معرفی پردازنده های اوراکل

در این پست قصد داریم به معرفی پردازنده های اوراکل برای شما کاربران عزیز بپردازیم. امیدواریم مقاله معرفی پردازنده های اوراکل مورد توجه شما قرار بگیرد و برایتان مفید و کاربردی باشد. با ما همراه باشید.

شرکت اوراکل  SPARC M7 که امنیت و کارایی فراوانی دارد را معرفی کرده است.

هنگامی که اوراکل در سال 2010 به Sun Microsystems back  دست یافت، اعلام کرد که همچنان بر سرمایه گذاری بر  روی سیلیکون های SPARC پافشاری خواهد کرد.

چهار سال گذشت و اوراکل همچنان بر روی قولی که داده بود ایستاد و نوآوری بر روی SPARC را ادامه داد. آخرین نوآوری آن یعنی SPARC M7 این هفته معرفی می گردد و قرار است تا سال 2015 به بهره برداری برسد.

دریک کنفرانس مطبوعاتی صوتی ، جان فاولر معاون اجرایی رئیس جمهور از جزئیات سیستم SPARC T5 که درM7 به بازار خواهد آمد صحبت نمود. آقای فاولر متذکر شد که پردازنده های  M7 ، پنجمین پردازنده ی جدیدی است که شرکت اوراکل در چهارسال اخیر معرفی کرده است.

در ماه مارس 2013، اوراکل پردازنده های T5 و SPARC M5 را معرفی نمود و درماه سپتامبر شرکت پردازنده ی SPARC M6 را معرفی نمود. پردازنده ی جدید اوراکل یعنی SPARC M7  32 هسته ی S4 نسل چهار  است و می تواند بصورت پویا با یک هسته ی 8 نخی، نخ بندی شود.

هرپردازنده می تواند تا2 ترابایت حافظه فیزیکی را پشتیبانی نماید. و برای این طراحی شده که می تواند یک سیستم سرور با 32 پردازنده را پیاده سازی کند.

کاربرد تمامیت داده ها برای رسیدن به سطح اضافی از امنیت

از جمله نوآوری های جدیدی که SPARC M7 ارائه داده است یک برنامه ی کاربری با ویژگی تمامیت داده است که سطح جدیدی از امنیت را فراهم می سازد. برنامه نویسان C ,C++ به طور طبیعی با این ویژگی بطور مستقیم کار می کنند. آقای فاولر توضیح می دهد که : هنگامی که شما حافظه را با استفاده از Malloc اختصاص می دهید، شما باید یک کلید تطبیق داشته باشید که تخریب های خارج از حافظه را حذف نماید. فاولر می گوید توسعه دهندگان در حال حاضر می توانند برنامه ها را با سرعت زیادی بوسیله ی نمایش همه ی دسترسی های حافظه و خارج از وظایف بالقوه اشکال زدایی کنند.

فاولر گفت : من نمی دانم که صداها بی اهمیت هستند اما برای توسعه دهندگان اوراکل یک چیز فوق العاده هیجان انگیزند. فاولر می گوید که آنها قادر به اجرای سیستم های حفاظت از حافظه  که هرگز امکان پذیر نیست، نیستند.

M7 یک پایگاه داده در حافظه ی شتابدهنده ی پرس و جو ایجاد کرده است.

از M7 بخاطر داشتن پایگاه داده ی دارای حافظه ی شتابدهنده ی پرس و جو باید تشکر کرد. آخرین پایگاه داده ی 12c اوراکل، با یک قابلیت کلیدی جدید یعنی پایگاه داده در حافظه  راه اندازی شده است.

علاوه بر این M7، می تواند بوسیله ی پردازنده داده های زنده  فشرده نشده راپردازش کند. چیزی که فاولر می گوید به این معناست که مشتریان قادرند همه ی اطلاعاتشان را در فرمت فشرده اجرا کنند که باعث صرفه جویی زیادی در حافظه و رسیدن به سطح بالایی از کارایی می گردد.

یکی دیگر از ویژگی های M7، فرستادن پیام بین سیستم ها با زمان تاخیر کم است. فاولر متذکر می شود که پایگاه  داده های کنونی از تکنولوژی خوشه ای که بسیار موثر است استفاده می کنند. آنچه که ما از پردازنده های M7  انتظار داریم این است که برنامه های کاربردی پایگاه داده بهبود عملکردهای دیدنی و جذابی را نشان دهد.

خب دوستان به انتهای مقاله معرفی پردازنده های اوراکل رسیدیم. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم. در صورتی که اطلاعات تکمیلی سرور مجازی و هاستینگ را نیاز دارید سایر مقالات این سایت را دنبال نمایید.