آموزش بهره گیری از وب سایت پنل Websitepanel

در این پست با آموزش بهره گیری از وب سایت پنل Websitepanel در خدمت شما کاربران عزیز هستیم. وبسایت پنل پـس از مدیریـت پنل پلسک، دومین مدیریـت پنل رایـج در حوضه میزبانی وب می باشد. امیدواریم مقاله آموزش بهره گیری از وب سایت پنل Websitepanel مورد توجه شما قرار بگیرد و برای شما مفید و کاربردی باشد.

Websitepanel

Websitepanel

چنان چه که از server.ir سرور خود را خریداری نمایید و تقاضـای مدیریـت پنل website panel داشته باشید، این مدیریـت پنل برای شما نصب و تقدیم حضور می گردد، از این رو مشکلی از بابت نصب نخواهید داشت. ولی به منظور بهره گیری از این مدیریـت پنل با دقت به اینکه نصب به پلسک از رابط کاربری ناتوان تری برخوردار است، شانس دارد برای کاربرانی که با این مدیریـت پنل آشنایی ضـروری ندارند، مساله باشد از این رو ما نیت داریم در این مقاله و مقاله های بعدی به شرح جامعی از قسمـت های با ارزش این مدیریـت پنل بپردازیم تا شما هرچه زیـادتر با مدیریـت پنل خود آشنا شده و کاربری راست تری با آن داشته باشید.

نخستین موردی که در وب سایت پنل می بایست انجام دهید، تهیه فضایی که به عنوان Hosting plan می باشد.

Websitepanel

Websitepanel

Hosting plan در واقع همـان package در Cpanel می باشد. در hosting plan شما خواهید توانست همه سرویس های مورد نیاز خود از قبیل: mail،ftp و … را تعریف نمایید. نکته ی با ارزش این می باشد که چنان چه که hosting plan تهیه ننمایید ، نخواهید توانست دامنه ی خود را برروی وب سایت پنل تهیه کرده و در سرانجام نخواهید توانست سایت خود را راه اندازی نمایید.

Websitepanel

Websitepanel

 

Websitepanel

Websitepanel

 

برای کار برروی دامنه ی خود که قرار می باشد محتویات سایت شما باشد، می بایست وارد اکانت خود شده و از بخـش web مسائـل را انجام دهید، دامنه را تعریف نمایید، وارد file manager شده و در پوشه ی wwwroot که در واقع همـان دایرکتوری public_html در سرور های لینوکسی و httpdocs در پلسک می باشد محتویات سایت خود را آپلود نمایید.

Websitepanel

Websitepanel

از قسمـت database که هم در صفحه ی مهـم اکانت شما و هم در بخـش web وجود دارد، دیتابیس تهیه نمایید.

نکته ی مهمی که وجود دارد مرتبط به قسمـت ip address است، این قسمـت هم در تب web و هم در تب settings وجود دارد، ولی برخلاف ظاهر همانـند آن ها، فرق هایی با هم دارند، بطور مثال قسمـت ip address در تب setting مرتبط به اختصاص دادن آی پی یا تعریف نمودن آی پی تازه سرور است در حالی که این قسمـت در تب web کاربری دیگری دارد که در مقاله های بعدی شرح داده می شود.

خب دوستان مقاله آموزش بهره گیری از وب سایت پنل Websitepanel در اینجا به پایان رسید. از توجه و همراهی شما با این مطلب سپاسگزاریم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد سرور مجازی آلمان و سرور اختصاصی دارید سایر مقالات این سایت را مطالعه و دنبال نمایید.