را آپلود نمایید .

اگر فایل شما آلوده باشد، یک سیگنال قرمز و در غیر اینصورت خواهید توانست به وهله بعدی بروید.

ضمناً شما خواهید توانست از پلاگین Theme Authenticity Checker (TAC) برای بررسی استـایل بهره گیری نمایید که موقعی پیدا شدن یک پیوند رمزنگاری در قالب هشدار خواهـد داد .

برای بازبینی چ کردن کد های مخرب پلاگین ها، از پلاگین Exploit Scanner از سایت وردپرس اخذ و نصب و راه اندازی نمایید .

بعد از نصب به راه Dashboard >> Tools >> Exploit Scanner بروید و اسکن را اجرا نمایید . نسبتا فرآیند اسکن کردن وقـت زیادی پیش خواهد برد که بستگی به تعداد پلاگین هایی که نصب شده دارد.

خب دوستان به انتهای مقاله لایسنس چیست و خرید آن چه مزایایی دارد؟ رسیدیم . از توجه و همراهی شما با این مطلب سپاسگزاریم. برای مشاهده مقالات تخصصی در زمینه سرور مجازی و هاستینگ سایر مقالات این سایت برا بررسی نمایید.