آشنایی با ده دیدگاه مختلف درمورد Cpanel

در این پست قصد داریم شما کاربران عزیز را با ده دیدگاه مختلف درمورد Cpanel آشنا کنیم. امیدواریم مقاله آشنایی با ده دیدگاه مختلف درمورد Cpanel مورد توجه شما قرار بگبرد و برایتان مفید و کاربردی باشد. با توضیحات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

آشنایی با ده دیدگاه مختلف درمورد Cpanel

آشنایی با ده دیدگاه مختلف درمورد Cpanel

تا به حال نام مدیریـت پنلی به نام  Cpanel را قطعا شنیده اید. مدیریـت پنلی که بر روی لینوکس نصب می گـردد و از مشهـور ترین مدیریـت پنل همی باشد. در این دانشنامه نیت داریم 10 علـت از عـلت ها متعددی که برای برتری سی پنل نسبت به مدیریـت پنل های دیگر وجود دارد را باهم مرور کنیم. بـعد با ما همراه باشید:

1-نصب آسان

بر خلاف دیگر خدمات میزبانی وب که اکثرا وهله ها نصب مبهم ای دارند سی پنل فقط به یک مکان لینوکس برای نصب و اجرا احتیـاج دارد ضمناً شما با در دست دارا بودن سیستم پیش پا افتاده ای برای مثال 512 مگابایت رم و 10 گیگابایت فضای حافظه به آسانـی خواهید توانست Cpanel را نصب نمایید.

2-سیستم ایمیل چند منظوره

آشنایی با ده دیدگاه مختلف درمورد Cpanel

آشنایی با ده دیدگاه مختلف درمورد Cpanel

کاربران در سی پنل خواهند توانـست مدیریـت تکمیل بر ایمیل های فرستادن و اخذ داشته باشند. شما خواهید توانست به آسانـی یک اکانت ایمیل برای خود بسازید، ویرایش نمایید و… ضمناً خصوصیت ‘SpamAssasin’ به شما این توانایی را خواهـد داد که ایمیل های ناخواسته را بلاک و  پاک نمایید و یا در لیست مشکی قرار دهید، و یا تهیه فیلتر هایی برای سازمان دهی ایمیل ها از امکانات این مدیریـت پنل می باشد.

3-امنیت

امنیت از بزرگترین استرس هاییست که کاربران و برنامه نویسان از دیرباز با ان دست و پنجه نرم می نمود ه اند. سیستم امنیتی ای که توسـط سی پنل عرضه شده  ‘Leech Protection’ نام دارد که از بخـش های امنیتی وب سایت ها در رو به روی هکرها و خرابکار ها حفاظت می کند . از دیگر خصوصیات ی امنیتی سی پنل می توان به سیستم ‘IP Deny Manager’ اشاره کرد. توسـط ی این خصوصیت از دسترسی کاربران غیر مجاز به ای پی برای نفوذ به شبکه ممانعـت می شود

4-SSH ( سپرِ امنیتی )

یکـی از حساس ترین کار هایی که به شیوه انلاین انجام می گـردد فرستادن فایلی می باشد که حاوی اطلاعات محرمانه می باشد. کاربران خواهندتوانـست با فعال سازی SSH ( لایه ی امنی که میـان دو سیستم متصل به پورت 22 برای انتقال فایل به وجود می اید) فایل ها را در فضایی ایمن انتقال دهند. علاوه بر SSH کلمه ی دیگری به نام SSL وجود دارد که پیش از فرستادن فایل ها را رمزگذاری می کند و فقط سروری که قرار می باشد فایل را اخذ نماید خواهـد توانست فایل را رمزگشایی نماید .

5-سازمان دهی و مدیریت فایل ها

Backup یا پشتیبان گیری اتوماتیک ی که توسـط سی پنل انجـام می شـود این توانایی را به شما خواهـد داد که هر وقـت سایت شما نقصی پیداکرد به آسانـی بتوانید فایل هایی مثل Mysql، فایل های Public HTML و… را که محتویات سایت شما در ان ها ذخیره شده می باشد را بازیابی نمـوده و مجـدد upload نمایید.

6-File Manager

از طریق فایل منیجر شما خواهید توانست به هر فایلی در هر کجای هاست خود دسترسی داشته باشید.به عبارت دیگر فردی که دسترسی روت به سیستم داشته باشد از این طریق خواهـد توانست فایلی را اضافه، ویرایش و یا پاک نماید.

7-مدیریت دامنه ها

کاربران خواهندتوانـست چندین زیر دامنه (Sub Domain) را بطور همزمان مشاهده کنند و یا از صفحه ای به صفحه ی دیگر بروند و تغییر تهیه کنند بدون انکه در فایل Htaccess تغییر تهیه کنند. جدای از این شما خواهید توانست دامنه خود را اضافه نمایید (Addon Domain) بدون اینکه به یک هاست دیگر احتیـاج داشته باشید و یا دامنه خود را پارک نمایید و …

آشنایی با ده دیدگاه مختلف درمورد Cpanel

آشنایی با ده دیدگاه مختلف درمورد Cpanel

8-رابط کاربری عالی

نقطه قوت سی پنل در همینجا معیـن می گـردد وقتی که با گرافیک، رنگ ها و طرح های آسان و قابل فهم یک User Interface (رابط کاربری) عالی را تهیه کرده می باشد. به گونه ای که اشخاصـی هم که اطلاعات فنی بیشتری در مورد هاستینگ ندارند به آسانـی از ان بهره گیری می کنند

9-خصوصیات ی یکپارچه سازی

کاربران خواهندتوانـست با  یک برنامه ی نصب اتوماتیک مثل Fantastico سی پنل خود را تکمیل تر کنند. این برنامه توانایی حمایت از 50 اسکریپت Open Source یا متن باز را دارد .با این اسکریپت ها در وقـت و زمان کاربر صرفه جویی می گـردد به گونه ای که با چند کلیک می توان صفحات وب سایت را ویرایش و یا از نو ساخت.

10-بهینه سازی VPS

کاربران اغلب وقتی که منـبع های محدود می باشد به مساله بر می خورند و سایتشان نماید می گـردد در چنین وضیتی کاربر توسـط ی این خصوصیت به آرایه های اثر گذار VPS دسترسی پیدا نمـوده و از خصوصیات ی optimization بهره خواهد برد

خب دوستان به انتهای مقاله آشنایی با ده دیدگاه مختلف درمورد Cpanel رسیدیم. از توجه و همراهی شما سپاگزاریم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد سرور مجازی و سی پنل سایر مقالات این سایت را دنبال نمایید.