آموزش نصب پنل مدیریت لینوکس Virtualmin

در این مطلب قصد داریم شما به آموزش نصب پنل مدیریت لینوکس Virtualmin برای شما دوستان عزیز بپردازیم. امیدواریم مقاله آموزش نصب پنل مدیریت لینوکس Virtualmin مورد توجه شما قرار گرفته باشد و برایتان مفید و کاربردی باشد. با ما همراه باشید.

نصب پنل مدیریت لینوکس Virtualmin

نصب پنل مدیریت لینوکس Virtualmin

 

اگر جزو اشخاصـی می باشید که به شیوه شخصی یا ماهر با لینوکس و یا بطور دقیق تر سرور های مبتنی بر لینوکس سر و کار دارید ، احتمالا با پنل مبتنی بر وب مدیریت لینوکس با نام Webmin آشنایی دارید . وب مین بر خلاف فکر فراوانـی از اشخـاص یک مدیریـت پنل هاستینگ نمی بـاشد . بلکه یک مکان وب بیس گرافیکـی برای مدیریت لینوکس می باشد.

اگر علاقه به مبدل این پنل پر قدرت به یک مدیریـت پنل ماهر هاستینگ دارید ، به شما نصب ماژول Virtualmin روی وب مین را توصیه میکنیم . کنترل پنل هاستینگ Virtualmin یا ویرتوال مین یک پنل خیلی ماهر و کار آمد می باشد که مناسب بهره گیری در سرور های فردی یا تجاری (متوسط) است . در این مقاله نیت داریم به آموزش نصب Virtualmin روی اقسام سرور های لینوکس بپردازیم .

نصب پنل مدیریت لینوکس Virtualmin

نصب پنل مدیریت لینوکس Virtualmin

آموزش نصب Virtualmin

آموزش نصب Virtualmin روی سرور های مبتنی بر لینوکس خیلی آسان می باشد. همه فرایند نصب مدیریـت پنل هاستینگ Virtualmin با انجام فقط یک اسکریپت آسان به نام install.sh صوت میپذیرد و لزومی به نصب Webmin در آغاز کار نمی بـاشد . در واقع این اسکریپت اینستالر ابتدا به شیوه اتوماتیک وب مین را نصب کرده و سپس ماژول هاستینگ Virtualmin را روی آن پیاده سازی می کند .

مدیریـت پنل قوی Virtualmin همـه امکانات یک مدیریـت پنل استاندارد برای میزبانی وب را دارمی باشد. نصب Virtualmin روی سرور های لینوکس با توزیع CentOS ، Ubuntu و Debian میسر می باشد ولی بالا ترین ضریب اطمینان و میزان سازگاری در همه توزیع های CentOS به دست می آید .

برای نصب Virtualmin روی سرور های لینوکس یا FreeBSD ابتدا می بایست فایل اسکریپت اینستال این پنل را دانلود کنیم :

wget http://software.virtualmin.com/gpl/scripts/install.sh

اگر از FreeBSD بهره گیری مینمایید به جای wget می بایست از فرمان fetch بهره گیری نمایید . پـس از انتهـا دانلود فایل ستاپ Virtualmin ، با دستور پایین وارد وهله ها نصب مدیریـت پنل هاستینگ Virtualmi روی سرور های لینوکس خواهیم شد :

sh install.sh

مد نظر داشته باشید لازمه اجرا شدن این فایل بش اسکریپت روی سرور لینوکس ، وجود برنامه PERL در لینوکس می باشد. چنان چه PERL روی سرور شما نصب نمی بـاشد ضـروری است تا با دستور پایین اقدام به نصب تکمیل PERL روی سرور لینوکس خود نمایید :

yum install perl -y

و مجددا اقدام به انجام فایل اینستالر Virtualmin نمایید . نصب ویرتوال مین روی سرور های لینوکسی اغلب خیلی سریع می باشد و به کمتر از ۱۰ -۱۵ دقیقه وقـت نیاز دارد .  بعد از اتمام وهله ها نصب ابتدا اقدام به غیر فعال کردن فایروال Iptables نمایید یا پورت ۱۰۰۰۰ را روی سرور باز نمایید .

service iptables stop

حالا با این آدرس وارد مدیریـت پنل کاربری خود شوید :

https://server-ip:10000

با نام کاربری root لاگین نمایید …

خب دوستان به انتهای مقاله آموزش نصب پنل مدیریت لینوکس Virtualmin رسیدیم. از توجه و همراهی شما با این مطلب سپاسگزاریم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در زمینه سرور مجازی روسیه و سرور مجازی کانادا دارید، کلیک نمایید.