آموزش پیکر بندی امنیتی cPanel ویدیو

با سلام . در این پست میخواهیم با آموزش پیکر بندی امنیتی cPanel ویدیو در خدمت شما مخاطبان عزیز باشیم .امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار بگیرد .

آموزش پیکر بندی امنیتی cPanel ویدیو

آموزش پیکر بندی امنیتی cPanel ویدیو

 

کانفیگ امنیتی سی پنل (Security configuration cPanel):

امنیت سرور یکـی از با ارزش ترین قسمـت های راه اندازی سرور های هاستینگ می باشد . و چنان چه امنیت کم  باشد،برترین حالت احتمال دارد برای نفوذ هکرها . cPanel از مشهـور ترین و محبوب ترین کنترل پنل هاستینگ در دنیا شناخته می شود و بجز امکانات بیشماری که در اختیار ادمین سرور قرار میدهد، به یک کانفیگ حرفه ای امنیتی نیز نیاز خواهد داشت. نمیتوان گفت سی پنل امن نمی باشد یا WHM باگ یا ضعف امنیتی دارد، به این نکته مد نظر داشته باشید که پیش از هر چیز امنیت نسبی است، دوما سی پنل از یک کانفیگ کامل و استاندارد به نحوی بهره میبرد که ۱۰۰ ها برنامه و اپلیکشنی که به صورت پیشفرض در سرور لینوکس نصب می کند را بدون مساله مدیریت نماید و نسبتا تمام اسکریپت های استاندارد توانایی اجرا شدن در سرور سی پنل با تنظیمات پیش فرض را دارا باشند، بستن سفت و سخت سرور از نظـر امنیتی باعث از کار افتادن قسمتـی هایی در سرور خواهد بود و از اجرا شدن برخـی از اسکریپت ها و CMS ها در سرور ممانعـت می کـند که مسلما عملی و منطقی نیست. ضمناً امنیت برای هر سروری بر حسب نوع کاربری آن گوناگـون می باشد. به این دلیل cPanel به جای تحمیل امنیت اجباری و به درد سر انداختن مدیران تازه کار سرور، ابزار ها و اپلیکشن هایی عرضه داده هست که هر کس بر حسب نیاز و نوع کاربری سرور خو میتواند اقدام به کانفیگ امنیتی مورد نیاز خود نماید. افزوده شدن امنیت سرور cpanel ، کانفیگ امنیتی سی پنل

افزوده شدن امنیت سرور cpanel

درست است که  برخـی از بخـش های این کانفیگ امنیتی cPanel عمومیت دارد و در دیگر سرور های RHEL نیز نیز قابلیت اجرا دارد، اما بخـش هایی هم تنها با ابزار های بر پایه وب WHM قابل اجراست و در سرور های دایرکت ادمین و … مقـداری متفاوت خواهد بود.

آموزش بالا بردن امنیت سرور cPanel

کلیپ آموزش بالا بردن امنیت سرور های سی پنل cpanel حاوی مسائل پایین است :

  • نصب و کانفیگ فایروال و تنظیمات پایه از طریق پنل WHM
  • امن سازی SSH و محدود کردن دسترسی root برای افزوده شدن امنیت سرور سی پنل
  • آموزش نصب و پیکرد بندی آنتی ویروس و آنتی شلر Maldet در سی پنل با توانایی اسکن لحظه ای real time protection

 

در سیستم عامل لینوکس توزیع centos توانایی امن سازی به کمک ابزار های موجود در لینوکس و کنترل پنبل، تقریبا محدود هست و مدیر سرور در اکثر موارد می بایست به دانش تکنیکال خود اتکا کند. با بهره گیری از ابزار های عرضه شده در cloudlinux قادر خواهید بود تا امنیت سرور سی پنل خود را به شکل قابل توجهی بالا ببرید، ابزار های موجود در cloudlinux با هدفبرقزاری امنیت سرور بر پایه سی پنل طراحی شده هست و امنیت هاست های اشتراکی عرضه شدن در سرور را به شکل قابل توجهی افزوده شدن خواهد داد . این مقوله به زمینه در سخت کردن یا ممانعـت از symlink که یکـی از شایع ترین مـوارد امنیتی سرور های هاستینگ حساب می شود توانایی دور زدن هکر و گرفتن دسترسی زیـادتر بعد از هک کردن یک هاست یا سایت ویـژه را به حد اقل ممکن میرساند. در قسمـت بعدی به کانفیگ امنیتی cpanel در سرور های مبتنی بر cloudlinux میپردازیم.

خب دوستان به پایان آموزش پیکر بندی امنیتی cPanel ویدیو  رسیدم از توجه و همراهی شما با این مطلب صمیمانه سپاسگزاریم . شاد و پیروز باشید .