آشنایی با ویبولتین ۵

در این پست می خواهیم شما کاربرا عزیز را با ویبولتین ۵ آشنا کنیم. مقاله آشنایی با ویبولتین ۵ شامل اطلاعاتی از قبیل امکانات تازه ویبولتین ۵، معماری MVC Architecture در ویبولتین ۵، سئو ویبولتین ۵ و  سایت ساز ویبولتین ۵ با نام Site Builder می باشد. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار بگیرد. با ما همراه باشید.

آشنایی با ویبولتین ۵

آشنایی با ویبولتین ۵

مدت ها بود که دوسـت داران به سرویس های انجمن های تحت وب در انتظار انتشار ورژن نهایی ویبولتین ۵ بودند . این انتظار سر انجام به انتهـا آمد و ورژن نهایی ویبولتین ۵ با نام تجاری vBulletin 5 Connect انتشارداده شد . هنوز برای قضاوت دربـاره ویبولتین ۵ زود است و کمتر انجمن بزرگی می باشد که به این ورژن آپگرید کرده باشد ولی به نظـر تغییرات بزرگ و سودمند ی در این ورژن ایجا شده است و نسبتا تمام عیب های ورژن ۴ در ویبولتین ۵ حل شده می باشد.

آشنایی با ویبولتین ۵

آشنایی با ویبولتین ۵

 

امکانات تازه ویبولتین ۵

همان گونه که انتظار میرفت ویبولتین ۵ هم به مثل سایـر ورژن های ۴ و ۳ و … فرق چندانی از نظـر ظاهر و ساختـار ظاهری نکرده است و زیـادتر تغییرات در بخـش های فنی و امکانات و ضمناً ساختـار برنامه نویسی این انجمن ساز بوده می باشد. با کمک ویبولتین ۵ قادر خواهید بود انجمنی جدید تر و ماهر تر را در کمترین وقـت ممکن بسازید . در این مقاله نیت داریم امکاناتی که به ویبولتین ۵ نسب به ورژن های قبلی اضافی شده است را مورد گفتگو و بازبینی چ قرار دهیم .

سایت ساز ویبولتین ۵ با نام Site Builder

سایت ساز ویبولتین ۵ یکـی از ماهر ترین و بزرگ ترین امکانات ویبولتین در ورژن جدید می باشد. سایت ساز یا Site Builder ویبولتین ۵ به شما این توانایی را میدهد تا صفحات تازه را بر حسب نیاز های خود و با تکنولوژی drag and drop به آسانـی و در کمترین وقـت ممکن به شیوه ماهر و زیبا طراحی و پیاده سازی نمایید . این ابزار تازه ویبولتین ۵ به شما توانایی تهیه استـایل ویبولتین بر حسب رنگ ها و سبک مورد نظـر شما را هم در اختیارتان قرار میدهد . توانایی تهیه استـایل ویبولتین توسط Style Generator قوی ویبولتین ۵ در اختیار شما قرار میگیرد .

همه چیز یک محتوا است Everything is Content

در ورژن جدید ویبولتین تمام چیز قابل پیدا کردن بوده و سیستم داخل ی مطالب تازه در ویبولتین ۵ خیلی ماهر و کارامد شده می باشد. تولید محتوای تازه برای کاربران انجمن ویبولتین ۵ شما خیلی آسان تر و بر حسب نیاز ها و حس کاربران انجمن شما انجام می گـیرد .

سیستم پیدا کردن گر خیلی پیشرفته ویبولتین ۵ New Search

سیستم پیدا کردن در ویبولتین ۵ بطور تکمیل تغییر پیدا کرده می باشد. پیدا کردن گر ورژن قبلی مـوارد زیادی داشت و قادر به پیدا کردن جزئیات جملات و مطالب پیدا کردن شده توسـط کاربران به شیوه ماهر نبود . در سیستم سرچ تازه ویبولتین ۵ همه جزئیات در محتوای فروم شما قابل ردیابی و پیدا کردن می باشد. بر خلاف ورژن های قبلی پیدا کردن گر ویبولتین ۵ فشار بیشتری به سرور وارد نکرده و قرار گرفتن محتوا و پست های تازه در نتایج قابل پیدا کردن به صورت لحظه ای و خیلی سریع خواهد بود .

معماری MVC Architecture در ویبولتین ۵

این تکنولوژی در ویبولتین ۵ به انجمن شما توانایی انطباق و دریسقوط آخرین تغییرات و برنامه های تازه را بدون ایجاد مساله میدهد .

طراحی انعطاف پذیر و واکنش گرا Responsive Design

درحال حاضر کاربران به شکل های مختلـف و توسـط دستگاه های متنوعی مثل تلفن همراه ، تبلت ، کامپیوتر های جیبی و … وارد جهان اینترنت شده و از انجمن های شما بازدید میکنند . همـچنین مانیتور های کامپیوتر ها و لپ تاپ های تازه هم مدام در حال تغییرات در حد و ابعاد می باشند و این مقوله در ویبولتین ۴ و ورژن های پیش از آن مشکلاتی را برای مشاهده انجمن توسـط این دستگاه های تازه به وجود خواهـد آورد . طراحی تازه ویبولتین که از آن با نام طراحی جوابـگو یا طراحی واکنش گرا هم یاد می شود . با این توانایی تازه ویبولتین ۵ وب سایت مبتنی بر ویبولتین شما به شیوه اتوماتیک برای نمایش در هر دستگاه و Device خود را با آن منطبق کرده و کیفیت نمایش در هر شرایطی ثابت و زیبا خواهد بود .

حمایت گسترده از Expanded API

حمایت و بهره گیری از API در ورژن ویبولتین ۵ رشـد قابل ملاحظه ای داشته می باشد. این ابزار به برنامه نویسان و گسترش دهندگان توانایی تهیه و تهیه APP های تازه برای ویبولتین ۵ در تلفن همراه و سایـر دستگاه ها را داده و توانایی شخصی سازی های گسترده با کمترین کد نویسی و وقـت صرف شده در اختیار کاربران قرار گرفته است

سئو ویبولتین ۵

سئو ویبولتین همیشه و همیشه از ضعف هایی در مساوی سایت سیتسم های انجمن ساز برخوردار بوده می باشد. سئو ویبولتین در ورژن های ۳ و ۴ خیلی ناتوان بود و توانایی شخصی سازی در نوع و ساختـار لینک ها و مدیریـت متا تگ ها بدون وجود وی بی سئو خیلی سخت و در بعضـی مسائـل غیر ممکن بود . ویبولتین ۵ با در اختیار قرار دادن ابزاری برای مدیریـت تمام چیز از جمله ساختـار لینک ها ، تحول زیادی از نظـر بهینه سازی انجمن های مبتنی بر ویبولتین در گوگل تهیه کرده می باشد. با وجود این امکانات عملا نیاز به بهره گیری از VBSEO کاملا از میـان رفته می باشد.

برای مشاهده دمو ویبولتین ۵ از لینک پایین وارد وب سایت رسمی ویبولتین ۵ شوید :

http://www.vbulletin.com/vb5demo

خب دوستان به پایان مقاله آموزشی آشنایی با ویبولتین ۵ رسیدیم. امیدواریم مقاله آشنایی با ویبولتین ۵ برای شما مفید و کاربردی باشد.در صورتی که نیاز به اطلاعاتی درمورد سرور اختصاصی و هاستینگ دارید پیشنهاد می کنیم سایر مقالات این سایت را دنبال نمایید.