آموزش روش نصب SourceGuardian در دایرکت ادمین

در این مطلب به آموزش روش نصب SourceGuardian در دایرکت ادمین برای شما کاربران عزیز بپردازیم. در ابتدای مطلب تعریف مختصری از سرویس SourceGuardian و روش کارکرد آن به شما داده می شود و در ادامه به آموزش روش نصب SourceGuardian در دایرکت ادمین خواهیم پرداخت. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار بگیرد. در ادامه این توضیحات ما را همراهی بفرمایید.

نصب SourceGuardian در دایرکت ادمین

نصب SourceGuardian در دایرکت ادمین

SourceGuardian : یک نرم افزار کد گذاری اسکریپت php است به این صورت که کدنویسان اسکریپت های خود را با این نرم افزار کد گذاری می نمایند تا توانایی رونوشـت برداری از آن برای دیگران میسر نباشد. همـان طور که ذکر شد، SourceGuardian نرم افزار کد گذاری است و برای بهره گیری از این اسکریپت های کد شده نیاز به یک سرویس برای رمزگشایی است که در سمت سرور نصب شده باشد که به آن SourceGuardian Loader گفته می شود . ضـروری به ذکر می باشد که نرم افزار SourceGuardian یک نرم افزار غیر رایگان و ضمناً open source نیسـت و چنان چه که مشکلی در سمت اسکریپت کد شد وجود داشته می بایست این مورد را از سمت کد نویس و یا کمپانـی SourceGuardian دنبال کردن نمایید.

نصب SourceGuardian در دایرکت ادمین

نصب SourceGuardian در دایرکت ادمین

در این مقاله روش نصب و فعال سازی این سرور در دو ورژن php 5.6 و 7.1 توضیح داده می شود .

مراحل نصب SourceGuardian در دایرکت ادمین:

در قدم اول ضـروری می باشد از طریق ssh به سرور خود متصل شوید. به این منظور خواهید توانست از نرم افزار رایگان putty بهره گیری بفرمایید. ضـروری به ذکر می باشد که برای انجام تغییرات نیاز می باشد با یوزر root وارد سرور خود شوید.

ابتدا روش نصب و فعال سازی در ورژن 5.6 توضیح داده می شود :

بعد از وارد شدن به سرور ضـروری می باشد که کدی را در php.ini سرور تغییر دهید به این منظور به فولدر مربوطه رفته و فایل php.ini را با ویرایشگر مورد نظـر خود باز نمایید و کد پایین را به آن اضافه نمایید :

extension=ixed.5.6.lin

سپس فایل را ذخیره نمایید. در قدم پـس لازم می باشد که SourceGuardian Loader را دانلود نمایید به این منظور دستورات پایین را به ترتیب انجام دهید:

cd /usr/local/php56/lib/php/extensions/no-debug-non- ( TAB )

wget http://dl.server.ir/ixed.5.6.lin

service httpd restart

حال روش نصب SourceGuardian در ورژن 7.1 شرح داده می شود :

برای این منظور ضـروری می باشد که کد پایین را در فایل php.ini تغییر دهید به این منظور فایل مورد نظـر را با ویرایشگر مورد نظـر خود باز نمایید و کد پایین را به آن اضافه نمایید:

extension=ixed.7.1.lin

سپس فایل را ذخیره و دستورات پایین را جهت دانلود سرویس یاد شده به ترتیب وارد نمایید:

cd /usr/local/php71/lib/php/extensions/no-debug-non-zt ( TAB )

wget http://dl.server.ir/ixed.7.1.lin

service httpd restart

نکته: عبارت ( TAB ) ، منظور دکمه tab در کیبورد شما می باشد. چون اسم فولدر های تهیه شده در هر سرور گوناگـون است و می بایست با بهره گیری از دکمه tab مقدار دقیق را پیدا نمایید.

در این وهله ، نصب و فعال سازی SourceGuardian برای 2 ورژن 5.6 و 7.1 بر روی مدیریـت پنل دایرکت ادمین با موفقیت انجام شده می باشد و از این به پـس توانایی بهره گیری از اسکریپت های کد شده برای شما میسر می باشد.

خب دوستان به انتهای مقاله آموزش روش نصب SourceGuardian در دایرکت ادمین رسیدیم از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم. در صورتی که نیاز به اطلاعاتی در مورد سرور مجازی و سرور اختصاصی دارید سایر مقالات این سایت را مطالعه نمایید.