آموزش ریست کردن دی ان اس های هاست با Advanced DNS Zone Editor

در این مطلب قصد داریم به آموزش ریست کردن دی ان اس های هاست با Advanced DNS Zone Editor بصورت مختصر و مفید برای شما کاربران عزیز بپردازیم . امیدواریم مقاله آموزش ریست کردن دی ان اس های هاست با Advanced DNS Zone Editor مورد توجه شما قرار بگیرد و برایتان مفید و کاربردی باشد. با ما همراه باشید.

Advanced DNS Zone Editor

Advanced DNS Zone Editor

Advanced DNS Zone Editor یکـی از خصوصیات پر کاربرد هاست سی پنل اسـت که با بهره گیری از ان خواهید توانست رکورد های DNS هاست خود را مدیریت نمایید. پیش از اینکه در رابطـه با چگونگی تهیه رکورد و ویرایش رکورد های تهیه شده توضیح دهیم مناسـب تر می باشد آگاه باشید که چنان چه که از تغییرات صورت گرفتـه مطمئن نیسـت مناسـب تر می باشد از Edit کردن رکورد های هاست اجتناب نمایید چون تغییرات در این قسمـت میتواند موجـب ایجاد تداخل در رکورد های دی ان اس گـردد و سایت شما را از دسترس بیرون نماید. ضمناً علاوه بر توانایی تهیه و ویرایش رکوردهای دی ان اس هاست با چند کلیک آسان به آسانـی خواهید توانست DNS های هاست سی پنل را به حالت پیش فرض ریست نمایید. در این دانشنامه به شما چگونگی ریست نمودن دی ان اس های هاست را اموزش خواهیم داد و روش ساخت دیگر رکورد ها از جمله رکورد A ، رکورد TXT یا CNAME در دانشنامه های بعدی مورد ارزیـابـی قرار می گـیرد .

Advanced DNS Zone Editor

Advanced DNS Zone Editor

ریست کردن DNS Zone هاست سی پنل (Reset Zone File)

  1. به هاست سی پنل لاگین نمایید.
  2. در تب Domains بر روی مورد Advanced DNS Zone Editor کلیک نمایید.
  3. از منوی ابشاری دامنه مدنظـر را گزینش نمایید ( چنان چه که Addon doamin در هاست اضافه نمـوده اید منوی ابشاری نمایش داده می شود )
  4. بر روی More کلیک نمایید.
  5. تیک مورد Are you sure you want to erase all entries and revert to the default state را گزینش نمایید تا با ریست دی ان اس ها موافقت گردد.
  6. بر روی Reset Zone File کلیک نمایید

با انجام این کار همه رکورد هایی که به شیوه دستی اضافه نمـوده بودید پاک خواهند گردید و DNS ها به حالتی که در زمان تهیه هاست تهیه گردیده بودند باز خواهند گشت.

خب دوستان به پایان مقاله آموزش ریست کردن دی ان اس های هاست با Advanced DNS Zone Editor رسیدیم. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم. در صورتی که نیاز به اطلاعاتی درمورد سرور مجازی اسپانیا و سرور مجازی اتریش ترکیه دارید پیشنهاد می کنیم سایر مقالات تخصصی این سایت را مطالعه نمایید.