اتصال گرافیکـی به سرور توسط VNC و RDC

در این مقاله قصد داریم به بررسی چگونگی اتصال گرافیکـی به سرور توسط VNC و RDC برای شما کابران عزیز بپردازیم. همانطور که میدانید توسط VNC و RDC امکان اتصال به سرور به صورت گرافیکی امکان پذیر می باشد. اما در این پست فقط می خواهیم VNC را به شما معرفی کنیم. در پست های بعدی نیز سعی می کنیم RDC را برایتان توضیح دهیم . با ما همراه باشید.

اتصال گرافیکـی به سرور توسط VNC

اتصال گرافیکـی به سرور توسط VNC

این مقاله بوسیـله لینوکس وب ساخته شده می باشد. در این مقاله دربـاره vnc توضیح داده می شود .

معرفی VNC:

VNC مخفف عبارت Virtual Network Computing است که محیط گرافیکـی دسکتاپ ( Desktop ) را تحت پروتکل RFB به شما نشان می دهد. در واقع ، VNC نرم افزاری هست که از طریق آن خواهید توانست دسکتاپ یک کامپیوتر دیگر را مشاهده و اختیار آن را از راه دور به عهده بگیرید. نرم افزار همانـند VNC که بصورت پیش فرض بر روی سیستم علت های windows نصب می باشد، ریموت دسکتاپ ( RDC یا Remote Desktop Connection ) است که بآسانی توانایی مدیریـت یک سیستم علت windows را از طریق یک سیستم عامل windows دیگر به شما واگذار می کند . به عبارت دیگر، مدیریت سرورهای windows بدست نرم افزار RDC میسر می گـردد و مدیر سرور از این طریق همه تنظیمات سرور خود را که گاها سرور وی کیلومترها از وی دورتر هست با سرعت کسری از ثانیه انجام می دهد. سهولت بهره گیری از RDC به میزانی هست که یک کاربر ساده نیز خواهـد توانست از این طریق به سرور خود وصل گـردد و مثل دسکتاپ کامپیوتر خود از آن بهره گیری نماید .

یقینا برای اتصال دو سیستم عامل windows برترین پیشنهاد بهره گیری از RDC است، ولی وقتی که سیستم علت شما لینوکس هست به چه شکل می بایست به سرور خود وصل شوید؟

– یک راه آن بهره گیری از نرم افزار putty هست که مورد علاقه حرفه ای های لینوکس می باشد.

– و ولی راه دوم برای کسانی هست که با دنیای لذت قسمـت Command ها در لینوکس هنوز آشنا نشده اند و می توانند با نصب نرم افزار VNC محیط گرافیکـی سرور لینوکس خود را مشاهده نمایـند .

VNC نرم افزاری هست که توانایی نصب بر روی هر سیستم عاملی را دارد، بـعد به شما این توانایی را می دهد که از هر سیستم عاملی به عنوان کلاینت به هر سیستم علت دیگری به عنوان سرور بتوانید وصل بشوید و با محیط گرافیکـی آن را مدیریـت نمائید.

در واقع VNC به عنوان یک استاندارد شناخته می گـردد که کمپانـی های مختلـف نرم افزاری برای گسترش آن نرم افزارهای خود را مبتنی بر استاندارد های آن نوشته اند.

خب دوستان به انتهای مقاله آموزشی اتصال گرافیکـی به سرور توسط VNC و RDC رسیدیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید و کاربردی باشد. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم.

در صورتی که نیاز به اطلاعاتی در مورد سرور مجازی و سرور اختصاصی دارید کلیک کنید