روش ثبت سایت در گوگل وبمستر تولز

در این مطلب قصد داریم روش ثبت سایت در گوگل وبمستر تولز را به صورت تصویری و گام به گام برای شما آموزش دهیم. امیدواریم مورد توجه و کاربرد شما قرار بگیرد .

 

روش ثبت سایت در گوگل

روش ثبت سایت در گوگل

 

ثبت سایت درگوگل

از مهمترین عملیات بعد از طراحی و راه اندازی سایت، معرفی و ثبت آن در گوگل می باشد. جهت جذب بازدیدکننده از طریق گوگل پیش از هر چیز می بایست صفحات شما در گوگل ایندکس شوند. برای یک سایت که اخیرا راه اندازی شده هست جلب دقت گوگل و روبات های آن میتواند وقـت زیادی را طلب نماید . در این مقاله نیت داریم دو شیوه اصلی و با ارزش برای ثبت سایت در گوگل را به شما معرفی کنیم.

 

ثبت آدرس دامنه در گوگل

اساسی ترین شیوه برای ثبت سایت در گوگل از طریق صفحه ای هست که گوگل ویژه این کار در نظـر گرفته و شما بدون اتلاف زمان یا هرگونه اطلاعات جانبی خواهید توانست آدرس سایت خود را به گوگل معرفی کرده و تقاضـای ارسال روبات های خزنده و ایندکس آن را به گوگل بدهید. لینک صفحه :

لینک ثبت

 

روش ثبت سایت در گوگل

روش ثبت سایت در گوگل

 

معرفی آدرس سایت تازه تاسیس به گوگل

ثبت سایت در گوگل به این شیوه اغلب برای سایت های تازه تاسیس پیشنهاد می شود و به تنهایی نمیتواند اثر بالایی بر سئو سایت شما داشته باشد. چنان چه مدتی از راه اندازی سایت شما میگذرد و صفحات ایندکس شده ای در گوگل دارید، بـقیـه نیازی به انجام این کار نمی باشد و اگر مستقیما به وهله بعدی ثبت سایت در گوگل بروید بهتر است.

ثبت سایت در گوگل وبمستر

شیوه دوم که خیلی با ارزش و کاربردی نیز است ثبت سایت در گوگل وبمستر تولز می باشد. بهره گیری از این ابزار رایگان امکانات و اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار میدهد که هم اکنون برای سئو هر سایتی لازم و ضـروری می باشد.

گوگل وبمستر تولز چیست؟

گوگل وبمستر تولز مجموعه ای از ابزارهای رایگان سئو است که بوسیـله سایت گوگل و برای بهره گیری وبمستران طراحی شده می باشد. اطلاعاتی مثل مقدار سلامت سایت، تعداد صفحات ایندکس شده، واژگـان کلیدی ورودی به سایت، ثبت سایت در گوگل، معرفی نقشه سایت و … همگی از طریق پنل مدیریت وبمستر گوگل در دسترس شما خواهند بود. ولی مهمترین کاربرد این ابزار در شرایط خاص و مـوارد است که خیلی به شما کمک خواهد کرد. بطور مثال موقعی جریمه شدن سایت شما، گوگل از این طریق به شما اطلاع خواهد داد و یا کارشناس سئو شما توانایی بازبینی وضعیت را خواهد داشت.

 

 

روش ثبت سایت در گوگل

روش ثبت سایت در گوگل

روش معرفی سایت به گوگل از طریق وبمستر

برای آغاز کار به صفحه اصلی وبمستر گوگل رفته و با یک حساب کاربری Gmail به آن وارد شوید. در اینجا با صفحه ای همانـند تصویر پایین مواجه خواهید شد. آدرس سایت خود را را در نوار زیـر صفحه وارد کرده و بر روی دکمه “ADD A SITE” کلیک نمایید .

وب مستر تولز

در این وهله شما می بایست هویت خود را بعنوان مالـک اصلی سایت اثبات نمایید . ثبت سایت در گوگل و اثبات هویت از چند شیوه قابل انجام هست که مهمترین آنان دانلود فایل از وبمستر گوگل می باشد. ضمناً بر طبق تصویر پایین شما می بایست فایل مورد نظـر را از وبمستر دانلود کرده و برروی هاست خود و در ریشه مهـم آپلود نمایید . از طریق رجوع به آدرسی که جهت اثبات هویت در اختیار شما قرار گرفته خواهید توانست از انجام درست این قسمـت مطمئن شوید. در نهایت با فشردن دکمه Verify و موقعی انجام درست مرحلـه ها با پیامی مبنی بر ثبت سایت در گوگل مواجه خواهید شد و از این به پـس به کلیه امکانات وبمستر دسترسی خواهید داشت. شما نبایستی حتی پـس از تایید هویت این فایل را از روی سایت خود پاک نمایید .

 

 

بهره گیری از HTML Tag

در صورتی که  به هردلیل شما به سرور یا هاست خود دسترسی ندارید یا توانایی آپلود فایل برای شما فراهم نمی باشد دو راه دیگر وجود دارد که میتواند در ثبت سایت در گوگل به شما کمک نماید .
بر روی تب “Alternate methods” کلیک کرده و دایره کنار مورد HTML tag را گزینش نمایید . در این قسمـت یک خط کد HTML به شما داده می شود که می بایست آن را در هدر سایت خود و پیش از بسته شدن دستور قرار دهید. پـس از قرار گرفتن این کد در فایل هدر سایت شما و فشردن دکمه Verify کار ثبت سایت در گوگل به انتهـا رسیده و دسترسی به امکانات برای شما باز می شود .

بهره گیری از Google Analytics

روش دیگری که خیلی آسان هم است بهره گیری از اکانت گوگل آنالینیکز برای ثبت سایت در گوگل و اثبات هویت شممی باشد. چنان چه از آمارگیر گوگل آنالیتیکز برای سایت خود بهره گیری مینمایید و کد مرتبط به آن در سایت شما قرار دارد میتواند با گزینش مورد Google Analytics و فشردن دکمه Verify بسیار سریع هویت خود را اثبات نمایید . اما فقط چنان چه ثبت سایت در گوگل وبمستر انجام می شود که اکانت آنالیتیکز خود را نیز با این آدرس Gmail ساخته باشید.

در این وهله شما کار ثبت سایت در گوگل و اثبات هویت را به خوبی انجام داده اید، مهمترین مرحلـه ها پـس از این کار مشـخص دامنه مهـم سایت و معرفی نقشه سایت به گوگل خواهند بود.

خب دوستان به پایان روش ثبت سایت در گوگل وبمستر تولز رسیدیم . از توجه و همراهی شما صمیمانه سپاسگزاریم . پیشنهاد میکنیم که با سایر مقاله ها در زمینه سی پنل و هاستینگ در این سایت با ما همراه باشید .