گواهینامه SSL رایگان CloudFlare چیست؟

گواهینامه SSL رایگان CloudFlare

گواهینامه SSL رایگان CloudFlare

گواهینامه SSL رایگان CloudFlare چیست؟ این سوال ممکن است برای کاربران زیادی مطرح شده باشد. در این پست قصد داریم به تشریح کامل گواهینامه SSL رایگان CloudFlare بپردازیم. امیدواریم این مقاله برای شما نیز مفید و کاربردی باشد. با ما همراه باشید.

گواهینامه SSL رایگان CloudFlare

گواهینامه SSL رایگان CloudFlare

گواهینامه SSL رایگان CloudFlare

قبل از هر چیز به معرفی اقسام گواهینامه های SSL عرضه شده بوسیـله CloudFlare میپزدازیم :

گواهینامه اس اس ال انعطاف پذیر یا Flexible SSL

با بهره گیری از گواهینامه رایگان Flexible SSL یک کانکشن رمز گذاری شده یا به عبارتی Encrypt شده با پروتکل HTTPS  بین کاربر و وب سایت (وب سرور) شما برقرار می شود ، کانکشن میـان کلاودفلیر و وب سایت شما کماکان غیر امن و از طریق http برقرار خواهد بود.  برای بهره گیری از این گواهینامه SSL نیازی به وجود و یا نصب هیچ گواهینامه حقیقی  و یا حتی غیر حقیقی و امضا نشده SSL بر روی سرور خود ندارید و کاربران سایت شما به آسانی قادر به باز کردن سایت با HTTPS و مشاهده آیکون lock روی مرورگر خواهند بود. فقط مساله بهره گیری از این سرویس، باز نشدن سایت در برخـی از ورژن های خیلی قدیمی اینترنت اکسپلورر می باشد. در برخـی از اسکریپت ها برای بهره گیری از این نوع اس اس ال رایگان نیاز به نصب پلاگین های مربوطه خواهید داشت. برای مثال چنان چه از وردپرس بهره گیری مینمایید ، نصب این پلاگین لازم و ضـروری خواهد بود :

گواهینامه اس اس ال کامل یا CloudFlare Full SSL

سرویس Full SSL در آغاز معرفی بوسیـله CloudFlare رایگان نبود و در پلن Pro عرضه میشد ولی خوشبختانه مدتیست که از لیست سرویس های پولی بیرون شده می باشد. با بهره گیری از سرویس اس اس ال رایگان CloudFlare Full SSL رابطه و کانکشن میـان کاربر و سایت و ضمناً میـان CloudFlare و سایت کاملا امن و از طریق پروتکل HTTPS خواهد بود. برای بهره گیری از سرویس Full SSL وجود یک گواهینامه غیر واقعی یا اصطلاحا امضا نشده بوسیـله کاربر لازم و ضـروری می باشد. در واقع کلاود فلیر حقیقی بودن یا نبودن گواهینامه اس اس ال مورد بحث را بازبینی نخواهد کرد.

گواهینامه اس اس ال Full SSL (strict) CloudFlare

این سرویس به علـت رایگان نبودن و همـچنین نیاز دارا بودن به یک گواهینامه ولید SSL مقوله بحث ما نخواهد بود.

گواهینامه SSL رایگان CloudFlare

چند نکته ساده ولی با ارزش در رابطه با سرویس SSL رایگان CloudFlare وجود داره که در ادامه توضیح خواهم داد.

  • سرویس رایگان SSL عرضه شده بوسیـله CloudFlare روی دامنه ملی دات آی آر قابل بهره گیری نیست.
  • در صورت بهره گیری از سرویس Flexible SSL حتی نیاز به تهیه تغییر در VHOST ها نیست.
  • در صورت بهره گیری از سرویس Full SSL قطعا باید کلیه VHOST ها ویرایش شده و پورت آن ها از ۸۰ به ۴۴۳ تغییر نمایید و در غیر این صورت سایت از دسترس بیرون خواهد شد.
  • در صورت بهره گیری از SSL رایگان CloudFlare سایت شما با هر دو پروتکل http و https قابل دسترس می باشد. چنان چه که تمایل به باز شدن سایت تنها با SSL را دارید خواهید توانست از طریق .htaccess و یا nginx.conf ریرایت های مورد نظـر را اضافه نمایید یا از بخـش Page Rules پنل کلاودفلیر روی گزینه Always use https کلیک کرده و رول های مرتبط به ریدایرکت شدن سایت از http به https را در آن وارد نمایید . بهره گیری همزمان از هر ۲ شیوه برترین مورد می باشد.
  • خب دوستان به انتهای مقاله گواهینامه SSL رایگان CloudFlare چیست؟ رسیدیم از توجه و همراهی شما با این مطلب سپاسگزاریم . برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد سرور مجازی کانادا و سرور مجازی روسیه کلیک نمایید.