روش برگرداندن بک آپ روزانه پایگاه داده

در این پست قصد داریم با آموزش روش برگرداندن بک آپ روزانه پایگاه داده در خدمت شما مخاطبان عزیز باشیم . همانطور که خودتان میدانید پایگاه داده (دیتابیس) با اهمیت ترین قسمت هر سایتی می باشد بنابراین آموزش روش برگرداندن بک آپ روزانه پایگاه داده یک امر مهم و ضروری است .

روش برگرداندن بک آپ روزانه پایگاه داده

روش برگرداندن بک آپ روزانه پایگاه داده

با توجه به ارزش بالای بانک اطلاعاتی سایت ها ، مطالب و داده های موجود در هاست ، قابلیت جدیدی به نام ریستور بک آپ دیتابیس به سی پنل کلیه مشتریان اضافه گردیده و این پلاگین به صورت روزانه از همه بانک های اطلاعاتی ورژن پشتیبان می سازد تا هر وقت که خواستید براحتی با کلیک روی آن میتواند اطلاعات پایگاه داده (دیتابیس) سایت را به یک تا سه روز قبل برگردانید .
ضمناً در این پلاگین بک آپ های ماهانه هم ذخیره می شود تا موقعی نیاز به بک آپ های قدیمی تر بتوانید از آن بهره گیری نمایید .برای بهره گیری از این پلاگین مطابق توضیحات پایین عمل نمایید :

1- پـس از ورود به کنترل پنل cpanel هاست خود روی آیکن ریستور بک آپ دیتابیس کلیک نمایید .

روش برگرداندن بک آپ روزانه پایگاه داده

روش برگرداندن بک آپ روزانه پایگاه داده

2- در صفحه پـس نام دیتابیسی که میخواهید بک آپ آن را ریستور نمایید گزینش کـرده و روی دکمه وهله پـس کلیک نمایید .

3- در این قسمـت تاریخ بک آپ های موجود از دیتابیس شما نشان داده می شود و خواهید توانست با کلیک بر روی هر یک آن را گزینش نمایید . سپس روی گزینه ریستور کلیک نمایید .

4- هشدار “پروسه ریستور دیتابیس … آغاز گردید ” را مشاهده خواهید کردکه به معنای این است که بک آپ دیتابیس انتخابی شما در حال بازگردانی می باشد.
برای اطلاع از اینکه آیا بازگردانی دیتابیس به اتمام رسیده است یا خیر، گزینه بازگشت به عقب را گزینش مینمایید .

5- چنان چه که بک آپ در حال بازگردانی باشد در قسمـت “دیتابیس های در حال ریستور ” نام آن دیتابیس نشان داده می شود ( تصویر پایین را مشاهده فرمایید )

 

6- بعد از تمام شدن مراحل  بازگردانی بک آپ در قسمـت “دیتابیس های در حال ریستور ” عبارت “دیتابیسی در لیست ریستور نیست.” نشان داده خواهد شد .

خب دوستان عزیز به پایان آموزش روش برگرداندن بک آپ روزانه پایگاه داده  رسییدم . امیدواریم این مطلب مورد توجه و کاربرد شما قرار گرفته باشد . ما را با سایر آموزش ها در زمینه هاستینگ و سی پنل در این سایت همراهی بفرمایید .

شاد و پیروز باشید .