آموزش روش بهبود ساختـار سایت به ساده ترین شکل

در این پست قصد داریم شما کاربران عزیز را با روش بهبود ساختـار سایت به ساده ترین شکل آشنا کنیم . امیدواریم مقاله آموزش روش بهبود ساختـار سایت به ساده ترین شکل مورد توجه شما قرار بگیرد و برای شما نیز مفید و کاربردی باشد. با ما همراه باشید.

آموزش روش بهبود ساختـار سایت

آموزش روش بهبود ساختـار سایت

روش های بهبود یاختار سایت عبارتند از:

 

هدایت درست کاربران در صفحات و تهیه ساختـار مناسب  برای موتور های جستجو خیلی حائز ارزش می باشد.

هدایت درست در صفحات سایت (یا به اصطلاح navigation) این توانایی را برای کاربران تهیه می کند که بسیار سریع ترمحتوای مورد نظـر خود را پیدا کنند. این امر باعث می گـردد که موتور های پیدا کردن متوجه بشوند که کدام یک از صفحات از نظـر مدیر وب سایت با ارزش می باشند . و از آنجایی که گوگل نتایج را در استـایل صفحه به کاربران نمایش خواهـد داد ، مایل می باشد متوجه این مقوله گـردد که کدام یک از صفحات نقش پررنگ تری را در صفحات یک وب سایت گیم می کند .

آموزش روش بهبود ساختـار سایت

آموزش روش بهبود ساختـار سایت

هدایت کاربران را بر حسب صفحه مهـم وب سایت انجام دهید

تمام سایت ها حاوی یک صفحه مسکن (home) یا “root” می باشند که اغلب زیادترین بازدید سایت را دارند. وقتی که سایت شما تعدادی صفحات دارد، شما می بایست به این نکته دقت بفرمایید که کاربران شما چطور از صفحه ی مهـم سایتتان  (root) به صفحه ای با محتویات ویـژه تر راهنـمای شوند.آیا شما صدها محصول گوناگـون دارید که نیاز به طبقه بندی و کلاس بندی در چند پایین شاخه داشته باشد؟

برای آسانـی زیـادتر کاربران از “breadcrumb lists” بهره گیری نمایید.

breadcrumb lists در واقع یک ردیف پیوندهای داخلی در بالا یا زیـر صفحه می باشد که راه صفحات را نمایش میدهد و کاربر با بهره گیری از آن به آسانـی به راه قبلی خود و یا root  بازمی گردد.

امکان پاک کردن بخشی از url را در نظـر بگیرید

در نظـر بگیرید چه تصادفی می افتد وقتی که یک کاربر قسمتـی از URL را پاک کند؟ برخـی از کاربران شانس دارد به شیوه ای مختـلفی به سایت شما راهنـمای شوند و شما می بایست این را پیش بینی نمایید .به طور مثال شانس دارد کاربران به جای آدرس server.ir/سرور-مجازی/لینوکس-خارج-از-ایران/ آدرس server.ir/سرور-مجازی/  را وارد نمایند.آیا سایت شما برای نشان دادن محتوا در این وضعیت آماده شده می باشد یا کاربرارور ی 404 را مشاهده می کند ؟

از دو(نقشه ی سایت) sitemap بهره گیری نمایید: یکـی برای کاربران و دیگری برای موتور های جستجو

sitemap  یک صفحه ی آسان ای می باشد که ساختاروب سایت شما را نمایش خواهـد داد و اغلب یک لیست سلسله مراتبی را حاوی می شود . کاربران چنان چه که در پیدا کردن صفحات به مساله می خورند ممکن از آن بهره گیری نمایندو قالبا یک صفحه ی HTML  می باشد.

Sitemap برای موتور های پیدا کردن یک فایل XML می باشد که می توان آن را در Google Webmaster Tools  اضافه نمود واین کار باعث ایندکس کردن سریع توسـط موتورهای پیدا کردن می شود . که در پایین نمونه ای از صفحه ی HTML  و فایل XML نمایش داده شده می باشد.

آموزش روش بهبود ساختـار سایت

آموزش روش بهبود ساختـار سایت

خب دوستان به انتهای مقاله آموزش روش بهبود ساختـار سایت به ساده ترین شکل رسیدیم . از توجه و همراهی شما با این مطلب سپاسگزاریم. امیدواریم با توجه به این آموزش بتوانید بهترین ساختار ممکن را برای سایت خود پیاده سازی کنید. در صورتی که نیاز به اطلاعاتی در زمینه سرور مجازی کانادا و بازار هاستینگ  ایران ارید، پیشنهاد می کنیم سایر مقالات این سایت را مطالعه نمایید.