پس از پاندا، پنگوئن و Hummingbird مشهور، ما می توانیم یک عضو جدید در خانواده گوگل را بپذیریم: کبوتر! ،در 24 جولای گذشته گوگل به روز رسانی به الگوریتم فعلی خود را راه اندازی کرد. هنوز منتظر اعلام رسمی است، تا کنون اطلاعات بسیار کمی از آنچه که تغییرات واقعی رخ داده است گذشت.

این به روز رسانی، که در حال حاضر فقط برای ایالات متحده و  در انگلستان اجرا می شود، “کبوتر” توسط متخصصان موتور جستجوی گوگل تولید شده است، هدف از آن ارائه نتایج مربوطه و دقیق محلی محلی کاربران اینترنت است. این تغییرات در حال حاضر قابل توجه و قابل مشاهده است در نتایج جستجو و در Google Maps.

گوگل علاوه بر اهمیت دادن به نتایج محلی به سلایق شما نیز اهمیت خواهد داد  با امکان web history که ارائه کرده است به دنبال یافتن موضوعاتی است که شما به آنها علاقمند هستید تا بتواند نتایج بهتری را به شما ارائه دهد.

اثرات کبوتر  

اول از همه، این الگوریتم جدید به دنبال جنجالی کردن وب سایت ها با شیوه های ضعیف SEO نیست، همانطور که قبلا با  الگوریتم Google Penguin بود. این تغییرات عمدتا روی نمایش داده های محلی هدفمند جغرافیایی تاثیر می گذارد. به عنوان مثال،در یک منطقه برای مثال تجریش اگر یک رستوران که در همان منطقه است را سرچ کنید با این که آن رستوران از رنک خوبی برخوردار نباشد ولی در صفحه اول نتایج قرار می گیرد.

یکی دیگر از تازگی ها: الگوریتم محلی بیش از 100 سیگنال رتبه بندی را به عنوان نتایج ارگانیک سنتی مورد استفاده قرار می دهد. امکانات مانند نمودار دانش، خودکار اصلاح و استفاده از مترادفها اکنون بخشی از معادله تعیین رنک سایت شما است.

به نظر می رسد تکرار کمتر نتایج جستجو بین نتایج ارگانیک و محلی. بنابراین، شانس یک شرکت دیگر در رتبه اول، دوم و سوم در نتایج محلی خارج نخواهد شد.

 

  این مشکل به طور خودکار با استفاده از گوگل کبوترشد! در نگاه اول، به روز رسانی وب سایت های بزرگتر را با دایرکتوری های محلی که اغلب سیگنال های SEO بیشتر را نسبت به سایت های کوچکتر هتل ها و رستوران ها به وجود می آورند، ترویج می دهد.

همانطور که تا به حال دیده ایم، دایرکتوری های آنلاین در معرض دید بیشتر در جستجوی محلی قرار می گیرند، که اغلب سوء استفاده از کسب و کارهای کوچک محلی است. با برخی از نمایش های خاص، شما گاهی اوقات باید منتظر بمانید تا صفحه دوم یا سوم نتایج قبل از دیدن یک سایت غیر از یک دایرکتوری.

این یک مسئله اضافی برای آن دسته از کسب و کارهای کوچکتر است که باید تلاش بیشتری در زمینه جستجوگرها انجام دهند، اگر آنها امیدوارند بتوانند موقعیت خوبی داشته باشند.

 

چگونه وب سایت خود را مطابق میل کبوتر کنیم.

با اینکه این الگوریتم هنوز وارد ایران نشده است اما شمارش معکوس برای جهانی شدن آن آغاز شده است. احتمالا طی هفته های آینده به ایران هم خواهد رسید.

اما مسئله این است که چگونه از این الگوریتم ضرر نکنیم و حتی سود قابل توجهی نماییم.

دامنه ir چرا که نه ؟!

راستش را بخواهید دامنه های ایرانی بر رنک شما در الگوریتم کبوتر تاثیر به سزایی خواهد داشت. زیرا هدف گذاری گوگل رونق کسب و کار محلی می باشد و دامنه های ایرانی هم محلی می باشند اما در وسعت زیاد.

الگوریتم کبوتر دامنه ایرانی

نامک های لاتین را فراموش کنیم ؟

به نظر می رسد که باید از نامک های فارسی برای وب سایت خود استفاده کنیم تا تاثیر الگوریتم بر رتبه بندی وب سایت ما چندین برابر شود.

الگوریتم کبوتر نامک فارسی

GooGle MAP واجب تر از نان شب

فراموش نکنید که آدرس کسب و کار خود را حتما به صورت دقیق در گوگل مپ مشخص کنید و در بخش پابرگ سایت قرار دهید. این کار باعث می شود که اشخاصی که در محله شما قرار دارند هنگام جستجو ابتدا مطالب و محصولات شمارا خواهند دید و بعد نوبت به سایت های معروف شاپینگ خواهد رسید.

گوگل مپ الگوریتم کبوتر

SSL را جدی بگیریم ؟

راستش را بخواهید گوگل چندی پیش اعلام کرده بود که به زودی حفظ امنیت کاربران یکی از مهم ترین ارکان رتبه بندی خواهد شد اما مشخص نیست که منظور از گوگل این الگوریتم خواهد بود یا الگوریتم های بعدی این قابلیت را به دوش خواهند کشید. از ما می شنوید هرچه سریعتر به فکر یک گواهینماه SSL باشید، شک نکنید اگر کبوتر این قابلیت را داشته باشد شما برنده این جنگ خواهید بود.

ایده محلی داشته باشیم !

یک ایده خوب همیشه بهتر از هزاران راهکار عمومی خواهد بود. تمامی مطالب بالا را در آینده سایت ها انجام خواهند داد تا متناسب با الگوریتم کبوتر باشند. پس برتری با چه کسانی خواهد بود؟ جواب مشخص است ایده های ناب !

الگوریتم کبوتر ایده

سعی کنید سایتتان را محلی کنید یعنی تمام کار هارا انجامدهیدکه سایتتان در محدوده شما از نظر گوگل متمایز واقع شود.

در نهایت، همانطور که با بسیاری از به روز رسانی های گوگل، این بدون شک اولین گام، “مرحله تست” است که چندین اصلاحات و بهبود قبل از استقرار در سراسر جهان انجام خواهد شد.

این نیز چند هفته طول خواهد کشید تا واقعا بتوانیم تاثیر کبوتر را در نتایج موتورهای جستجو ببینیم. هرچند که یک چیز روشن است، این فرصتی عالی برای مرور استراتژی بهینه سازی موتور جستجوی محلی شما است و خودتان را برای این تغییرات آینده آماده کنید.