آموزش کانفیگ وب سرور

در این پست قصد داریم به آموزش کانفیگ وب سرور برای شما دوستان عزیز بپردازیم. امیدواریم مقاله آموزش کانفیگ وب سرور مورد توجه شما قرار بگیرد و برایتان مفید و کاربردی باشد. با ما همراه باشید.

 

آموزش کانفیگ وب سرور

آموزش کانفیگ وب سرور

وب سرور سخت افزار یا نرم افزاری هست که محتوای وب سایت را از طریق اینترنت در دسترس کاربران قرار میدهد . وظیفه مهـم وب سرور ارسال صفحات وب به سرویس گیرنده یا همـان Client می باشد. رابطه میـان وب سرور و Client ها به کمک پروتوکل Hypertext Transfer Protocol یا همـان HTTP مشهـور میسر میگردد . محتوای ارسال شده بوسیـله وب سرور به شیوه HTML و از طریق مرورگر های اینترنت در دسترس Client ها قرار میگیرد . بنا بر این وب سرور در کنار سرویس DNS یکـی از مهـم ترین ارکان هر سرور به شمار میرود و بدون وجود آن توانایی باز کردن صفحات وب  در اینترنت غیر شانس دارد .

کانفیگ وب سرور

مد نظر داشته باشید که وب سرور در هر لحظه در حال تعامل با پایگاه داده و PHP (در سرور های لینوکسی) است . همان گونه که کانفیگ درست و حرفه ای وب سرور به بیشتر شدن سرعت لود شدن صفحات وب و ضمناً کم شدن لود سرور و استفاده پردازنده و رم کمک می کند ، کانفیگ غلط یا غیر حرفه ای وب سرور نیز عملکرد سرور را مختل می کـند . مدیریـت پنل های وب هاستینگ اغلب از تنظیمات پیش فرض در نصب و پیکر بندی وب سرور ها بهره گیری میکنند . تنظیمات پیش فرض در وب سرور ها اغلب برای تعداد کانکشن های بالا و ترافیک سنگین وب سایت های شلوغ پاسخـگو نمی بـاشد و وب سرور می بایست بر حسب نیاز های هر سایت یا سرور کانفیگ و پیکر بندی گـردد . موقعی عدم کانفیگ درست و حرفه ای وب سرور ، سرعت لود شدن وب سایت ها کم شدن چشم گیری خواهد داشت و وب سرور پایین بار و ترافیک سنگین لود سرور را تا مرز داون شدن بالا برده و حتی باعث تهیه اختلال در عملکرد پایگاه داده MySQL می شود .

کانفیگ وب سرور

یکـی از نکات خیلی با ارزش در مقوله کانفیگ وب سرور های لینوکسی ، گزینش هندلر PHP  مناسب و تنظیمات وابسته به آن بر حسب نیاز های سرور و ضمناً نوع وب سرور مورد نظـر می باشد.

تیـم کامپایلر با بهره گیری از تازه ترین متد ها اقدام به عرضه خدمات حرفه ای کانفیگ وب سرور در سرور های مبتنی بر لینوکس ، یونیکس و windows سرور می کـند . هم اکنون خدمات کانفیگ وب سرور حاوی وب سرور های آپاچی ، انجین اکس ، لایت اسپید ، لایت تی پی دی ، چروکی ، جی ون و IIS میگردد و در آینده ای نزدیک چند وب سرور مدرن دیگر نیز به این وب سرور ها اضافه خواهند شد.

خب دوستان به پایان مقاله آموزش کانفیگ وب سرور رسیدیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد سرور مجازی کانادا و سرور مجازی روسیه کلیک کنید.