آشنایی با Recursive DNS

در این پست قصد داریم شما کاربران عزیز را با Recursive DNS آشنا کنیم. امیدواریم مقاله آشنایی با Recursive DNS مورد توجه شما قرار بگیرد و برایتان مفید و کاربردی باشد . با ادامه توضیحات ما را همراهی بفرمایید.

 

آشنایی با Recursive DNS

آشنایی با Recursive DNS

همان گونه که اطلاع داریـد DNS Server وظیفه های پیدا کردن آدرس ها و یا اتصالات و ارتباطات میـان IP ها و دامنه ها را به عهده دارد. در سرانجام زمانـی که یک تقاضـای به سرور فرستادن می گـردد بررسی IP Address و ضمناً در دسترس بودن و یا حقیقی بودن آن به عهده ی DNS Server می باشد، ولی DNS این کار را به دو صورت انجام خواهـد داد که فرق آن در توضیح Recursive DNS پنهان می باشد. Recursive DNS در واقع یک توانایی در DNS سرور است که موقعی فعال بودن زمانـی یک تقاضـای به سرور فرستادن می گـردد و آدرس واقعی و یا دسترسی آن IP معیـن نمی گردد، DNS دوباره در فاصله ی وقتی مشخصی برای پیدا کردن آن IP و کوشش برای اتصال به اقدام می کند و تا وقـت مشخصی این روال را بصورت اتوماتیک ادامه خواهـد داد . ولی در وقتی که Recursive DNS غیز فعال باشد فقط در وقتی که از آن IP  تقاضـای ی فرستادن گـردد از سمت DNS ارزیـابـی خواهد شد و موقعی پیدا نکردن آدرس ایپی مورد نظـر دیگر دوباره اقدام نمی کنـد تا تقاضـای دوباره تکرار گردد.

آشنایی با Recursive DNS

آشنایی با Recursive DNS

اما چرا DNS Recursion یا Recursive DNS  پیشنهاد نمی شود؟

علـت مهـم خود توانایی ارزیـابـی دوباره آن می باشد، چون این امر اولا سبب می گـردد که منـبع های زیادتری از هاست یا سرور استفاده گـردد و ضمناً موقعی پیدا نکردن آدرس و اخذ چندین درخاست از آن آدرس DNS وارد حلقه و یا Loop می گـردد و مدام برای پیدا کردن آن IP کوشش می کنـد که معیـن است تا چه میزان خواهـد توانست برای استفاده منـبع های غیر سودمنـد باشد. ضمناً در مواقعی که سرور و یا سایت مورد اتک واقع شده باشد و اتک از سمت IP نامشخصی به سمت سرور فرستادن شود، با روشن بوده حالت Recursive DNS نوعی اتک به نام Amplifier Attack رخ خواهـد داد که در واقع عبارت Amplifier به این علـت گزینش شده است که خود سرور هـم به اتک کمک می کند ، چون همزمان با تقاضـای هایی که به شیوه اتک فرستادن خواهند شـد خود سرور هـم برای پیدا کردن IP هر تقاضـای بصورت همیشگی از طریق DNS سبب استفاده منـبع های می گـردد و سرور سریع از دسترس بیرون خواهد شد.

نکته: همیشه توصیه می گـردد تا DNS Recursion و یا Recursive DNS را غیر فعال نمایید تا از مـوارد گفته شده ممانعـت شود. در مقالات آینده به روش ی غیر فعال کردن آن هـم اشاره می شود.

خب دوستان به انتای مقاله آشنایی با Recursive DNS رسیدیم . از توجه و همراهی شما با این مقاله سپاسگزاریم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری درمورد سرور مجازی و هاستینگ دارید می توانید سایر مقالات تخصصی این سایت را مطالعه و بررسی نمایید.