4 دلیل مهم برای اینکه باید سایت داشته باشید

در این پست قصد داریم ضرروت داشتن وبسایت را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.احتمالا این پرسش برای بسیار از افراد پیش امده باشد که فایده دارا بودن وب سایت چیست؟

 

مهم ترین دلایل دارا بودن یک وبسایت خوب عبارتند از:

  • جهانی شدن و فراگیر شدن اینترنت

روش های بازاریابی سنتی دیگر آنچنان نمی توانند چاسخگو باشند، برای مثال میتوانیم بگوییم در گذشته در صورتی که قصد پیدا کردن شماره یک دکتر دندانپزشک را می داشتیم می بایست با اپراتور 118 تماس می گرفتیم حتی ممکت بوذ شماره آن مطب را داشته باشد یا نه . اما در حال حاضر کافیست سایت گوگل را باز کنیم و جستجو کنیم و در کمترین زمان ممکن به لیست و مشخصات تمام دکتر های دندان پزشک دسترسی پیدا می کنیم.

بنا براین تا اینجای مطلب به این موضوع پی می بریم که در عصر حاضر در صورتی که قصد دارید مردم بسادگی و سریع به مشخصات شما دسترسی پیدا کنند می بایست وبسایت داشته باشید.

 

  •  همیشه در دسترس بودن

ضررورت داشتن وبسایت

ضررورت داشتن وبسایت

بسیاری از فروشگاه ها و جاهای مختلف روزهای جمعه یا مناسبت های خاص تعطیل هستند و افرادی که وقت آزاد کمتری دارند و معمولا زمانی برای خرید کردن ندارند میتوانند براحتی و بدون هیچ گونه محدودیت زمانی و مکانی حتی در ساعت 3 صبح یک روز تعطیل به وبسایت فروشگاه مد نظرمان برویم و خرید اینترنتی انجام دهیم.

 

پس شما با دارا بودن یک وبسایت می توانید بصورت 24 ساعت در شبانه روز در دسترس مخاطبان و مشتریان خود باشید.  حتی نصف شب اگر شخصی با شما کار داشته باشد می تواند وارد وبسایت شما شده و برایتان پیغام بگذارد و شما روز یا روزهای بعد پیغامشو بخوانید و به آن پاسخ دهید.

 

  • همه جا در دسترس بودن

ضررورت داشتن وبسایت

ضررورت داشتن وبسایت

در صورتی که شما یک فروشگاه یا مغازه داشته باشید فقط می توانید به افرادی که در محدوده نزدیکتان باشد محصولات خود را بفروشید اما زمانی که یک وبسایت در اینترنت داشته باشید دیگر محدود به اطرافیان خود نمی شوید و بصورت نامحدود مستوانید محصولات خود را ارائه دهید و هر کسی در هر شهر و کشوری میتواند از محصولات فروشگاه شما خریداری نماید.

در حال حاضر سایت های زیادی وجود دارند که حتی به خارج از ایران محصول میفروشند. محصولاتی مانند صنایع دستی و..

 

  •  راحت کردن کار مردم

با داشتن یک وبسایت شما به مخاطبان و مشتریان خود احترام بگذارید و با راحت کردن دسترسی آنان به محصولات و خدماتتان حس خوبی به آن ها هدیه دهید .

مثلا سایت هایی هستند که مردم می توانند در آن غذای مورد علاقه شان را سفارش داده و بدون هیج دردسری و از نزدکترین و مناسب ترین رستوران های ممکن فقط با کلیک درخواست کنند و بسرعت تحویل بگیرند.و نتیجه این کار به راحتی زندگی مردم ختم می شود

پس یکـی دیگه از خصوصیت ها ی دارا بودن سایت ،کمک به رفاه مردم و راحت کردن قسمتـی از گرفتاریهای مردم هست.

 

از دیگر مزایای دارا بودن سایت بصورت خلاصه میتوان گفت که :

تعلیم : آموزش برای مخاطبان

تبلیغات : برای کامل کردن طرح مارکتینگ

مدیریت : کسب و کارهایی که دنبال استراتژی های آنلاین می باشند

تعامل با افـراد : از طریق انجمن، تالار بحث و گفتگو، خبرنامه ها و …

با توجه به مطالب فوق و پی بردن به ضرورت داشتن وبسایت در صورتی که محصول یا خدماتی را به صورت سنتی ارائه میدهید و مشتریان شما محدود به اطرافیانتان هستند به شما پیشنهاد میدهیم که به ساخت وبسایت و توسعه کسب و کار خود بیندیشید.

با تشکر از توجع و همراهی شما دوستان عزیز

شاد و پیروز باشید