آموزش ساخت اکانت FTP در cPanel

با سلام. در این پست قصد داریم به آموزش ساخت اکانت FTP در cPanel بپردازیم. البته در ابتدا باید پروتکل FTP را بصورت مختصر و مفید خدمتتان توضیح دهیم و سپس به سراغ موضوع اصلی برویم و با ما همراه باشید .

 

پروتکل FTP

FTP مخفف عبارت File Transfer Protocol  پروتکلی استاندارد است که برای انتقال فایل میـان کامپیوتر های مختلـف می باشد. بوسیـله این پروتکل و نرم افزارهای اف تی سمت کاربر ، مثل FileZilla ، CuteFTP و … خواهید توانست فایل های خود را بدون بهره گیری از کنترل پنل به هاست خود منتقل کنید.

اگر به هر دلیلی مدیریت سایت را در اختیار چند شخـص قرار داده اید و هر یک نیاز به آپلود فایلی روی هاست دارند خواهید توانست از اکانت FTP برای محدود کردن سطح دسترسی هر مدیر بهره گیری نمایید به این صورت که برای هر یک از آنان یک اکانتFTP تهیه نمایید تا بتوانند بصورت همزمان و بدون به وجود آمدن اختلال برای همدیـگر به فایل های سرور دسترسی داشته باشند.

 

روش ایجاد اکانت FTP در سی پنل :

ابتدا می بایست در سی پنل هاست خود لاگین شوید و بعد به قسمـت FTP Accounts بروید. و مراحل زیر را با دقت انجام دهید :

1- در اینجا یوزر دلخواهی را که می خواهید بعنوان یوزر FTP بسازید وارد می نمایید .
2- رمز دلخواه برای اکانت اف تی پی را وارد نمایید .
3- رمز فوق را برای تصدیق دوباره وارد نمایید .
4- در این بخـش سطح دسترسی اکانت اف تی پی را خواهید توانست مشـخص نمایید .
در این مثال مسیر public_html/admin ست شده که به این معنا است که  کاربر فقط قادر به مشاهده و انجام تغییرات در پوشه admin خواهد بود.
5- بر روی create ftp account کلیک نمایید . حالا اکانت FTP شما آماده شده است  . Quota : عبارت هست از مقدار فضایی که به کاربر اف تی پی اختصاص  داده می شود . بصورت پیش فرض توصیه می شود   Unlimited را تغییر ندهید .

آموزش ساخت اکانت FTP در cPanel

آموزش ساخت اکانت FTP در cPanel

تغییر رمز اکانت اف تی پی : 

بعد از ساخت اکانت اف تی پی نیز خواهید توانست رمز آن را مانند تصویر زیر تغییر دهید :

آموزش ساخت اکانت FTP در cPanel

آموزش ساخت اکانت FTP در cPanel

خب دوستان به پایان آموزش ساخت اکانت FTP در cPanel رسیدیم . امیدواریم این آموزش مورد توجه و کاربرد شما قرار گرفته باشد . از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم .