آشنایی با Apache mod_lsapi پلاگینی برای CloudLinux

در این پست می خواهیم شما کاربران عزیز را با Apache mod_lsapi پلاگینی برای CloudLinux آشنا کنیم. امیدواریم مقاله آشنایی با Apache mod_lsapi پلاگینی برای CloudLinux مورد توجه شما قرار بگیرد و برای شما مفید باسد.

آشنایی با Apache mod_lsapi پلاگینی برای CloudLinux

آشنایی با Apache mod_lsapi پلاگینی برای CloudLinux

 

نخستین نکته این است که این سیستم یک پلاگین برای CloudLinux است در سرانجام برای بهره گیری از آن قطعا ابتدا به CloudLinux احتیـاج خواهیم داشت. و ولی اینکه این ماژول چیست و چه کار انجام خواهـد داد در ادامه به این مسائـل خواهیم پرداخت.

این ماژول در واقع یک وب سرویس بهینه است که سبب بیشتر شدن سرعت دسترسی به آدرس ها و سایت های موجود بر روی سایت می شود . ولی نکته ای که وجود دارد این است که این ماژول خود به تنهایی یک وب سرویس نبوده و قسمتـی از Apache خواهد بود. Apache  برای جـواب دادن به تقاضـای هایی که برای فایل های PHP صادر می گـردد از mod_lsapi بهره گیری می کند . به این صورت که تقاضـای به سمت آن فرستاده می شـود   و پـس از مدیریت و معیـن شدن آدرس ها سرانجام به سمت تقاضـای کننده فرستادن می شود .

mod_lsapi یا LiteSpeed Server Application Programming Interface برای مدیریت سرعت و بهینه تر کردن وب سرور از CageFS/LVE که دیگر پلاگین های CloudLinux می باشند بهره گیری می کند . روش ی انجام این کار این است که برای هر کاربر میزان منـبع های و فضای مشخصی در نظـر گرفته می گـردد که بهره گیری بیش از مقدار حداکثر معیـن شده ممکن نخواهد بود. بعـد زمانـی که تقاضـای ی به سمت یکـی از سایت ها فرستادن می گـردد با دقت به میزان و یا تعداد تقاضـای ها مقدار منـبع های مورد احتیاج را در اختیار آن یوسر یا سایت قرار خواهـد داد و چنان چه که برای مثال سایت دیگری در لحظه مشخصی هیچ تقاضـای ی برای اجرا نداشته باشد میزان منـبع های اختصاص یافته به آن هـم صفر می گـردد و فضای آن برای بهره گیری باقی یوسر ها و سرور آزاد می گردد.

آشنایی با Apache mod_lsapi پلاگینی برای CloudLinux

آشنایی با Apache mod_lsapi پلاگینی برای CloudLinux

مسائـل مورد احتیاج برای نصب و راه اندازی این سرور به تفکیک پایین می باشد. و در مقالات بعدی به آموزش نصب آن هـم خواهیم پرداخت.

CageFS) installed and initialized)

Alt-PHP

Apache with SuExecuUserGroup directive for each user’s VirtualHost,

mod_ruid2 disabled

apache itk disabled

Apache به شیوه پشی فرض از mod_php برای پاسخگویی به در خواست ها بهره گیری می کـند که در مقایسه های صورت گرفتـه mod_lsapi خیلی بهینه تر و کاربردی تر بوده می باشد.

خب دوستان به پایان مقاله آشنایی با Apache mod_lsapi پلاگینی برای CloudLinux رسیدیم. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم. در پست های بعدی روش نصب Apache mod_lsapi را به شما آموزش خواهیم داد. برای مشاهده اطلاعات تخصصی بیشتر درمورد سرور مجازی و سی پنل میتوانید سایر مقالات این سایت را دنبال نمایید.