آشنایی با Anonymous FTP هاست اشتراکی سی پنل

Anonymous FTP هاست اشتراکی سی پنل

Anonymous FTP هاست اشتراکی سی پنل

در این پست قصد داریم شما دوستان عزیز را با Anonymous FTP هاست اشتراکی سی پنل و طریقه فعال سازی Anonymous FTP هاست Cpanel  آشنا کنیم. و در ادامه به آموزش  بستن دسترسی Anonymous FTP هاست اشتراکی می پردازیم. امیدواریم مقاله آشنایی با Anonymous FTP هاست اشتراکی سی پنل مورد توجه شما قرار بگیرد. با ما همراه باشید.

 

Anonymous FTP هاست اشتراکی سی پنل

Anonymous FTP هاست اشتراکی سی پنل

 

Anonymous FTP یکـی از خدمات و خصوصیات سی پنل اسـت که در هاست ها تعبیه گردیده می باشد. با بهره گیری از Anonymous FTP به آسانـی خواهید توانست دسترسی قسمتـی از فولدر public_ftp را به بازدیدکنندگان بدهید. برای مثال برای اینکه اجازه دانلود فایلی را از روی هاست به کاربران بدهید به آسانـی با فعال سازی خصوصـیت Anonymous FTP هاست سی پنل این کاربری را خواهید توانست پیاده سازی نمایید. فعال سازی این خصوصـیت به دو صورت میسر اسـت :

  1. ftp://ftp.yourdomain.com :این حالت به بازدیدگنندگان اجازه دانلود، اپلود و مشاهده مستقیم فایل ها را از طریق فولدر public_ftp را میدهد. (نیاز به ای پی اختصاصی)
  2. ftp://ftp.yourdomain.com/incoming : این حالت فقط اجازه مشاهده و دانلود فایل ها را از ادرس public_ftp/incoming هاست خواهـد داد .

توجه : از نظـر امنیتی فعال سازی Anonymous FTP در هاست ها توصیه نمی گـردد چون این کار موجـب دسترسی عموم کاربران و بازدیدکنندگان به بخـشی از سایت شما میگردد و به نوبه ی خود یک حفره امنیتی اشکار در سایت شما تهیه مینماید به این علـت توصیه ما این است که موقعی توانایی این خصوصـیت را در هاست سی پنل به شیوه غیرعـادی باقی بگذارید. موقعی فعال سازی به این نکته مد نظر داشته باشید که فضا و پهنای باند هاست شما در این صورت کم شدن پیدا خواهد نمود…

فعال سازی Anonymous FTP هاست Cpanel :

  1. ابتدا به هاست سی پنل خود لاگین نمایید .
  2. در بخـش Files مورد Anonymous FTP را بیابید و ان را گزینش نمایید.
  3. طبق توضیحات بالا یکـی از مورد های 1 یا 2 را گزینش نمایید.(برای هاست اشتراکی مورد دوم یعنی ftp://ftp.yourdomain.com/incoming را گزینش نمایید.)
  4. بر روی Save کلیک نمایید تا تغییرات اعمال گردد.

بستن دسترسی Anonymous FTP هاست اشتراکی :

  1. مجددا به هاست وارد شوید.
  2. در تب Files بر روی گزینه Anonymous FTP کلیک نمایید .
  3. تیک های دسترسی های Allow anonymous access و uploads را بردارید .
  4. بر روی Save کلیک نمایید.

خب دوستان به انتهای مقاله آشنایی با Anonymous FTP هاست اشتراکی سی پنل رسیدیم. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری درمورد سرور مجازی و شرور اختصاصی دارید می توانید سایر مقالات تخصصی این سایت را مطالعه نمایید.