آشنایی با پلاگین OptimumCache

در این پست قصد داریم شما کاربران عزیز را با پلاگین OptimumCache آشنا کنیم. امیدواریم مقاله آشنایی با پلاگین OptimumCache مورد توجه شما قرار بگیرد و برای شما مفید و کاربردی باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

آشنایی با پلاگین OptimumCache

آشنایی با پلاگین OptimumCache

همان گونه که در مقالات پیش تری که در حوزه ی CloudLinux انتشارداده شدند متوجه شده اید، CloudLinux بصورت یک سیستم عامل ویژه خدمات وب هاستینگ است که از ماژول های بیشـتر برای مدیریت و بهینه سازی هاست ها بهره گیری می نماید. یکـی از این ماژول های OptimumCache است که همان گونه که از نام آن معیـن می باشد در حوزه ی cache سایت ها کار نمـوده و آن را بهینه می نماید.

اما شیوه کار آن چطور است؟ OptimumCache در واقع از دوگانگی و تکرار اطلاعات در وقـت Cache شدن ممانعـت می کند . درحال حاضر ه بیشـتر از سایت ها از CMS های رایجی مثل Joomla و WordPress بهره گیری می کنند، همان گونه که اطلاع داریـد حجم بیشتری از اطلاعات مورد بهره گیری در هاست ها و CMS ها همانـند و تکراری می باشند و در همه سایت ها بصورت یکسان بهره گیری خواهند شـد که برای مثال می توان به صفحات و ماژول ها و بخـش های تنظیماتی خود CMS ها اشاره نمود. در این صورت اقداماتی که OptimumCache انجام خواهـد داد به این صورت که در یک سرور فایل های یکسان هاست ها را شناسایی نمـوده و در زمان Cache شدن اطلاعات از همـان اطلاعات همانـند بهره گیری می کـند و به این صورت از دوبارگی و تکرار اطلاعات در زمان Cache کردن ممانعـت می گـردد و سرعت لود سایت ها هـم به میزان قابل ملاحظه ای درمـان می یابد.

آشنایی با پلاگین OptimumCache

آشنایی با پلاگین OptimumCache

در این سرویس چنان چه که یک فایل تکراری بازخوانی گـردد بجای لود کردن جداگانه ی آن فایل از هر هاست، این فایل از بخـش فایل های Cache سرور بازخوانی می گـردد در سرانجام همان گونه که معیـن می باشد سبب کم شدن استفاده I/O و یا همـان بازخوانی اطلاعات از دیسک می گـردد و ضمناً سرعت بازخوانی فایل ها هـم بالاتر خواهد بود و ضمناً به دلیـل کم شدن تقاضـای های فرستادن ی به دیسک، میزان استفاده memory هـم کم شدن خواهد یافت.

برای نصب این سرویس می بایست ابتدا سیستم عامل CloudLinux را بر روی سرور خود نصب داشته باشید.

خب دوستان به انتهای مقاله آشنایی با پلاگین OptimumCache رسیدیم . از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم. در صورتی که نیاز به اطلاعاتی در زمینه سرور مجازی و سرور اختصاصی دارید می توانید سایر مقالات این سایت را مطالعه نمایید.