معرفی رول های NGINX ویژه ویبولتین و VBSEO

در این مطلب قصد داریم به معرفی رول های NGINX ویژه ویبولتین و VBSEO برای شما دوستان عزیز بپردازیم. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار بگیرد و برایتان مفید و کاربردی باشد . با ما همراه باشید.

رول های NGINX ویژه ویبولتین و VBSEO

رول های NGINX ویژه ویبولتین و VBSEO

بسیار از دوست ها دنبال رول های یا به عبارتی دیگر Rewrite_Rule های مرتبط به NGINX برای ویبولتین ۴ و VBSEO می باشند . وی بی سئو هر چند که توصیه میکنم هر جوری شده، حتی با علم به اینکه شکستن لینک های کهنه باعث تخریب سئو ویبولتین می شود (لزوما اینطور نخواهد شد و چنان چه تقاضـای رول های برگرداندن و ریدایرکت کردن URL های VBSEO به URL ها و لینک های پیش فرض ویبولتین بدون اخذ ۴۰۴ را دارید تقاضـای خود را برای ما تیکت نمایید )، اقدام به پاک VBSEO نمایید ولی چنان چه اصرار به این بهره گیری از این پلاگین مرده دارید این رول ها مساله شما رو حل می کنـد :

رول های NGINX ویژه ویبولتین و VBSEO

location / { rewrite ^/((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ /vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 last; if (-f $request_filename) { break; } if ($request_filename ~ “\.php$” ) { rewrite ^(.*)$ /vbseo.php last; } if (!-e $request_filename) { rewrite ^/(.*)$ /vbseo.php last; } }

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

location / {

rewrite ^/((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ /vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 last;

if (-f $request_filename) {

break;

}

if ($request_filename ~ “\.php$” ) {

rewrite ^(.*)$ /vbseo.php last;

}

if (!-e $request_filename) {

rewrite ^/(.*)$ /vbseo.php last;

}

}

مد نظر داشته باشید که ریرایت های فوق با این فرض که انجمن شما در روت دامنه قرار دارد نوشته شده اند. برای مثال چنان چه انجمن شما در پوشه /forum نصب شده است، میبایست Rewrite ها رو به این صورت تغییر بدید :

location /forum/ { rewrite ^/((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ /forum/vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 last; if (-f $request_filename) { break; } if ($request_filename ~ “\.php$” ) { rewrite ^(.*)$ /forum/vbseo.php last; } if (!-e $request_filename) { rewrite ^/(.*)$ /forum/vbseo.php last; } }

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

location /forum/ {

rewrite ^/((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ /forum/vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 last;

if (-f $request_filename) {

break;

}

if ($request_filename ~ “\.php$” ) {

rewrite ^(.*)$ /forum/vbseo.php last;

}

if (!-e $request_filename) {

rewrite ^/(.*)$ /forum/vbseo.php last;

}

}

تبدیل کردن کد های htaccess آپاچی برای ویبولتین و VBSEO به NGINX REWRITE

 

رول های NGINX ویژه ویبولتین و VBSEO

رول های NGINX ویژه ویبولتین و VBSEO

ریرایت های فوق به آسانی پرمالینک و ساختـار لینک های انجمن مبتنی بر ویبولتین ۴ به همراه VBSEO را به فرمتی که قبلا روی آپاچی و به کمک .htaccess بوده است حفظ خواهد کرد. چنان چه از نقشه گوگلی vbseo یا VBSEO SITEMAP بهره گیری نمینمایید ، خواهید توانست بخـش مربوط به sitemap رو از ریرایت مذبور پاک نمایید . و باز هم فراموش ننمایید این چند ماه قبلی بود که مشهـور ترین انجمن های مبتنی بر ویبولتین به علـت یک باگ امنیتی در VBSEO هک و به عبارتی Deface شدند.

خب دوستان به پایان مقاله آموزشی معرفی رول های NGINX ویژه ویبولتین و VBSEO رسیدیم . از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم . همان طور که در جریان هستید محوریت این سایت موضوعاتی مثل سرور مجازی ایران و سایر کشوره ها، سرور اختصاصی ایران و سایر کشور ها و هاستینگ می باشد. چناچه در مورد این موضوعات نیاز به اطلاعاتی داشته باشید سایت ایران وی پی اس یکی از جامع ترین سایت ها می باشد که میتوانید از مطالب آن بهره مند شوید.