فرق VPS و VDS چیست؟

فرق VPS و VDS چیست؟ شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد، در این مطلب می خواهیم فرق VPS و VDS را بصورت کامل برای شما کاربران عزیز تحلیل و بررسی نماییم و امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار بگیرد و برایتان مفید و کاربردی باشد. با ادامه توضیحات ما را همراهی بفرمایید.

فرق VPS و VDS

فرق VPS و VDS

زمانـی که منابع هاست اشتراکی نیاز کاربران و مدیران طرح های IT را برطرف ننماید، به دنبال خدمات میزبانی منابع اختصاصی خواهند رفت و در این راه همیشه علاوه بر خدمات سرور مجازی با معادل لاتین VPS، نوع دیگری از این خدمات تحت عنوان VDS با وجه تمایز منابع اختصاصی خودنمایی می کند که این پرسش را برای کاربران تهیه می کـند که فرق VPS و VDS چیست؟؟ چرا که حداقل زمانـی که بخواهیم معادل فارسی این مفاهیم را بیابیم در اوج دقت معنا معنی Virtual Private Server به معنای سرور مجازی خصوصی و معنی Virtual Dedicated Server به معنای سرور مجازی اختصاصی خواهد بود که بطور دقیق تشابه این دو معنی را بیشتر از پیش برای ما روشن می کنند. بـعد چه فرقی میـان این دو نوع خدمات سرور و میزبانی وجود دارد که سبب تفکیک آنان از همدیـگر شده است؟ حالا در نظـر داریم تعریفی از هر دو نوع خدمات داشته باشیم و در سرانجام بتوانیم در گزینش خدمات میزبانی درست یاری کنیم.

فرق VPS و VDS

فرق VPS و VDS

خدمات سرور مجازی VPS

ابتدای امر دقت به این مقوله داشته باشید که ما در حال حرف دربـاره معنی حقیقی و علمی این جملات داریم و گاهاً در کشور ما این مفاهیم فقط ً به این جهت مورد بهره گیری قرار می گیرند که عموم مردم این جملات را به عنوان خدمات میزبانی مورد نیاز خود می شناسند پس کمپانـی های میزبان خدمات وب هم این کلمه ها را بر روی خدمات خود قرار می دهند تا مخاطبین را به نیازهای خودشان راهنـمای نمایند و در این حالات شانس دارد امکانات و منابع سرور مجازی که شما اخذ می نمایید با آنچه که در اینجا به عنوان معنای علمی و تخصصی آن مطرح می گـردد متفاوت باشد. سرور مجازی خصوصی یا VPS همان گونه که پیش از این در مقالات مربوطه SERVER.ir ذکر گردیده می باشد نوعی از خدمات میزبانی می باشد که کاربر سرور مجازی را در اختیار خواهد داشت که با ده ها یا صدها سرور مجازی دیگر بر روی یک بستر مشترک میزبانی می شوند. به این علـت منابع پردازشگر (CPU) و حافظه موقت (RAM) آنان مشترک می باشد. به این علـت شانس دارد در زمانهایی که سایـر سرورهای مجازی مجاور شما در حال فرستادن تقاضـای های زیاد و بهره گیری بالا از منابع اشتراکی با شما باشند، سرور شما دچار مشکلاتی در منابع مورد نیاز از نظـر سرعت اتصال به اینترنت و پهنای باند، پردازشگر و یا حافظه موقت گردد. اما همان گونه که پـس از این ذکر می شود خدمات سرور مجازی SERVER.ir در وقـت نگارش این متن از این نوع نمی بـاشد و هیچ گونه مشکلی از نگاه کـرد منابع برای کاربران تهیه نخواهد شد.

خدمات سرور مجازی VDS

سرور مجازی VDS نوعی از خدمات سرور مجازی می باشد که سروری که در اختیار کاربر است به شیوه بطور کامل جداگانه است و به عبارت دیگر منابعی که به عنوان امکانات سرور مجازی VDS به کاربر معرفی می گـردد به صورت بطور کامل اختصاصی در اختیار وی قرار می گیرد و هر چند که سرورهای مجازی مجاور و همسایه شما از بالاترین سطح امکانات خود بهره ببرند هیچ آسیب ای به منابع شما وارد نخواهد شد و در سرانجام بازدهی سرور شما کم شدن نخواهد یافت. با این حال در این خدمات هم نکات ی می باشد که در بستر مشترک انجـام می شـود که یکـی از آنان نرم افزار HyperVisor سرور می باشد. این نرم افزار HyperVisor مجازی ساز و ابزاری می باشد که به منظور تفکیک منابع سرور اختصاصی مهـم به چند سرور مجازی زیرگروه به کار می رود. به هر حال جدای از این نکات ، فرق های دیگری هم میـان VPS و VDS وجود دارد که در کـل ایستادگی و استقلال منابع و خدمات در VDS اغلب ً کاربران را به این سمت سوق خواهـد داد . خدمات سرور مجازی SERVER.ir هم اکنون در این نوع خدمات قرار می گیرد. و در آخر تنها نکته اضافه اینکه نوع خدمات میزبانی سرور مجازی جداگانه از سیستم عامل می باشد، به عبارت دیگر سرور مجازی (VPS یا VDS) در اقسام سرور مجازی windows یا سرور مجازی لینوکس در حالت کامل تفاوتی از نگاه کـرد دشوار افزاری و بسترسازی میزبانی ندارند و فقط فرق آن ها در سیستم عامل نصب شده بر روی آن سرور مجازی می باشد.

سرور مجازی VDS یا VPS؟

در انتها مطمئناً بر مبنای تعاریف تخصصی ذکرشده خدمات سرور مجازی VDS خیلی مناسـب تر از VPS هستنـد ولی به شیوه کلی پارامتر های مثل عـلت ها نیاز به هر یک از خدمات فوق و یا هزینه مورد نیاز برای ساخته آنان هم در گزینش کاربران ارزش خیلی بالایی دارد و اینکه سرور مجازی که به کاربر عرضه می گـردد از اقسام VDS یا VPS می باشد از نگرش میزبانی بستگی به این مقوله دارد که کمپانـی میزبان خدمات شما از چه منابع و مجازی سازهایی برای پیاده سازی راه حل خدمات سرور مجازی خود بهره گیری نماید و در سرانجام چنان چه که راه حل مورد بهره گیری کمپانـی میزبان خدمات هر ماشین مجازی را به شیوه اختصاصی تفکیک سازد خدمات VDS خواهد بود و در غیر اینصورت در زمره محصولات VPS قرار می گـیرد . ضـروری به ذکر می باشد خدمات سرور مجازی درون کشور عرضه شده SERVER.ir در وقـت نگارش این متن را می توان در زمره خدمات VDS قرار داد چرا که منابع صورت اختصاصی در اختیار کاربر قرار می گیرد و ضمناً خدمات سرور مجازی بیرون کشور هم اکنون هم به شیوه سرور ابری است که از هر دو نوع توضیح داده شده برتر و پایدارتر می باشد. برای کسب اطلاعات زیـادتر در این زمینه خواهید توانست از هر یک از راه های رابطه ی با ما در ارتباط باشید و برای مشاهده هزینه ها و سفارش خدمات سرور مجازی بر روی هر یک از لینک های سرور مجازی ایران و سرور مجازی بیرون کشور کلیک نمایید.

خب دوستان به انتهای مقاله فرق VPS و VDS چیست؟ رسیدیم . از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم.در صورتی که نیاز به اطلاعاتی در زمینه سرور مجازی و هاستینگ دارید، سایر مقالات این سایت را مطالعه فرمایید.