آموزش جلوگیری از اسپم شدن ایمیل

در این پست قصد داریم با آموزش جلوگیری از اسپم شدن ایمیل در خدمت شما کاربران عزیز باشیم. احتمالا تا حالا برای شما پیش آمده است که ایمیلی را ارسال کنید ولی گیرنده آن را در یافت نکند یا اینکه ایمیلی را دریافت کرده اید ولی در در شاخه اسپم آن را مشاهده نموده اید. برای رفع این مشکل و جلوگیری از اسپم شدن ایمیل این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

جلوگیری از اسپم شدن ایمیل

جلوگیری از اسپم شدن ایمیل

 

متأسفانه راهی برای از میـان بردن این مساله نیست، ولی با دانستن این ۲ مفهوم می‌توانید شانس ارسال ایمیل به اینباکس خودتان را افزوده شدن دهید.
نرم افزارهای تشخیص اسپم چطور فکر می‌نمایـند و چطور کار می‌نمایـند .

نرم افزار های تشخیص اسپم چطور کار می‌نمایـند ؟

نرم افزار های تشخیص اسپم حاوی یک لیست بزرگ از اطلاعات هست که تصمیم گیرنده این هست که ایمیل می بایست در شاخه اسپم قرار گیرد. اما در هر وقـت قوانین آن‌ها تغییر می‌کند. برای مثال این فیلتر نمایـند ه ها به بعضـی واژگـان حساس می باشند . که چنان چه از این واژگـان در ایمیل خودتان بهره گیری نمایید قطعا در امتیاز اسپم شما تأثیر خواهد گذاشت. و چنان چه این امتیاز از میزانی زیـادتر باشید قطعا ایمیل شما به شاخه اسپم خواهد رفت. به علاوه هر سرور حاوی امتیاز دهی‌های مختـلفی در حوزه اسپم یا هرزنامه می باشند .

چطور ایمیل‌های ما بوسیـله این فیلتر ها اسپم نشود؟

بیشتر فیلترهای اسپم ایمیل به شما امتیاز بد می‌دهند:

1- از لغاتی مثل اینجا را کلیک نمایید این فقط شانس زندگـی شماست هیچوقت در ایمیل‌های خودتان بهره گیری ننمایید .
۲- چنان چه از لغات انگلیسی بهره گیری می‌نمایید کوشش نمایید واژگـان را با حروف کوچک بنویسید. اغلب ً برای جلب دقت کاربر کلمه ای را با حروف بزرگ می‌نویسند با انجام این کار شما ریسک اسپم شدن ایمیل خودتان را افزوده شدن می‌دهید.
۳- از فونت (قلم) ‌های روشن قرمز و سبز بهره گیری ننمایید . تجربه نشان داده که بهره گیری از این رنگ‌های امتیاز بد برای شما دارد.
۴- کوشش نمایید از ایمیل متن به جای فرمت HTML بهره گیری نمایید. چنان چه از فرمت HTML بهره گیری می‌نمایید . کوشش نمایید کمتر از دستورات HTML بهره گیری نمایید زیـادتر کوشش نمایید متن شما زیـادتر از کد ها باشد.
۵- از عکس های زیاد در ایمیل خودتان بهره گیری ننمایید . و کوشش نمایید عکس های را ضمیمه نامه خودتان ننمایید . این کار باعث می‌شود که سایز نامه های شما زیاد گـردد و کاربرانی که با تلفن همراه کار می‌نمایـند .  ناراضی شوند و ترجیح دهند نامه های شما را در شاخه اسپم اخذ نمایـند .
۶- توانایی لغو عضویت را در ایمیل‌های خودتان قرار دهید. چنان چه فردی نمی‌خواهد از طرف شما ایمیلی اخذ نماید . اجباری در کار نیست. مطمئن باشید با ادامه این کار آن شخـص از شما خرید نخواهد کرد.
۷- وقتی کاربر تقاضـای لغو عضویت می‌کند می بایست تا نهایتاً ۱۰ روز این کار انجام شود.
۸- قطعا آدرس فیزیکـی کمپانـی خودتان را در زیـر نامه خودتان قرار دهید. این اطلاعات می بایست به شیوه انگلیسی در زیـر همه ایمیل‌های به همراه شماره تلفن باشد.
۹- چنان چه به تعداد بیشتری از ایمیل‌های در یک  وقـت ارسال دارید بعید نمی بـاشد که قسمتـی از آن‌ها به شاخه اسپم برود برای  از میـان بردن این مساله کوشش نمایید در هر دقیقه تنها ۳ ایمیل ارسال شود.
۱۰ – از کلمه امتحان یا آزمایش در عنوان نامه خودتان بهره گیری ننمایید .

هیچ کس دوست ندارد ایمیل‌های ناخواسته را در اینباکس ایمیل خود اخذ نماید . نکته با ارزش این هست که شما می‌خواهید پیغام بازاریابی خودتان را به مخاطبین خود ارسال نمایید . پس در هر وقـت که می‌خواهید ایمیل خودتان را ارسال نمایید ضـروری ست پیش از آن از سودمند بودن آن ایمیل برای مخاطب خودتان مطمئن شوید. در غیر این صورت کاربر یا خود را از لیست شما پاک می‌کند و یا این که از این به پـس نامه های خودتان را به شاخه جانک مخاطب ارسال خواهید کرد.

خب دوستان به پایان مقاله آموزش جلوگیری از اسپم شدن ایمیل رسیدیم . امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد . پیشنهاد می کنیم با سایر مطالب این سایت در زمینه سرور اختصاصی و سرور مجازی ما را همراهی نمایید.